Onbaşı
08 Aralık 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 15 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Üye olurken, referansta, referansın referansında kazanıyorsunuz.


Ödüller KYC yapmadan çekilebiliyor.


30 TL ile başlamak için bu linkten kayıt olabilirsiniz.

https://www.icrypex.com/tr/yeni-uyelik?ref=1s8w8fkbl6cdkew4


1s8w8fkbl6cdkew4

Merhaba. Bu paylaşımda Türk Telekom' dan Gıbırnet' e transfer "churn" işlemi sırasında yaşadığım olayları anlatacağım. Evimde yalnızca Türk Telekom fiber altyapısı bulunmakta.


Öncelikle ben TT’ den memnundum ancak taahhüt bitiyordu. 35 mbps fiber sınırsız paketini kullanıyordum ve ödediğim tutar 75 TL’ idi. Aboneliği yenilemek için aradığımda da 115 TL gibi bir fiyat çektiler. Keza diğer paketleri de ateş pahasıydı. Bu sebeple yeni bir sağlayıcı arayışına girdim. Türknet, Netspeed, Gıbırnet gibi sağlayıcılar seçenekler dahilindeydi.


Neyse efendim en sonunda Gıbırnet’ te karar kıldım. Açıkçası Gıbırnet’ i ilk defa bu forumda duymuştum. Birkaç kullanıcıya denk geldim ve sorun yaşayan kişi sayısı azdı. Bende bir şansımı denemek istedim ve abonelik işlemlerini başlattım.


12.12.2020 Cumartesi günü müşteri hizmetlerine ulaştım. TT’ den geçiş talebimin olduğunu ilettim. Sitesindeki evrakları çıkartıp doldurup Whatsapp üzerinden yolladım. Daha sonrasında evrakları MNG kargo yolladım.


13.12.2020 Pazar günü sesli onay için arandım. 48 saat içerisinde geçişin sağlanacağı bilgisini aldım. Genellikle geçiş 46, 47. saatlerde gerçekleşiyormuş

Beklemeye başladık aradan 2 iş günü geçti ancak herhangi bir hareket yoktu.


16.12.2020 Çarşamba günü Gıbırnet’ ten bir telefon geldi. Geçiş talebimiz 2 kez ret yemiş TT tarafından. Sabit hat bilgileri eksikmiş. Bizde telefonu hiç kullanmadığımız için sabit hat yok diye biliyorduk dolayısıyla evraklarda da sabit hat kısmını boş bırakmıştık. Bu gecikme bizim yüzümüzden oldu sanırım. Neyse numarayı öğrenip ilettik kendilerine.


Biz bir 48 saat daha beklemek zorunda kaldık. Siz bu hataya düşmeyin evrakları tam bir şekilde doldurun pürüz çıkmasın. Ha bu arada TT abone kaybetmemek için baya bir uğraştırıyormuş müşteri hizmetlerinin dediğine göre.


18.12.2020 Cuma: Evet 48 saatin sonunda TT’ den Gıbırnet’ e geçişim tamamlandı. Geçiş normalde yaklaşık iki gün sürüyor lakin bizden kaynaklı sorun olduğu için süreç 1 haftaya uzadı.


Bu da hız testi. TT ile yaptığım testlerde aldığım ping birebir aynı. Gıbırnet' in 100 mbps fiber paketini kullanmaktayım.

Herkese selamlar foruma yeni katıldım. İnternet aboneliğim 2 güne bitiyor ve ne yapacağımı bilmiyorum. Şu anda Türk Telekom' un 35 mbps sınırsız paketini kullanıyorum. Aylık ödediğim tutar 75 TL. Müşteri hizmetlerini aradım paket uzatımı için 35 mbps sınırsız için 115 TL gibi bir fiyat çekti. Ben bakıyorum Türk Telekom'un web sitesinde birkaç kampanya var onlardan bahsettim müşteri hizmetlerine ancak o kampanyalardan "yeni aboneler" faydalanıyormuş. Peki şimdiki bağlantıyı iptal ettirip sıfırdan yeni kullanıcıymış gibi sorunsuz abone olabiliyor muyuz? Çünkü fahiş fiyattan abonelik yenilemek mantıksız geliyor. Ona o parayı vereceğime sıfırdan abone olur 50 mbps sınırsız paketi 120 TL ye alırım(3 ay ücretsiz paket). Veya bir diğer seçenek ise başka bir ISS 'e geçmek lakin birkaç gündür araştırma içerisindeyim forum geneli görüyorum ki birçok ISS sorun üstüne sorun çıkartıyor. Ne yapmak lazım sizce? Gıbırnet, Netspeed, Milenicom, Türknet gibi sağlayıcılar mevcut diğer seçeneklerde. Onlar tabi çok daha uygun TT'ye göre ama stabilitesi nedir onu bilemiyorum.


Bu arada Türk Telekom'un fiber hattı bulunuyor. Superonline 'ın maalesef altyapısı burda yokmuş yoksa ona geçebilirdim.

Hakkında
Konum: Kayseri
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Mesaj Sayısı: 23
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 42
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 82)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 9 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.