Şimdi Ara

BAYRAKTAR BANA İKİNCİ EL ARACI SIFIR DİYE Mİ SATTI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 24
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 50 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • full_speed_89 (2 mesaj) 2042 (1 mesaj) Nerd Miner (1 mesaj) mr.big (1 mesaj) Dr.LiXX (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6 mesaj) Mobil (12 mesaj) Tablet (1 mesaj) Mini (5 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> BAYRAKTAR BANA İKİNCİ EL ARACI SIFIR DİYE Mİ SATTI?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    560 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Daha önce servis konusunu açmıştım. Şimdi öğrendim ki; Bayraktar Otomotiv satış kotalarını doldurmak için fatura kesip satılmış gösterdikleri aracı (bu araçların adı bildirim araçmış) bana sıfır diye satmışlardır. Bana satış sırasında hiçbir bilgi vermemişlerdir, bir nevi kandırıldım.

Buna örnek gerekirse daha öncesinde başka bir markadan bu şekilde otomobil alan arkadaşıma satış sırasında bilgi verilerek 20.000 tl indirim uygulanmıştır.

Bu durumda ben sıfır fiyatına ikinci el almış oldum. Sonuçta seninki sıfır diyenler de olacaktır, ikinci el araç diyenlerde. Size göre durum nedir ve ne yapmalıyım?

Ekleme: Bu işin bonusu olarakta Ağustos'ta aldığım aracın ilk faturası Mayıs'ta kesildiği için garanti başlangıç tarihim Citroen Fransa sisteminde Mayıs görünüyor. Yani buradan da 3 ay garanti kaybım var. Bayraktar bayisi kapandı ve diğer servis kendilerinin hatası olmadığını ve hiçbir şey yapamayacaklarını söylüyor. Pazartesi Citroen Merkez ile görüşeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi full_speed_89 -- 18 Şubat 2017; 0:55:31 >

|
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    497 Mesaj
    Eğer araç daha önce kullanılmadıysa sırf fatura mevzusu yüzünden bir sorun yaratmanın anlamsız olacağını düşünüyorum. Ha bunu başta size söyleselerdi ücretsiz servis, indirim, hediye gibi taleplerde bulunabilirdiniz. Neticede sıfır araç almışsınız, kafanızı böyle şeylere takmayın bence.
    |
    |
  • Yarbay
    2508 Mesaj
    Rekabet kurumuna şikayet etmekle tehdit et sonra ne indirim koparacağına bak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1811 Mesaj
    Sonucta araba kullanilmamis sadece satildi diye fatura kesmisler,bunda bisey yok.Gonlunuz rahat olsun.

|
    |
  • Yarbay
    8068 Mesaj
    bayilerin çoğu kotayi doldurmak için araç alıyorlar. Bu zaten bilinen birşey. Çoğu insan bu şekilde faturalandirılmış araç alıyor. Ama tabiki bu araçlar kullanılmış ikinci el araç değil. Normal sıfır araç. Bazısı söylüyor bazısı söylemiyor. Ama sırf bu durum için 20 bin TL indirim yapan bayi hiç duymadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_man -- 18 Şubat 2017; 1:2:20 >
  • Yarbay
    3089 Mesaj
    Bende aracimi bu sekilde aldim, 20% civarinda indirim almistim.

|
    |
  • Yüzbaşı
    401 Mesaj
    Test aracı vs olup 3-5 bin km sıfırlanıp satılmış bile olabilir.

|
    |
  • Yarbay
    8080 Mesaj
    Şu an garantiden halledilmesi gereken bir arıza mi var?

|
    |
  • Binbaşı
    1059 Mesaj

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    5826 Mesaj
    bu durumu her bayi yapıyor ve satış esnasında söyleyip indirim yapıyor. ha bunu kanıtlamanız çok zor yapacak bişey yok

|
    |
  • Yüzbaşı
    661 Mesaj
    Bu durumlarda kredi kullandıysanız sıkıntı olabiliyor bankalar bu tür araçlara 2.el oto kredisi kullandırıyor ve faizi sıfır araca göre yüksek oluyor
    |
    |
  • Yüzbaşı
    732 Mesaj
    Adamın garanti süresi kısalmış. Hakkını ara kardeşim

|
    |
  • Yarbay
    10407 Mesaj
    kota doldurak icin bayinin ustune aldigi araç hala sifirdir .Indirime gelince bayi eldeki model yili gecen veya elinde fazla bekleyen araclari nakite cevirmek icin yapar.Zorunda değil yani.

|
    |
  • Yarbay
    12811 Mesaj
    Garanti süresi sıkıntı.

|
    |
  • Yarbay
    4031 Mesaj
    Sıfır aracın faturasında ÖTV ve %18 KDV bedeli ayrı ayrı belirtilir...işletme isterse ödediği bu ötv+ kdv'yi tek seferde gidere yazar,kalan net rakamı da 5 yıl amortismana ayırır...

2.el araç faturasında ise ÖTV olmaz,KDV ise %1 yazılır ve %1 kdv hariç tüm net rakam 5 yıl amortismana ayrılabilir...

5.yılın sonunda değişen birşey olmaz ama işletme ilk yıl ödediği verginin büyük kısmını kısa sürede vergiden düşme hakkını kaybetmiş olur...

Ayrıca neden 2.sahibi olayım?Baştan konuşulsa kabul edilir-edilmez o ayrı...

|
    |
  • Binbaşı
    1711 Mesaj
    Beyler adamın garanti konusu sıkıntı. Bir önce ki konusunu okuyunuz.

Adamın elinde ki fatura Ağustos servis kayıdı Mayıs.

Servise gitmiş ama işlem olmamış garantiniz bitti diye.

|
    |
  • Yarbay
    21199 Mesaj
    Mide bulandırıcı ama şahsen boyası atmış bir aracı sıfır almam Canımı çok sıkardı

|
    |
  • Yarbay
    2020 Mesaj
    Şikayet et

|
    |
  • Yarbay
    2485 Mesaj
    senin aracın sıfır sayılır bence boşuna uğraşma, araç yerinden oynamamış, kaza boya yok, sadece başkasının üzerine alınmış, bişey olmaz kullan aracını
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
En ucuz kedi maması fiyatları
bankacılar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.