S

Yüzbaşı
21 Ocak 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 20 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Peugeot, ’sır perdesi’ni araladı Türkiye’de 308 Sedan üretilecek

Fransız otomotiv devi Peugeot’un CEO’su Jean Philleppe Colin, "Türkiye’de yatırım için fizibilite çalışmalarımız krize rağmen sürüyor" dedi. Peugeot Türkiye Genel Müdürü Jean Pierre Vieux, Türkiye’de üretilecek aracın 308 Sedan veya aynı sınıfta bir araç olacağını bildirdi.

FRANSIZ otomotiv devi Peugeot’nun yeni CEO’su Jean Philleppe Colin, iki yıldır Türkiye’ye yönelik düşünülen yatırıma değinerek, "120 yıllık bir şirketiz. Her türlü ekonomik şarttan ve krizlerden güçlenerek çıktık. Yatırımlara uzun vadeli bakıyoruz. Türkiye’ye ilişkin yatırım projemiz de krize rağmen devam ediyor" dedi. Peugeot Türkiye Genel Müdürü Jean Pierre Vieux de, kapının artık aralandığını belirterek, "Aralanan kapıdan Peugeot Türkiye’ye mutlaka girecektir" diye konuştu.

Ucuz oto projesi değil

Cenevre Fuarı’nda sorularımızı yanıtlayan Colin, Türkiye’ye ilişkin projenin ucuz otomobil olmadığını kaydederek, "Biz ucuz otomobil değil, olmadığımız bir segmentte rekabetçi bir model üretmek istiyoruz. 107, 206, 206 Sedan gibi zaten uygun fiyatlı araçlara sahibiz. Tek olmadığımız sınıf kompakt sedan sınıfı. Bu proje için de Türkiye’yi düşünüyoruz. Yatırım ve fizibilite çalışmalarımız krize rağmen devam ediyor. Şu an sadece nakit akışında bir problemimiz var. Bunu aştığımız takdirde proje hız kazanacak. Bir erteleme veya iptal ise sözkonusu değil" dedi. Peugeot Türkiye Genel Müdürü Jean Pierre Vieux ise Colin’in sözünü ettiği kompakt sınıfta yer alan modelin 308 Sedan veya bu sınıfta yer alan yeni bir araç olacağını söyledi.

Doğu Avrupa ve Ortadoğu

Projenin detaylarını anlatan Jean Phillepe Colin, Türkiye’de üretimini planladıkları modelin şu an Çin ve Latin Amerika pazarında var olduğunu ancak sedan talebinin yüksek olduğu Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde ise yer almadığını kaydetti. Colin, "Bu model üretildikten sonra sözkonusu bu pazarlarda da satılacak. Böylece yer almadığımız ve zayıf kaldığımız bu segmentte açığımızı kapatacağız" diye konuştu. Türkiye’ye ilişkin uzun vadeli bir stratejilerinin olduğunu da kaydeden Colin, "Türkiye’nin stratejik pazar olmasını 3 nedeni var. Türkiye önemli ve olgun bir pazar. Hem üretim hem de tedarik açısından tam bir otomotiv ülkesi" yorumunu yaptı. Kriz sürecinde özellikle Avrupa’da hükümetlerin otomotiv üzerinde olumlu etki yaratan teşvikleri devreye soktuğunu kaydeden Colin, "2008’deki yüzde 28’lik düşüşün 2009’da da sürmesini ve yüzde 20’lik bir kayıp bekliyoruz" dedi.

Türk gibi oldum başarıyı yakaladım

PEUGEOT Türkiye Genel Müdürü Jean Pierre Vieux, 2008’de krize rağmen satışlarını artıran bir kaç markadan biri olduklarını belirterek, bunun sebebini şöyle açıkladı: "Türkiye’de piyasaya inandım. Önemli bir pazarda bilinmiyorduk. Ticaret çok insancıl bir şeydir. İletişimde büyük bir gayret sarfettik. Piyasaya, müşterilerimize, bayilerimize insalcıl davranıp inandık. Bakın bana CEO’muz bile ’sen bir şube müdürü değil tam bir Türk gibi oldun’ diyor. Bu da başarıyı getirdi."
First Look: 2010 Peugeot 208 aimed at Ford Fiesta
Posted January 15 2009 09:07 AM by RimZ
Filed under: Auto News, Paris Motor Show, Peugeot, Sedans
A new Lion is about to leap into view! In a UK exclusive, Auto Express can bring you these amazing pictures of the all-new Peugeot 208.
Scooped by Auto Plus, our sister magazine in France, the Ford Fiesta rival gets a dramatic look which takes some of its inspiration from the RC Hybrid concept, revealed at the Paris Motor Show last September.

As you can see from Auto Plus’s spy shot and our main illustration, the 207 replacement features a more prominent nose with a huge badge, enormous headlights and bold air intakes.Arkadaşlar bu aracın ne kadar yaktığını,teknik özelliklerini,sorun çıkartıp çıkartmadığını bilen var mı aranızda ??

Ayrıca intenetteki ilanlarda sadece 2004 ve 2005 model olanları var ve neredeyse hepsi az kullanılmış.Sebebi yakıt mı acaba ??


Bilgi verirseniz sevinirim
Yakın bir arkadaşıma Yeni A4 1.8 120 bg almak üzereyiz.Forumun aktif üyelerinden sadece mulligun'da Yeni A4 var diye biliyorum ama onun ki 160 bg ve otm. vites.

1.8 120 sahibi olan veya bu araçla test sürüşü yapan arkadaşlar varsa yorumlarını paylaşabilirler mi ??

Konfor,yol tutuş,performans,yakıt gibi konularda bilgi verilirse çok yararlı olacaktır.

İlginize teşekkürler
Uzun süredir Türkiye'ye gelmesini beklediğim Passat CC sonunda resmi internet sitesinde tanıtılmaya başlanmış.

Benim sorum forumdan şu ana kadar Passat CC sipariş eden kimse var mı ??

Veya Passat CC için Doğuş ile görüşen/pazarlık yapan kimse oldu mu ??

Bir konuda Passat CC siparişi verdiklerini söyleyen arkadaşlar vardı...onlar fiyat ve tarih konusunda yardımcı olabilirlerse sevinirim

Saygılar
Hakkında
Konum: Bursa
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 12 yıl
Mesaj Sayısı: 288
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 313
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 31.279 (Bu ay: 54)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.