Şimdi Ara

Qashqai LPG Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar herkese. 2 ay kadar önce 2013 benzinli otomatik bir Qashqai aldım. LPG sistemi de var. Aldıktan sonra araç özellikle seyir halinde iken yavaşlayıp hızlanma esnasında bom bom diye ses çıkarıp boğulur gibi stop edecek gibi oluyor. Her zaman olmuyor ama. Kesin olmamakla beraber eminim ki motor sağlam, yine de birkaç servise götürdüm emin olmak için, özel Nisan servisi dahil, tablete bağlayıp hata kodundan çözmeye çalışıyorlar. Bir hata kodu görüyorlar ama karşılığı yok. Muhtemelen bu hata araca lpg bağlandığı için çıkan hata kodu sanıyorum, gösterge panelinde de zaten işaret sürekli yanıyor. Bir usta maşallahı var saydı da saydı, motoru indirecekmiş zinciri dişlileri değiştirecekmiş falan filan. Yalnız 2 gün önce tesadüfen bir arkadaşıma bahsettim, şunu anlattı kendisinde de eskiden Honda City varmış, aynı sorun onda da oluyormuş, "çok araştırdık, sorun LPG sisteminden kaynaklanıyormuş, Japon araçlarına sadece BRC marka tam uyumlu imiş, eskisini çıkartıp BRC taktık bir daha hiç sorun olmadı" dedi. Bilmiyorum konuyu bilen veya deneyimlemiş var mıdır? Qashqai için de muhtemelen aynı durum geçerli midir? Öyle ise sorunu çözmek için mevcut LPG sistemini BRC ile değiştirmek veya tamamen çıkartmak yeterli olacak herhalde. Şu sorun haftalardır kene gibi beynime yapıştı kaldı, arabanın zevkini süremez oldum artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.