G

Yüzbaşı
07 Mayıs 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 24 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Dostlar şu anki sistemimde Corsair Dominator DDR2 1066 CL5 2*1 gb. ram var. Win 7 64 bit işletim sistemi kurmayı düşünüyorum. Bu nedenle bellek miktarını artırmaya karar verdim. 2*2 Gb. Corsair Dominator DDR2 1066 CL5 ram alıp toplam ram miktarını 6 gb. yapmayı planladım. Ancak Şu sıralar Corsair Dominator ramleri sıfır olarak bulmak mümkün değil. Acaba Patriot 4GB (2*2GB) Viper DDR2 1066MHz CL5 Dual Kit Ram alsam, Corsair Dominator ile bir uyum problemi olur mu?
Dostlar merhaba Elmasepeti.com dan kulaklık almayı düşünüyorum. Bu yüzden üye oldum. Ancak kredi kartı bilgilerinin girildiği sayfaya gelindiğinde 128 bit SSL ile şifrelendiğine dair bir şey göremedim. Bu siteden daha önce kredi kartı ile alışveriş yapan var mı?

Edit: Dostlar kusura bakmayın, SSL Sertifikası varmış, siparişimi verdim.
Dostlar bir arkadaşım yakın zamanda almanya'ya gidecek, kendime ve oğluma birer tane Sennheiser CX350 Street II kulaklık almayı düşünüyorum. Almanyayı ve özelliklede Münih'i bilenlerden yardım rica ediyorum. Özellikle Münich te Orijinal Sennheiser kulaklık bulunabilecek Elektro marketlerin adlarını ve mümkünse internet sitelerini yazabilirseniz sevinirim.
Dostlar merhaba ses kartı almayı düşünüyorum. Bildiğiniz gibi Firebal'un Auzen ses kartlarında yaptığı bir indirim var. İkinci elde 100 TL ye Creative Audigy 2-ZS buldum. Ancak Firebalda Auzen X-Plosion 7.1 DTS Ses Kartı havale ile 115 TL. Sizce hangisini tercih etmem daha doğru olur? Yardımlarınızı bekliyorum. Bu arada şu an kullandığım kart Audigy Value.
Alıntı.....
Online dosya paylaşım servisi, Alman mahkemesinde kaybettiği dava nedeniyle yüklenen içeriklerden sorumlu tutulma tehlikesiyle karşı karşıya.
Dosya paylaşım sitesi R.apid.share, artık yüklenen içeriklerden sorumlu tutulacak. Almanya'da müzik ile ilgili telif hakları kuruluşu GEMA'nın açtığı davada R.apid.share, kullanıcılarının yaptıklarından sorumlu tutulamayacağını belirtse de, mahkeme telif hakkı sahiplerinden yana karar kıldı. Üstelik karar sadece davadan sonrası için değil; R.apid.share, bugüne kadar yüklenmiş olan içerikten de sorumlu.
Alıntı.....
Shiftdelete.net' ten alıntıdır.
İnşallah bu karar R.apids.hare için sonun başlangıcı olmaz. Premium üyelikleri uzatırken kısa sürelerle uzatmak faydalı diye düşünüyorum.
Sezon başından beri hiç olmayan haftada 3-4 sakat oyuncumuz var. Çoğu zaman bu sayı 6-7 yi buluyor. Bu hafta cezalı barış ve kadro dışı sabriyide eklersek 10 tane eksiğimiz var. Bu 10 eksikten bir kadro kursak şampiyonluğa oynar. Şanssızlık desek, sadece bizmi bu şanssızlığı yaşıyoruz? Bence kulübün sağlık ekibini gözden geçirip gerekirse işlerine son verilmesi gerekir. Biraz komplo teorisi gibi olacak ama insanın aklına Aziz Yıldırım bizim takımın sağlık ekibiyle işbirliğimi yapıyor diye geliyor
Dostlar daha önce açmış olduğum bir konuda Creative I-Trigue 3400 ve Logitech Z-2300 kullanıcılarından tavsiyelerini sormuştum ve daha sonra bir arkadaşın tavsiyesiyle onun dediğine göre Vatan Bilgisayarda 183 $ + kdv ye satılmakta olan Creative Megaworks THX 550 5+1 almaya karar verdim.
