Şimdi Ara

FlashPaper dosyalarını bilgisayara indirmek.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar Arkadaşlar, Forum kullanıcıları.

Bu konuyu ben çok araştırdım forumlardan düzgün bir kaynak bulamadım. En sonunda kendi bulduğum yöntemi anlatmak istedim.
    Bu konu inşallah size yardımcı olacaktır.
    Açıköğretim sitesindeki dökümanlar bildiğiniz üzere SWF uzantılı ve sitede normalde bu dosyaları indirmemize izin vermiyor, peki biz bu sorunu nasıl halleceğiz.
    Bir tane uygulamaya ihtiyacımız olacak.
    Adobe Acrobat 8 yada 9 ( Reader değil ).

Bilgisayarımıza SWF uzantılı dosyaları nasıl PDF olarak atarız.

1. İlk olarakhttp://eogrenme.anadolu.edu.tr/ sitesinden giriş yapıyoruz.

2. Çekeceğimiz Flashpaper dosyalarını seçiyoruz. Örnek olması açısından ben 2008-2009 senesinin Yıl sonu sorularını kayıt edeceğim.

3. Açılan listeden kitapçığımızı seçiyoruz. Fakat unutmamamız gereken birşey var. Oda Klavyede "Shift" tuşuna basmak. Shift tuşuna bastığımız zaman kitabı içeren sayfa farklı bir pencerede açılacaktır.

4. Daha sonra bu kitabın kaynağını görmemiz gerekiyor. Bunu nasıl yapacağız. Açılan yeni sayfada Internet Explorer'da "View-Source" / "Görünüm-Kaynak" tabına basmamız gerekiyor.

5. Kaynak kodlarını içeren sayfayı aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

6. Bize gerekli olan kısımı ben işaretliyorum. Herkesin çekmek istediği döküman farklı olacaktır. O sebepten benim işaretlediğim yer sizlerde değişecektir.
    KitapURL kısmı bizim için gerekli.

7. Sonra diğer açmış olduğumuz pencereye gelip oradaki linki editlememiz gerekiyor. Aşağıdaki resimlerle daha anlaşılır olacaktır.

Normalde olan link.

Bu şekilde değiştirilmesi gerekli.

8. Linki değiştirdik "ENTER" tuşuna bastık. Karşımıza yazıcı çıktısını alabileceğimiz yeni site geldi.

9. Son olarak "Yazdırma butonuna" basacağız. Yazının başında dediğim gibi eğer "Adobe Acrobat" kurdu iseniz sisteminize "Adobe PDF" diye biz yazıcı daha kurar bu yazıcı hertür siteni veya dökümanı PDF e çevirmeye yarar.
    yok ben programı kurmam derseniz sisteminize tanıtmış olduğunuz bir yazıcıdan bu soruların çıktısınıda alabilirsiniz.

İnşallah yardımcı olabilmişimdir.
    Kolay gelsin.
    Herkese Sınavlarda Başarılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Netscout -- 25 Mayıs 2010; 13:24:51 >

• uğraşın için teşekkür ederiz ..

bu siteyi hiç görmedim flash paper işi güzelmiş..

Firefox kullanıyorum.Gösterdiğin bu sitede deneme amaçlı rastgele bi kitap arattım ama link şöyle idi

http://212.175.136.17/SWFFiles/SWFFiles/2050_u9.swf?INITIAL_PAGE=16&INITIAL_VIEW=page

burdanhttp://212.175.136.17/SWFFiles/SWFFiles/2050_u9.swf kısmı kesip aldım ve internet download manager de URL olarak ekledim SWF dosyası bilgisayarıma indi..

birlikte aç dedim firefoxta rahatça açıldı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.