F

Yüzbaşı
30 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 39 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar herkese merhabalar;
Bayramda yaşadığım problemi size yeni anlatma fırsatı buldum. Aracım 2015 model 32.000km'de C4 Picasso. Arefe günü gecesi eve gelirken sokağa girdiğimde start-stop ve akü şarj olmuyor uyarısı aldım. Hemen garajıma çektim stop ettim. Bursa İnallar Ovaakça Servisi aradım ama bayram nedeniyle kapalıydı. Merkezi aradım aracı çekelim ama bayramdan sonra yapılır dediler. Kısaca bu bayram arabasız kaldım. Arabanın aküyü şarj eden kayışı kopmuş. (V kayışı) Hadi dedik artık yapacak bir şey yok arıza verebilir. Araç 20 gün önce 30.000 bakımından çıkmıştır, bütün bakımları yetkili servisinde yapılmıştır, garantisi biteli 25-30 gün civarı olmuştur ve şuan daha 32.000 km de ve 2 yıllıkken böyle kayış kopması hiçte normal gelmedi. Bayram bitti Salı günü aracı servise çektirdik. Araca bakmadılar bile kedi ya da fare girmiştir kemirmiştir tırmalamıştır dediler. Araç genelde kapalı garajımda durur. Merkez ile görüştük malesef biz bir şey yapamayız dediler. Kısaca merkezde serviste umursamadı değiştirin gidin havasındalardı. Benim gördüğüm kadarıyla kayış bir tarafından yemiş ve zamanla kopmuş. Kopmadan önce iki diş eksilmiş zaten. Bir dengesizlik var, bir terazisizlik var ki zamanla kayışı yemiş. Benim görüşüm bu tamamen üretim hatasıdır. Ben bu arabayla iki kere farklı ülkelere de gittim orada başıma gelseydi ne yapacaktım diye düşünüyorum ve şuanda araca hiç güvenmiyorum. Bu ilgisizlikleri ve umursamazlıkları yüzünden Citroen markasından da servisinden de merkezinden de soğudum. Bir daha asla bu markaya yaklaşmayarak elimdekini de satmayı planlıyorum. Arızayı, çekilmesini, değişen parçaları, kayışın halini ve yeni kayışla kalınlık farkının resimlerini sizlerle paylaşıyorum.
Az önce öğrendiğim kadarıyla sarhoş bir sürücü Bursa Yalova yolu üzerindeki Köfteci Yusuf'a girmiş. 2'si ağır 9 kişi yaralanmış. Acil şifalar diliyorum.Daha önce servis konusunu açmıştım. Şimdi öğrendim ki; Bayraktar Otomotiv satış kotalarını doldurmak için fatura kesip satılmış gösterdikleri aracı (bu araçların adı bildirim araçmış) bana sıfır diye satmışlardır. Bana satış sırasında hiçbir bilgi vermemişlerdir, bir nevi kandırıldım.

Buna örnek gerekirse daha öncesinde başka bir markadan bu şekilde otomobil alan arkadaşıma satış sırasında bilgi verilerek 20.000 tl indirim uygulanmıştır.

Bu durumda ben sıfır fiyatına ikinci el almış oldum. Sonuçta seninki sıfır diyenler de olacaktır, ikinci el araç diyenlerde. Size göre durum nedir ve ne yapmalıyım?

Ekleme: Bu işin bonusu olarakta Ağustos'ta aldığım aracın ilk faturası Mayıs'ta kesildiği için garanti başlangıç tarihim Citroen Fransa sisteminde Mayıs görünüyor. Yani buradan da 3 ay garanti kaybım var. Bayraktar bayisi kapandı ve diğer servis kendilerinin hatası olmadığını ve hiçbir şey yapamayacaklarını söylüyor. Pazartesi Citroen Merkez ile görüşeceğim.
Merhabalar,
Aracım 2015 model Citroen C4 Picasso ve bildiğim kadarıyla bir malın garantisi müşteriye teslim tarihinden itibaren başlar. Servis ısrarla aracın fabrikadan çıktığı tarihten itibaren garantinin başladığını söylüyor. Aracı Ağustos 2015'de aldım servise göre Mayıs 2017 'de garantim bitecekmiş. Servisin dediği doğru mu? Bir arkadaşım aracın benden önce satışı yapılmış ve iptal edilmiş olabileceğini, servis kayıtlarında garanti bitiş tarihinin ne olduğunu resmi olarak istememi ve bendeki faturada farkliysa tüketici heyetine gidip sıfır araç aldığımı ama ikinci el verdiklerini belirterek durumu anlatmamı söyledi. Sizce böyle bir şey olabilir mi?

Garanti Belgesi Yönetmeliği 13 Haziran 2014 Tarihli Resmi Gazete Sayı: 29029 Gümrük ve Ticaret Bakanlığından:
İKİNCİ BÖLÜM
Garanti Belgesi Düzenlenmesine İlişkin Esaslar
Garanti belgesi düzenleme zorunluluğu
Garanti süresi
MADDE 6 – (1) Garanti süresi; malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar ve asgari iki yıl veya bu Yönetmeliğe ekli listedeki ölçü birimi ile tespit edilen değer kadardır.
Birkaç gündür bu soru aklımda araç aynı her şey aynı tek farkları motorları sizce hangisi daha az yakar açıklar mısınız?
90 km hız ile giderken 1,2 3000 devirde ise 1,4 2500 devirde olacak bu da daha az yakmasına sebep olacak diye düşündüm ama bir arkadaşım şehir içi basmazsan 1,2 çok daha az yakar dedi. Bilgisi olan forum üyeleri beni bu konuda aydınlatabilirler mi?

