Çavuş
06 Eylül 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
19 üye
Görüntülenme
Toplam: 203 (Bu ay: 3)
Gönderileri
Merhabalar. Şöyle bir sorun ile karşılaştım çözümünü nette bulamadım herhalde kimsenin başına gelmedi! Herhangi bir program ile dosya ekle "add" butonu yada gözat butonuna tıkladığımda hiç bir tepki alamıyorum. Bu soruna bir çözüm bulamadım, mesela netten torrent dosyası eklemek istediğimde magnet şeklinde bir dosya ise ekle diyorum utorrent bir pencere açıyor ve dosyayı başlat diyorum yine tepki yok anlamadım gitti. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmadım hiç ne zaman oldu nasıl oldu onuda bilmiyorum. Yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Merhabalar linkteki şarkıyı arıyorum fakat bir türlü bulamadım şarkının ne olduğunu bilen varsa yardım edebilirmi acaba. sanatçı şarkı ismi yada sözlerini yazabilen varsa memnun olurum. Belki ingilizce bilen biri çözebilir sözlerinden adını. Parça 1996 yada 1997 olması lazım. Eskiden DJ Hits albumleri çıkardı onlardan birinde vardı elimde kasette ama şarkının ne olduğunu bilmiyorum. Linkteki ses kaydıdır biraz volume düşük bilginize. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

http://www.youtube.com/watch?v=uw58E9NhBjY
Merhaba Arkadaşlar; Elimde kullanmakta olduğum "Optoma HD20" Projektörüm satılıktır. Kozmetik olarak 10/7 cihaz 1-2 defa temizlik açısından sökülmüştür. Şu ana kadar herhangi bir arızası yoktur.Servise gitmemiştir. Lambası orjinali ile yeni değişti yani üzerinde sıfır ampul takılı muadil lamba değil orjinal yedek lambası takıldı.Kumandası mevcuttur. Her türlü sorularınız için PM atabilirsiniz.

FİYAT: 1200 TL
Merhabalar; Proje değişikliği nedeni ile elimde bulunan SCREEN PRO 135" kontrast gri perdemi satmaya karar verdim. Çerçeve ile birlikte 311x180 ölçülerinde olup izleme alanı 299x168 dir. Herhangibir şekilde deforme sözkonusu değildir temiz durumdadır. Eksiksiz olarak tüm aparatları ile birlikte kendi kutusu ile teslim edilecektir. Her türlü soru için PM atabilirsiniz.

FİYAT = 950 TL
Arkadaşlar öncelikle merhabalar;
Konuyu uzun zamandır açmayı planlıyordum.Fakat bir türlü nasip olmadı.Kısmet bu güneymiş diyelim kolları sıvayalım.Kendi Fixed Frame perdemizi yapalım.Forumda perde ile ilgili bir çok yazı ve makale var.Ancak yazılanlar içinde perde yapmak için şu malzemeler alınır ve bu şekilde yapılır ardından ekranın karşısına geçip keyfe bakılır gibisinden bir yazı okumadım ya ben rastlamadım yada yok.Varsada buraya link yollayabilirsiniz.Önce şunu söyleyeyim profesyonel değilim bu konuda sadece meraklı bir vatandaşım.Forumda yeterli bilgiye sahip işin ehli arkadaşlarımız elbetteki var yazıları okuyorum.Belki onların bilgisindedir ben bilmeyenler ve DIY işleri sevenler için yazıyorum.Konu hakkında bilgiler yurtdışı home theater forumlardan alınmış olup kullanılan boyaların bazıları ülkemizde olmadığı için bende onların muadilleri olabilecek boyaları alıp kendi çapımda yaptığım denemelerde olumlu sonuçlar almış ve kendi sinema sistemimde salonumun duvarına 147" Diyagonal ölçülerde bir perde yaptım.Aslında dışarıda bu uygulamayı yapmış yapan ve hala yapmakta olan bir çok sinema sever arkadaşlar var. Burada yapacağımız perde akşam sinemamız için bize yüksek kazançlı,canlı renkler üreten,yüksek kontrastlı,izleme açısı olan net bir görüntü alabileceğimiz bir gümüş beyaz perde olucak. Aşağıda yazacağım malzemeleri alıp doğru şekilde uygulama yaptığınız taktirde sonuçlar normalden çok daha iyi olacaktır.Memnun kalacağınızı garanti ederim. Başlayalım;

EKRAN MALZEMELER:

