Çavuş
17 Nisan 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Herkese merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımda herhangi bir sorun yokken, bugün açtığımda masaüstündeki doyaların büyük çoğunluğunun olmadığını gördüm. "Bilgisayarım"a girdiğim zaman da şöyle bir hata ile karşılaştım:

C:\windows\system32\config\systemprofile\desktop refers to a location that is unavailable. it could be on a hard drive on this computer, or on a network. check to make sure that the disk is properly inserted, or that you are connected to the internet or your network, and then try again. if it still cannot be located, the information might have been moved to a different location.

Arkadaşlar bu tam olarak ne hatası? Çıkan bu uyarıyı printscreen edip paint ile kaydetmek istedim. Painte yapıştırdım fakat kaydetmek istediğimde hata verdi. Flash belleğe bile kaydedemedim. Bununla ilgili ne yapmam gerekiyor? Bilgisayara kimse dokunmadı, durup dururken böyle bir şey olabilir mi? Şimdiden teşekkürler...
Herkese merhaba. Arkadaşlar İstanbul'da ya da Ankara'da krom kaplama yapan bir yer var mı? Bildiğiniz bir yer varsa, paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

NOT: Sözünü ettiğim krom kaplama şöyle bir şey:http://www.youtube.com/watch?v=Up_CLJXRyaM&feature=related
Herkese merhaba. Arkadaşlar şu an elimde harcanmayı bekleyen 20 bin lira para var, çekeceğim krediyle birlikte 23 bin lira falan param olabilir. Çarçur olmasını istemediğim için araba almayı düşünüyorum, uzun süre binmek için alıyorum ve aklımda bazı marka - modeller var. Şunu da belirtmeliyim: Araba manuel vites olmalı. Ayrıca ya benzinli alıp LPG taktıracağım ya da doğrudan LPG'li alacağım. Öncelik sırasına göre yazmak istiyorum:

1- Mazda 3

2- VW Jetta (bu fiyata bulabilirsem tabii)

3- Toyota Corolla (istediğim kasa şu:https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/...94D751B12B.jpg)

4- VW Bora

5- Opel Astra Classic

6- Nissan Primera (istediğim kasa şu:http://www.niot.net/niot_570/nissan%20primera.jpg)

7- BMW - 3 serisi (1995-2000 arası modellerden, bu fiyata bulabilirsem tabii. Hatta bulduğum bir BMW var. 1994 model 3.18 is LPG'li 205000 km. 16000 lira. Sizce uygun mudur?)

Üstte de yazdığım gibi, liste öncelik sırasına göredir. Sizin önerebileceğiniz Alfa Romeo, Mitsubishi, Volvo, Honda, Rover, Chrysler gibi markaların sedan ya da hatchback modellerini de değerlendirmeye alabilirim, yeter ki beni sanayiden ve servisten uzak tutsun. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...
Merhaba. Arkadaşlar limewire kullanmak istiyorum ve limewire da java kurulumu istiyor. Fakat javayı kurmak istediğimde "The Java ™ cannot be downloaded to your machine. You are located in an embargoed country." diye hata veriyor. Bu sorunu nasıl aşabileceğim konusunda yardımı dokunacak arkadaş var mı? Teşekkürler şimdiden...
Herkese merhaba. Sözlük tarzında bir site yapımı için ne kadar ödemem lazım arkadaşlar? Kullanıcı kaydı ve girişi, davetiye sistemi, giriş yapan kullanıcının giri yazması, yazılan girilerin puanlanması, her girinin altında o giriye ait linkler olacak. Fotograf, flash animasyon gibi şeyler yok. Yazı olacak temelde sitede. Bildiğim kadarıyla bir veritabanı hazırlanması lazım. Böyle bir site yaptırmak kaça mal olur? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
Herkese merhaba. Arkadaşlar Dreamweaverda oluşturulan bir web sitesiyle c# kullanılarak oluşturulmuş bir veritabanının bağlantısı nasıl sağlanır? Ya da Dreamweaverın başlangıç menüsünde bulunan seçeneklerden asp.net ya da c# başlığı tam olarak ne işe yarar? Dreamweaverda veritabanı oluşturabiliyor muyuz, yoksa sadece başka bir programla oluşturulan veritabanını dreamweavera bağlamamıza mı yarıyor bu başlıklar? Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim...
Herkese merhaba. Arkadaşlar ben otomobilden zerre kadar anlamayan bir insanım. Otomobil almayı düşünüyoruz. Aklımızda bazı markalar var. Onları yazmadan önce nasıl bir yerde kullancağım arabayı, onu yazayım. Yaşadığımız yer 1390 rakımlı bir yer, her yer rampa burada, her yer viraj. Otomobil buna uygun olmalı sanırım motor hacmi açısından. Eşimin durumundan dolayı her gün 80 km. falan yol yapmamız gerekebilir. Bunun dışında klima da istiyorum araçta, zira çalıştığımız yer serin ama memleket Adana ve orada da klima olmazsa olmaz. Bütçemiz 13000 liralık bir aracı ancak karşılıyor. Bana ne önerirsiniz? Aklımızdaki araçlar şunlar: Suzuki Alto, Kia Picanto, Hyundai Atos, Daihatsu Cuore, Fiat Albea, Daewoo Matiz vb... Nasıl birşey baktığımızı anlamışsınızdır. Özellikle Daihatsu Cuore üzerinde duruyorum. Tabii bunların bazıları motor bakımından düşük, motor hacmi düşük olanlar burası gibi yokuşu bol olan yerlerde bizi taşır mı acaba? Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...
Arkadaşlar filelist'ten üye alımı yaptıkları bir anı yakalayıp kullanıcı adı ve şifre aldım. Şunlar:
Kul. Adı:kandirali Şifre:sari
Kul. Adı:amasya Şifre:123456

Durumu çakmazlar umarım. Selamlar...
Arkadaşlar bu şarkıyı nereden bulacağım? Sanatçının hangi albümünde yer alıyor? Teşekkür ederim...
Arkadaşlar bana e-posta yoluyla gönderilen bir yazıyı sizinle paylaşmak istedim. Herkese selam...