Haftasonu İzmir Vatan bilgisayara gidip ürünü sorduğumda ürüne yoğun talep olduğunu ancak kalmadığını söylediler. Bende Vatan Bilgisayarın 444 56 56 numaralı telefonunu aradım ve telefonda yaklaşık 20 dakika sıramın gelmesini bekledikten sonra yetkili bir şahısala konuşmayı başarabildim. İlgili kişi bana 2 parti halinde ve uygun fiyatla bu ürünü sattıklarını ancak kalmadığını, bu ürüne çok yoğun bir talep olduğunu bu talebi distribütör firmaya ilettiklerini ancak distribütör firmanın bu ürünü tekrar getireceğini zannetmediklerini söyledi.
Bende Vatan bilgisayara Creative Megaworks THX 550 5+1 veren Koyuncu Elektronik'i aradım ve sordum. Bana ürünü 2 parti halinde Vatan Bilgisayara verdiklerini ve stoklarını erittiklerini, ellerinde olmadığını, halen üretildiğini ancak tekrar getirmeyi düşünmediklerini söyleyerek, yerine Creative Gigaworks S750 7+1 sistemi almamı tavsiye etti. Kısacası bana piyasada 500 dolar civarında sattıkları bir üst model ürün varken ne kadar yoğun talep olursa olsun, fiyatı düşen Megaworksü getirmeyeceklerini kibarca söylemeye çalıştı. Bende bir başka distribütör firma olan Multimedyayı aradım, onlar da kendilerinin ürünü zaten 6 aydır getirmediklerini ve tekrar stoklarına girmeyeceğini söylediler.
Özetle Ülkemizde biz tüketicilerin Arzı yönlendirme gücü yok. Talep ne kadar fazla olursa olsun distribütör firmalar talebe göre hareket etmiyorlar. Daha az kar edebilecekleri ürün yerine bir üst modeli tüketiciye yüksek fiyatla dayatıyorlar.
Ülkemizde zaman zaman eleştirsekte Perakende satış yapan firmalar( Vatan, Gold, Teknosa, Bimeks ve diğerleri) belli bir seviyeye ulaştılar. Oldukça büyük mağazalarda en azından distribütör firmaların getirdiği tüm ürünleri tüketicinin beğenisine sunuyorlar. Bizdeki asıl geri kalmışlık ve sorun distribütör firmalarda ve bence öncelikle yüklenmemiz ve eleştirmemiz gerekenler de distribütör firmalar.
Benim 300 YTL lik bir bütçem var. Distribütör firmalar uygun görmediğinden de benim bütçe aralığımda alabileceğim istediğim kalite de bir 5+1 sistem ne yazık ki yok. Bu durumda başka çare de kalmadığı için Logitech Z-2300 alacağım sanırım.
Dostlar şu anda Creative Inspire 2500 2+1 kullanıyorum ses kartım ise Audigy Value. Giriş seviyesi için yeterli hoparlörler, ancak ben sesi biraz açınca bass seslerde meydana gelen çatlamalar ve poflamalardan bıktım. Creative I-Trique 3400 modeli ilgimi çekiyor. Taklaşık 100$+kdv den satılıyor ancak benim korkum onda da yüksek seslerde baslarda bozulma oluyor mu? Bir de derin ve güçlü bas sesi verebiliyor mu? Yoksa bununla uğraşma biraz paraya kıy, Logitech Z2300 al mı diyorsunuz? Kısacası kullananların tavsiyelerini bekliyorum.
Hakkında
Meslek: Hakim
İlgi Alanları: Hukuk,futbol,golf,teknoloji
Forum İmzası:
Forum İkinci El İmzası:
Alışveriş Yaptıklarım: Darthnazi, Vals, Martin Mystere, guven35, Darkchild, Turrican22, kurs@tz, alperen_69, Digitaldelisi
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 639
İkinci El Bölümü Mesajları: 70
Konularının görüntülenme sayısı: 11.646 (Bu ay: 73)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.