Şimdi Ara

LG 47LM615S tv ve BH6730S problemi (Ses kesik kesik geliyor)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
4.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

LG 47LM615S marka/model 3D led tv'im mevcut, geçtiğimiz günlerde tv ile uyumlu olsun diye LG BH6730S marka/model 5.1 ses sistemi aldım.

Ses sistemini tv'min HDMI1 girişinden bağladım, televizyonda ARC özelliği olmadığı için tv'nin optik çıkışınıda ses sistemine bağladım böylece tv'deki tüm sesleri ses sisteminin optical seçeneği ile dinliyorum.

Ses sisteminin HDMI'dan ses geldiği anda açılma ve ses gittiğinde kapanma özelliği var bende tv'nin hoperlörünü kapatıp sesi sadece ses sistemi üzerinden dinlemeyi tercih ediyorum.

Problem tam bu noktada başlıyor;

Tv açıldığı anda HDMI2'ye bağlı uydunun sesi kesik kesik gelmeye başlıyor, problemin uyduda olduğunu düşündüm fakat PS4'tede aynı sıkıntıyı yaşıyorum.

Problem sadece stereo seslerde oluyor 5.1 ses çıkışında sorun yok örn; Moviemax premiere kanalında 5.1 çıkış olduğu için ses düzgün ama NTVsporda kesik kesik.

Konuya bulduğum geçici çözüm; Tv'nin hoperlörünü açıyorum (ayarlar kısmından) cihazın tüm bağlantı kablolarını çekiyorum (elektrik dahil) sonra tekrar takıyorum ve olay pat diye çözülüyor ve stereo çıkışlı seslerde bile ses netleşiyor. tv'yi kapattığımda hooop başa dönüyorum.

ARC'yi açtım kapadım, Simplink açtım kapadım, farklı HDMI giririşi , farklı HDMI kablo denedim. Ses çıkışı PCM , bitstream vs. değiştirdim.

Sanırım yaptığım bir ayar sebebiyle oldu çünkü ilk aldığımda böyle değildi.

Elimden geldiğince detaylı yazmaya çalıştım, bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olun

• benzeri bir sorunu bende yaşıyorum çözüm buldunuz mu acaba ?
  • Valla hortlatmis olcam biraz ama ayni sorunla karsilastim tv yi fabrika ayarlarina dondirince duzeliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sorun Bende de var, optik kablodan şüphelenip yenisini aldim fakat sorun devam ediyor.

Bende tivibu ve xiaomi android box var , ikisinde de yapiyor son 1 senedir.

Tv yi dediginiz gibi fabrika ayarlarına döndürüp bir deneyeyim insAllah düzelir. Yoksa gerçekten sinir bozucu bu durum...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.