Coca Cola ve Faydaları!!!

Büyük olasılıkla az sonra okuyacağınız bir çok şeyi
siz zaten daha önceden biliyordunuz (!) ya da
bilmeyenler "hadi canım, saçmalık " diyeceklerdir.

Eğer öyle olduğunu düşünüyorsanız, burada
anlatılanlara inanmadıysanız denemesi bir cola
parasıdır.
Yani bir kutu Coca Cola veya Pepsi yeterli

Gelelim COCA COLA ve PEPSİ ile ne gibi pratik işler
yapabileceğinize:

TUVALETİ TEMİZLEMEK İÇİN:
Bir kutu kolayı klozetin içine dökünüz. Bir saat kadar bekleyiniz ve
sifonu çekiniz. Koladaki sitrik asit hela başındaki lekeleri yok
edecektir.

KROM TAMPONLARDAKI PAS LEKELERINI YOK ETMEK İÇİN :
Arabanın tamponunu Coca Cola''ya batırılmış bir sigara paketinin
içindeki alüminyum folyosuyla iyice ovunuz. Tertemiz olacaktır.

AKÜ KUTUP BAŞLARINDA ÇAPAĞI TEMİZLEMEK İÇİN :
Bir kutu kolayı kutup başlarına dokun ve bütün çapak
yok olsun.

PASLANMIŞ BİR CiVATAYI SÖKMEK İÇİN :
Coca-Colaya batırılmış bir bezi bir kaç dakika paslı
cıvatayı uygulayınız. Bir kaç dakika sonra rahatlıkla
dönecek ve çıkacaktır.

ELBİSENİZDEKİ YAĞ LEKESİNİ ÇIKARMAK İÇİN :
Bir kutu kolayı lekeli giyeceklerin üstüne boşaltın,
deterjanı ekleyin ve her zaman yıkadığınız gibi
yıkayın. Coca-cola yağ lekelerinin yok olmasına yardım edecektir.

Ayrıca araba ön camlarındaki her türlü kuş pisliği
yapışan sinekler veya ağaçlardan dökülen toz , polen,
yapışkan maddelerin çıkarılması en iyi madde COCA COLA
+ PEPSI ''dir.
* * *
Haa... isterseniz bu çok kuvvetli temizleyicinin
geriye kalanını içersiniz. Bakin bu da bir fayda.
Fayda ise eğer???

Peki nedir bu Cola''nin bu kadar etkileyici
temizliklerde bile kullanılabilmesinin sebebi?
Coca-Cola ve Pepsi''nin ortalama pH değeri 3.4 tur. Bu
asidi de dişleri ve kemikleri eritmek için yeterlidir. Temizliklerde bu
kadar etkili olmasının sebebi budur.

Aslına bakarsanız Cola ile dünyada kimsenin tavsiye edemeyeceği
KARBONDİOKSİT içiyoruz. Hani şu dışarı atmak için devamlı nefes alıp
verdiğimiz, atmak için uğraştığımız KARBONDİOKSİT...!

2001 yılında Delhi Üniversitesinde "kim daha fazla
Coca-Cola içecek" diye bir yarışma yapıldığında, sekiz
litre Coca-Cola içerek kazanan ve 10 dakika içerisinde herkesin gözü
önünde ölen kişinin haberini duymuşsunuzdur . Neden öldü? Çünkü çok
fazla karbondioksit almıştı ve kanında yeterli oksijen
yoktu.

Başka bir örnek: Kırılmış dişinizi bir şişe Coca
Cola''nin içine koyun ve 10 gün sonra bakın... Diş 10
günde büyük oranda erir. Halbuki dişler ve kemikler
ölümden sonra bile en fazla dayanabilen
organlarımızdır ... Bir şişe kola içerek midenize ve dişlerinize ve
bağırsaklarınıza ne yaptığınızı bir düşünün...

Peki bunları niye yazdık ve niye herkes okusun
istiyoruz?
Bu Coca-Cola ve Pepsi ile ilgili gönderilen yazı; genç
bir grubun ortak platformlarda aldıkları bir kararın
ürünüdür.

Bu yazı İnternet üzerinden gönderilerek yayılması amaçlanmıştır. Zaten
onlar da büyük kartellerden boyalı medyadan ya da yaz eylemcisi kimi
sivil toplum örgütlerinden destek beklemiyorlar. Yoksa bu tiplere
yaptıkları parasal desteği ya da promosyon adı altında
verilen "sus" paylarını vermezler.

Bu kadar zararlı bir içecek nasıl olurda bu kadar
bilinçsizce tüketilebilir ve biri Amerikan firması
olmak üzere bu şirketler bu kadar kar elde edebilir?

İşte bu bilinçsizliği önlemek için çevrenize,
sevdiklerinize ve özellikle çocuklarınıza bunları
anlatın.

Belki bu kampanya fazla bir ses getirmeyecek olabilir.
Ama ne kadar kişiye ulaşırsa o kadar büyük etki
yapacaktır.

Destek olmak için yapmanız gereken tek şey; bu yazıyı olabildiğince
fazla kişiye ulaştırmak, anlatmak...
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 62
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 12.474 (Bu ay: 20)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.