1- MDF Panel isteğe göre 8mm yada daha kalın.Ben kendim 8mm 183x325 aldım.
Ekran büyük olacak ise yüzeyde atıklık oluşmaması için kalın almanızı tavsiye ederim.
2- Sünger zımpara 100 yada 150 numara olabilir.
3- Sünger rulo 23cm olanı tavsiye olunur.Kaliteli olsun.Daha büyük bulursanız onu alın.
İsteğe bağlı olarak "HVLP" boya tabancası kullanılabilir daha iyi sonuç almak istiyorsanız.
MDF yüzeyi mat beyaz yada açık gri olarak temin edebilirsiniz.Sünger zımpara ile güzelce zımparalama işlemi yapıyoruz 2 defa bu gerekli, zımpara yapmazsanız sonuç olumsuz olur.Boya dökülebilir ekranda yansıma yapabilir.Buraya dikkat.Sonra yok arkadaş ben aynen dediğin gibi yaptım ama ışık ekrana yansıyor gibisinden mesajlar atarsınız buraya.Aşağıdaki örnek resme bakabilirsiniz;BOYADAN ÖNCE:

16 oz. (İsteğe göre miktar) Su bazlı akrilik astar.(Kendim şeffaf akrilik astar kullanmıştım)
Aslında bu astar son kat poliüretan olması lazım ben bulamamıştım o yüzden bunu aldım.
Yapılırken boyaya karıştırılabilir ben karıştırmayıp önce astar sonra boya vurdum.2 kat olarak uygulayın.Kutu üzerinde Katlar arası kuruma süresine mutlaka bakın.

YANSITICI BİLEŞENLERİ: Güncellenmiştir. 07/2014

20 oz. Artdeco Metalik Beyaz Sedef (KOD:620) Yerine: Plaid Folkart 659 Pearl White
20 oz. Liquitex Basics Silver (KOD:236) Yerine: Plaid Folkart 662 Silver Sterling
10 oz. Liquitex Basics Titanium White (KOD:432)
1.5 oz.Liquitex Basics Gold (KOD:234) İsteğe bağlı kullanılır.

Verilen oz. değerleri referans değerlerdir.Yapacağınız perdenin büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir.Örnek verecek olursam eğer kendim 32 oz. kullandım. 147" ekrana. Yani 32 - 32 - 16 - 3 şeklinde.

24 - 36 oz.Damıtılmış yada filtre edilmiş temiz su kullanıcaksınız.Hazır su yani.Ölçüyü tam olarak siz kendi miktarınıza göre belirlersiniz ne kadar kullanıcaksanız eğer. Şudurki boya sulu olmamalı çok koyuda olmamalı kıvamlı olması yeterli.Yani viskozite orta koyulukta olabilir bence ideal. Çok sulu yaparsanız parlama yapar aklınızda bulunsun koyulaştıkça matlaşır.Tüm boyaları birbiri ile karıştırın yazılan değerlerde mix yapın.Boyacıların kullandığı karıştırıcı gibi mixer ile yapın karışımı, mesela bir matkaba karıştırıcı uç takarak yapabilirsiniz.İyice karıştırın gerekli kıvama gelene kadar.Boyama işlemi en az 4 kat tavsiye olunur.1 yada 2 kat boyayıp bırakmayın sakın.
(Ölçülerde belirtilen 1 oz. Yaklaşık 30ml)

Aşağıda sünger zımparayı ve yapılan işlemi görüyoruz.
RULO İLE BOYAMA

Ruloyu iyice boyaya doyurun ve tepside fazlalığı bırakın.Rulo ile merkezde başlayıp dikey şeritler halinde yuvarlayın.Öncekine bitişik şerit uygulanır ve şeritler arasında 4/1 boşluk bırakılır.Çok fazla bastırmayın gevşekte olmasın.Gidip gelirken kesinlikle ruloyu durdurmayın.rulo yüzeye yapışmış olsun kaldırmayın.Sağa sola oynatmayın iz kalır ekranda ve bu yansıtmada belli olur.Şimdi aradaki boşluğun üzerinde gezdirin ruloyu 2 şerit arasında boşluğu doldurun yine dikey olarak düz bir şekilde ilerleyin ruloyu durdurmadan son olarak yine şeritler üzerinden eşit miktarda geçiş yapabilirsiniz tarama ile.Yani burada boyayı yüzeye eşit miktarda vermeye çalışıyoruz olabildiğince her ne kadar şeritler belli olur gibi olsada bu yansımada pek belirgin olmuyor.Düzgün yapıldığı sürece.Rulo ile uygulama biraz zahmetlidir sıra görüntüyü yansıtmaya geldiğinde rulo izlerini yüzeyde görebilirsiniz buda olumsuz bir etki.O yüzden çok dikkatli olmalısınız.Burda rulonun kaliteside çok önemlidir ben 3 farklı rulo aldım ve bir tanesi ile finish yaptım.Aralarında bariz farklar vardı yüzeyde bıraktığı doku kiminde ince kiminde kalın olur.Bizim için bu önemli oluşacak görüntü kalitesi için.Tabi burda boyanın viskoziteside önemlidir onu atlamayalım mesela sulu yaptık yüzeyde köpük oluşabilir süzülme ile karşılaşabiliriz.Çok koyu olur ise bazı noktalara fazla basınç uygulayabilirsiniz doku fazladan kalınlaşır daha fazla boya sarfiyatı olabilir yapışma olur ve buda iz bırakır.Kısaca akrilik boya ile çalışma zordur.Ama yaparsanız olur.En iyisi yüzeyi tabanca ile boyamak buda yine maliyeti artıracaktır yada bu işleri yapan bir dostunuz vardır size kendi tabancası ile boyar takdir size kalmış.Daha yazılacak çok şey olabilir.Unutmuş olabilirim.Her türlü yorumu ve soruyu burada paylaşabilirsiniz.Aslında bunun öncesinde daha farklı boyalarda işin içerisinde bulunmaktadır ben sadece yansıtıcı yüzey ile ilgili olanları yazdım.Yani yansıtıcı yüzey boyası yapılmadan önce ben daha profesyonel olsun istiyorum diyorsanız 2.ci uygulama olarak İsteğe bağlı aşağıdaki boyaları uygulayabilirsiniz.Burada bir mix daha yapmamız gerekiyor.Bunuda yukarıdaki boyaları karıştırıp vurmadan önce alt kata uyguluyoruz.Aşağıda veriyorum.

