Şimdi Ara

Bunlardan hangisi?Yardım ederseniz çok sevinirim...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba. Arkadaşlar ben otomobilden zerre kadar anlamayan bir insanım. Otomobil almayı düşünüyoruz. Aklımızda bazı markalar var. Onları yazmadan önce nasıl bir yerde kullancağım arabayı, onu yazayım. Yaşadığımız yer 1390 rakımlı bir yer, her yer rampa burada, her yer viraj. Otomobil buna uygun olmalı sanırım motor hacmi açısından. Eşimin durumundan dolayı her gün 80 km. falan yol yapmamız gerekebilir. Bunun dışında klima da istiyorum araçta, zira çalıştığımız yer serin ama memleket Adana ve orada da klima olmazsa olmaz. Bütçemiz 13000 liralık bir aracı ancak karşılıyor. Bana ne önerirsiniz? Aklımızdaki araçlar şunlar: Suzuki Alto, Kia Picanto, Hyundai Atos, Daihatsu Cuore, Fiat Albea, Daewoo Matiz vb... Nasıl birşey baktığımızı anlamışsınızdır. Özellikle Daihatsu Cuore üzerinde duruyorum. Tabii bunların bazıları motor bakımından düşük, motor hacmi düşük olanlar burası gibi yokuşu bol olan yerlerde bizi taşır mı acaba? Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

• şartlar bahsettiğiniz gibi ise 90 beygir aşağısında bir araç almayın. zorluk çekersiniz.

yani en aşağı 1.3 motor bir araç almalısınız.

98-99 model honda civic 1.4 veya belki 1.6 öneririm size.

1.4 ü 90 beygir, 1.sı 120 beygirdir.

bi onları inceleyin derim.

temiz bulursanız bahsettiğiniz araçlardan daha mutlu eder sizi.

hayırlı günler.
  • Daihatsu Cuore üzerine araştırma yaptım motor hacmi çok düşük ve ürettiği beygir 40 ! Bu araç bence yokuşlarda bayılır . Fiat Albea bence daha uygun gibi 1.2 hacmi var fakat 16 subablı 80 beygir güç 114 Nm tork üretiyor bence hem ekonomik hemde yokuşlarda zorlanmaması lazım. Hiç sürmedim ve hiç sahibi olmadım bunu ancak süren yada sahipleri söyleyebilir ben sadece özelliklerine bakarak yorum yaptım
  • Kardeş ben uzun yıllar volkswagen polo kulandım 1300 ytl limit var demişsin bulusan 1997-2000 model arası polo alabilirsin dağ bayır demeden gezer keyfine varırsın benden sana tavsiyem polo al derim.....
  • bence de arkadaşımın dediği gibi honda civic e bir bak derim.Bunların dışında saydıklarınızın arasında albea diğerlerine göre daha kuvvetli bir araç.
  • yazdıklarının içinde albea bence
    satarkende daha kolay satarsın
  • Arkadaşlar teşekkür ederim hepinize. Gerçekten çok işime yaradı yazdıklarınız. Umarım iyi bir şekilde sonuçlanır bu araba sevdası. Teşekkürler... :)
  • Abi ben de aynen senin durumundayım.
    Ustelik aynı arabalar uzerine yogunlastığımız gibi alma amacımız da aynı.
    Ne aldın merak ettim, bana da fikir verirsen sevinirim. Saygılarımla.
  • Albea olabilir
  • dacia
    tam dağ tepe kır bayır arabası

zaten renoyada dağ keçisi diyorlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.