Saygılar sevgiler.
Merhabalar. Citroen C4 Picasso üzerinde baya yoğunlaştık ama başka ne tür seçenekler olabilir? İlla ki MTV koşulumuz yok 1.6 dizel otomatik içi biraz geniş olması açısından en az 2013 model C segmenti veya D Uzun yıllar kullanabileceğimiz aile arabası arıyoruz. Fiyat/donanım olarak bize C4 Picasso ideal gelmişti ama sizin farklı önerileriniz varsa paylaşırsanız çok mutlu olurum. Bilgilerinize, yardımlarınıza ve önerilerinize ihtiyacımız var.
Saygılar, sevgiler. :)
Öncelikle herkese günaydınlar ve iyi forumlar arkadaşlar. Mobilden yazıyorum yazım yanlışım olursa affola. Son zamanlarda C4 Picasso'ya merak saldık. Bayiye gittik inceledik fiyatını görüştük bilgiler aldık. Siz değerli donanımhaber sakinlerinin bu araç hakkında bilgileri ve görüşleri var ise paylaşırsanız çok mutlu olurum. Arızası, sorunu alınmamasına sebep olabilecek bir durumu var mıdır? Eğer olur ise, İkco Samand ile takas edeceğiz. Aracın fiyatı 99.000 tl kampanyadan dolayı 88.000 tl gibi bir fiyata indirilmiş. 3.500 tl civarı donanım aracın en full verdiyonu 91.000 küsür tl. 88.500 indirildi fiyat ve İkco Samand'a 15.500 tl fiyat biçildi. Sonuç olarak 73.000 tlye inildi. Peşin verirsek belki düz hesap 70.000+Samand olarak bu işi kapatabiliriz.
Kullanan arkadaşlarım, abilerim, kardeşlerim varsa yorumlarını görüşlerini aktarırlarsa sevinirim.
Saygılar, sevgiler.
Öncelikle herkese günaydınlar ve iyi forumlar arkadaşlar. Mobilden yazıyorum yazım yanlışım olursa affola. Son zamanlarda C4 Picasso'ya merak saldık. Bayiye gittik inceledik fiyatını görüştük bilgiler aldık. Siz değerli donanımhaber sakinlerinin bu araç hakkında bilgileri ve görüşleri var ise paylaşırsanız çok mutlu olurum. Arızası, sorunu alınmamasına sebep olabilecek bir durumu var mıdır? Eğer olur ise, İkco Samand ile takas edeceğiz. Aracın fiyatı 99.000 tl kampanyadan dolayı 88.000 tl gibi bir fiyata indirilmiş. 3.500 tl civarı donanım aracın en full verdiyonu 91.000 küsür tl. 88.500 indirildi fiyat ve İkco Samand'a 15.500 tl fiyat biçildi. Sonuç olarak 73.000 tlye inildi. Peşin verirsek belki düz hesap 70.000+Samand olarak bu işi kapatabiliriz.
Kullanan arkadaşlarım, abilerim, kardeşlerim varsa yorumlarını görüşlerini aktarırlarsa sevinirim.
Saygılar, sevgiler.
Konumu unutmuşum gezinirken farkettim. A3'ü sattık Q3 aldık arkadaşlar.

_____

Sıfır Volvo V40 Cross Country almayı düşünüyoruz. Yarın gidip bakacağız, alırsakta 2013 model Audi A3 ü satmayı düşünüyoruz. Sizce ne kadar mantıklı?
_____

Arkadaşlar öncelikle yardım ve ilginizden ötürü hepinize teşekkürlerimi iletiyorum. Bu segment alırken volvo v40 daha çıkmamıştı ve beklemek istememiştik. Ama birçok arkadaşımızın dediği gibi aynı segment almak istemedik karar değiştirdik. Küçük jip tarzı bişey baktık. Wv Tiguan ve Q3 ü test ettik inceledik. Yeni tercihimiz Q3 den yana oldu. Eğer pazartesiye kadar kararımız değişmezse Q3 alacağız. Motor 1.4 benzinli. Genelde şehiriçinde gezeceği için benzinli olabilir diye düşündük. Uzun yollar için bir dizel araç var. Wv Caddy 2012 model onuda yenileme kararı aldık bu arada. 2014 model aynı araç ile. Bayi audiye 66 milyar verdi. Piyasasını bilmiyorum sizce kaça gider? Bir yandan hiç uğraşmayalım verelim aynı plakayı kullanalım dedik. Diğer yandan Q3 ü alıp A3 ü satıp plakayı boşa çıkartana kadar Q3 ü bayide bekletmeyi düşünüyoruz.
İyi ve kötü yorumlarınız için hepinize teşekkürler arkadaşlar. Araç gerçekten sağlam. Aldık iyi ne varsa sayayım çalışmasında değilim. Allah'a şükür 6 yıldır bizimle ve hiçbir sıkıntı yaşamadık. 1 kere yolda bırakmadı arıza vermedi. Bir servisçi abimiz ile de parça gerektiğinde 3-5 güne halledebiliyoruz. Araca yandan çarptıklarında kapının dışına yapıştırılan plastik koruma yapışmadı yenisini getirttik. Sıfır aldığımızda araç şimdi iyidir 3 seni binin görüşürüz diyen arkadaşlarımada selamlarımı iletiyorum :)
Hakkında
Konum: Bursa
Meslek: Mühendis
Forum İkinci El İmzası:
MODAMER GRANİT&MERMER
BURSA MEZAR TAŞI, MUTFAK TEZGAHI, MERDİVEN, SUNUM VE SÜS EŞYASI ÜRÜNLERİ ÜRETİCİSİ
MODAMER
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Audi
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 560
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 788
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 156.545 (Bu ay: 206)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 75 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.