RENKLENDİRİCİ BİLEŞENLERİ:

100ml- Damıtılmış yada filtre edilmiş temiz su.
50ml - Liquitex Basics - Napthol Crimson Red (KOD:292)
25ml - Liquitex Basics - Phthalocyanine Green (KOD:317)
14ml - Liquitex Basics - UltraMarine Blue (KOD:380)
10ml - Liquitex Basics - Cadmium Yellow - Deep Hue (KOD:163)

Aşağıdaki resimde 2 karışım yanyana gözükmektedir.Soldaki alt tabaka için olan RGB karışım.Sağdaki bizim yapacağımız.Not: Karanlık ortam Daha fazla kazanç için gümüş (silver) 10 oz. artırabilirsiniz.
Düşük ortam ışığında ise yukarıdaki uygulama geçerlidir.
Projeksiyon düşük lümene sahip ise metalik beyaz sedef 10 oz. artırabilirsiniz.
Şimdilik bu kadar aklıma bir şey gelir ise buraya yazarım gerekli güncelleme yapılır.Şu anda kullanılan bunlardır.
Eklemek istediğiniz olur ise yada sormak istediğiniz bir şey buraya yazabilir yada PM atabilirsiniz.Herkese iyi seyirler diliyorum.

Burayada örnek olması açısından yapılan uygulamalardan resim ekliyorum merak edenler için.Resimler birebir uygulama yapan kullanıcılardan gelen resimlerdir.


Bunlarda ben yapmadan önce 2 resim almıştım.Alttada 3 caps ekliyorum 5 kat boyadan sonra aldığım ekran görüntüsüdür.Resim değil film içerisinden çektiğim resimlerdir.Sıradan bir foto mak ile çektim.Fotolar yanıltmasın.2 yeni resim eklendi; Soldaki 07/14 tarihinde eklenen yeni boyalar. Sağdaki fixed frame gri contrast perdedir.


Selamlar; Satılık R11 Flash temiz ve problemsiz.Hiçbir Sorunu Yoktur. Eksiksiz ve satışa hazırdır.Pazarlık payı vardır.
Her türlü soru için PM.

Resimleri ve detayları aşağıda linkten inceleyebilirsiniz.

TIKLA
!!!İptal Silinebilir!!!
Hakkında
Konum: Kırklareli
Meslek: Elektrik Tek.
Forum İmzası:
Gücümü, İçimdeki Güçsüzlükle Boğuşurken Tükettim
Dostoyevski
Hakkımda:
XIGMATEK FRONTLINER||ASUS CROSSHAİR V FORMULA||AMD FX8120 4.0 CM212X||2x4 GB Geil Enhance Corsa 1600 MHz CL9||EVGA GTX1060||AKASA V 600W||...||Storage 20 TB ||OS W7x64||Pany TX-P65VT20||PIO VSX-515k||PIO S-3ESTB 5.0|Pany AT6000|SCREEN PRO 135 HCG-Fixed|
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Otomobil
BMW
Operatör
Vodafone
Oyun Platformu
PC
TV
Panasonic
Ses Sistemi
PIONEER
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Mesaj Sayısı: 47
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 375
İkinci El Bölümü Mesajları: 269
Konularının görüntülenme sayısı: 64.286 (Bu ay: 298)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 124 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.