Şimdi Ara

Palit 9600gt HDMI ses sorunu..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
4.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konunun Başlangıcı :http://forum.donanimhaber.com/m_25858592/tm.htm

Diğer başlıkta 2 sorun çözülüp bir tek bu kaldığından yeni başlık açıyorum..

İmzamdaki anakartın HDMI bağlantısı ile plazmadan direk ses ve görüntü alıyordum. Palit 9600GT Sonic aldım ve şu anda HDMI den görüntü görevini başarı ile yerine getiriyor. Ses için ise 2 pinli ince kabloyu anakartın SPDIF_io kısmına bağladım..

Ancak şu durumda halen ses alamıyorum. Ekran kartı driverları ve anakart ses driverları güncel..

Bana şunu unutmuş olabilirsiniz gibi bi öneri verebilecek birisi varsa önerileri bekliyorum. Ya da uzman bi arkadaşım şu adımdan başlayarak şunları şunları baştan yap derse bu da kabulüm.. (Formata kadar gitmeyelim tabi.. )

Şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ronishark -- 25 Ağustos 2008; 15:13:33 >

• SP_DIF'i düzgün bağladıysan geriye şu kısımdaki ayarlar kalıyor:

HDMI özellikli nVidia kartım olmadı hiç, o yüzden kontrol panelinde ne var ne yok bilemiyorum, gelişmiş seçenekler kısımlarını da bir kurcala bakalım.
  • kartın üzerınde dırek hdmı mı var yoksa cevırıcı ılemı hdmı cevrdınn
  • quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas

SP_DIF'i düzgün bağladıysan geriye şu kısımdaki ayarlar kalıyor:

HDMI özellikli nVidia kartım olmadı hiç, o yüzden kontrol panelinde ne var ne yok bilemiyorum, gelişmiş seçenekler kısımlarını da bir kurcala bakalım.

Düzgün bağlama olarak bir önceki başlıkta bahsettiğim gibi.. .:: şeklinde beşli pinler var anakartta. Kılavuzda 3. ve 4. nün kullanılması gerektiği gösterilmiş, yani ortadakiler. Ekran kartına taktığım 2 pini anakartta 3 ve 4 numaraya bağladım. (Kabloların biri kırmızı biri siyah, fark ediyor mu bilmiyorum.. )

@Drifter_Soldier ---> Kartın üzerinde direk HDMI çıkış var. Zaten Sonic almamın ana nedenlerinden biri de buydu..

• Başlığı "Palit 9600gt Hdmi ses sorunu" diye değiştirmenizi öneriyorum.

Eminim bu kartın hdmi portunu kullananlar vardır ve size kesinlikle yardımcı olacaklardır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mamad

Başlığı "Palit 9600gt Hdmi ses sorunu" diye değiştirmenizi öneriyorum.

Eminim bu kartın hdmi portunu kullananlar vardır ve size kesinlikle yardımcı olacaklardır.

Sağol dostum; değiştirdim başlığı..
  • hdmi kullanmıyorum ama palit cdsinde wdm driver diye extra sürücüler var onları kurdunuz mu, kurmadıysanız kumayı deneyin belki çözüm olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: strider_venom

hdmi kullanmıyorum ama palit cdsinde wdm driver diye extra sürücüler var onları kurdunuz mu, kurmadıysanız kumayı deneyin belki çözüm olur.

Kurdum kurdum onları.. Teşekkürler..
  • Umutsuzca UP..
  • spdif kablosunu yanlış yere mi bağlıyorum yoksa? Bi arkadaşın önerisi üzerine köşedeki pembe yerdeki 5 li pinin oraya bağlıyodum ama demin araştırırken yabancı bi sitede sanki oranın çıkış değil de giriş için olduğunu okudum..

Peki giriş nerede? ? ?
  • S/PDIF kablolarından birini 'ground' a mı bağlayacağım bari bunu söylese biri..

Gerçi akşam deneyecem onu da artık.. Denemediğim şey kalmadı anasını satiim
  • Halen çözülmedi..

Sonunda bi optik kablo alıp HomeTheater a bağlicam o olucak.. Bi tane geldi VGA ile ama 30cm yaw.. Bari yarım metre yap di mi şunu..

GROUND hakkında halen cevap bekliyorum..
  • Birazdan kasayı açıp anakartın takılabilecek heryerine bakıcam. Umarım yardımcı olabilirim.
  • Yok dostum heryere taktım olmuyor..

Senden başka da yardınm etmeye çalışan bir kişi daha var zaten başka yok.. Yaw başka kimse yok mu HDMI den kullanan anlamadım..

Carrefour a gittiydim bi optik kablo aliim dedim; Timekste ve Beknosa da yok yaw.. Bu nasıl elektronik mağazasıdır kardeşim..
  • Ön panel ses çıkışlarına takmayı denediniz mi???

Umarım bu olur. Ön portlar da sıkıntı olmuyor ama toplamda 7 adet pin var. 2 pinli bir kabloya garanti verilmez ama inşallah işe yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 28 Ağustos 2008; 12:50:53 >

• Oranın asıl kullanım amacı nedir acaba?

Halen inanamıyorum bu kartı alıp da benden başka HDMI den direk bağlayan kimse olmadığına..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ronishark -- 28 Ağustos 2008; 16:46:11 >
  • .. ee?
  • Ön panelin kullanılma amacı kasaların önünde bulunan ses ve mikrofon çıkışlarını kullanabilmektir.

Ön paneli denediniz mi yoksa optik ses kablosu almayı mı düşünüyorsunuz?
  • Ekran kartının HDMI sinden ses almam gerekiyor. ÖN paneli nasıl kullanıcam anlamadım doğrusu..

Optikten bağlamayı da düşünüyorum ama asıl istediğim elbette direk plazmaya görüntü ve sesi vermek.. Her bilgisayarı açtığımda 5+1 açmak değil istediğim..

Neden olmadığını bi anlasam..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ronishark

Ekran kartının HDMI sinden ses almam gerekiyor. ÖN paneli nasıl kullanıcam anlamadım doğrusu..

Optikten bağlamayı da düşünüyorum ama asıl istediğim elbette direk plazmaya görüntü ve sesi vermek.. Her bilgisayarı açtığımda 5+1 açmak değil istediğim..

Neden olmadığını bi anlasam..

BURAK ABİ BIRAK BU BAĞLANTI İŞLERİ DAHA BENLE BAĞLANTI KURAMIYORSUN MSJ ATAMIYORUZ SANA BİLGİN OLSUN
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.