Şimdi Ara

Iphone 4 - ios 4.0.2 sahipleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
4.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birçok arkadaş 4.1 için jb bekliyor. Bunlar şimdi ikiye ayrılıyor

1- 4.0.2 shsh kaydına sahip olanlar. 4.1 için jb çıktığında eski baseband'i koruyup(unlock için) telefonu normal kullanacaklar

2- 4.0.2 shsh kaydı için geç kalıp alamayanlar*, unlock+jb ikisinin aynı şey olduğunu zannedip bekleyenler, shsh kaydı ne onu dahi bilmeyenler :)

1. grup için bir sorun yok ama 2. grup aslında telefonunu 2 ay kullanamayacak benim bildiğim(yeni baseband için unlock çıkana kadar en azından). şöyle ki 4.1'e basebandi koruyamayarak update edecek ve sadece jb yapabilecek, unlock yapamayacak. yeni baseband için unlock bekleyecek... başka bir forumda firmware dosyasını editleyerek shsh kaydı olmadan 4.0.2'den 4.1'e baseband koruyarak geçilmiş. jb çıkmadığı için unlock çalışacak mı denenmedi daha ama telefon 4.1 ve eski baseband.

bir de şu yanlış anlaşılma var: "telefonun 4.0.2 ise bekle, 4.1 jb çıktığında kullanacaksın, yükseltme", iyi ama kimse shsh'dan bahsetmiyor. kaydı yoksa kullanamayacak. yanlış bir şey var bilgilendirirseniz herkes için iyi olur.

düzeltme
    quote:

Orijinalden alıntı: oerdogan
    4.1 e yukseltirken basebandi koruyabiliyorsun illa shsh kaydina gerek yok. Yanlis bilgilendirme yapmissin duzelteyim dedim. Telefon 4.0.2 oldugu muddetce erken unlock sansi var.

quote:

Orijinalden alıntı: vuslat571
    Malesef kardeş shsh kaydıdır zaten basebandı sabitleyen, basebandı sabitlemenin başka bir yolu varsa ki mesajından oldugu anlaşılıyor anlatırsan çok memnun oluruz.
    Ben 4.0.2 nin shsh ını almıştım..Bugün arkadaşımın teli için sabahtan beri denemedigim yol kalmadı malesef sadece 4.1 shsh kaydı alınabiliyor.
    Dolayısıyla teli halen 4.0.2 olan ve shsh almayan arkadaşlar o şekilde beklesinler..

APPLE is NOT signing iPhone4 4.0.2 (8A400) SHSH requests anymore. All you can do now is select CYDIA and hope that CYDIA has your SHSH saved. If not, there is nothing you can do.
    CYDIA DOES NOT HAVE YOUR SHSH FOR iPhone4 4.0.2 (8A400) THERE IS NO WAY FOR YOU TO GET THEM. SORRY. YOU ARE JUST TOO LATE.

özetle: telefonu 4.0.2 olupta shsh kaydı olmayanlar. şuan için herkes gibi beklesin. jb çıktığında büyük ihtimalle 4.0.2 için de işe yarayacak. bir ihtimal 4.1'e yükseltmeden baseband sabit aynı sürümü jb yapacaklar. eğer yeni jb 4.0.2 için yaramayacaksa(düşük ihtimal) yeni baseband'in unlocku beklenecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr Bishop -- 17 Eylül 2010; 23:51:30 >

• factory unlocked iphone4e sahibiyim JB bekliyorum yükseltmek için.şimdi beklemesem yükseltsem bi şekilde JB yapabilirmiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: prooge

factory unlocked iphone4e sahibiyim JB bekliyorum yükseltmek için.şimdi beklemesem yükseltsem bi şekilde JB yapabilirmiyim

Telefonunun versiyonu kaç ? 4.02 ise yükseltebilirsin unlock sorunun olmadığı için JB çıktığı gün yapabilirsin. 4.01 ise JB mevcut zaten JB yapabilirsin.
  • 2 adet 4.0.2 telefon için daha yeni geldi ki muhtemelen eski baseband var ustunde 4.1 jb unlock cıktıgı anda ne yapıcaz onu bilmek istiyorum ben asıl telefonlar elime gectiği an bir konu acıp ben gibi durumda olanlar içinde bir aydınlanma olur
  • shsh kaydı hakkında benim de pek bir bilgim yok, forumlarda soylenene gore "4.0.2 telefonu olup simkilitliler 4.1 jb ile birlikte unlock yapabilecekler" seklinde. shsh kaydı nedir , nasıl yapılır bilmiyorum. shsh kaydı yoksa jb cıksa bile unlock acılmıyacak diyorsunuz? e peki biz bu telefonları nasıl kullanabilecegiz? elimizde patlama ihtimali varmı? shsh kayıtsız telefonların simkiliti açılmayacak mı?

iyice kafam karıstı...

bu konuda bilgisi olan baskaları varsa bizimle paylassınlar lutfen. bosunamı aldık telefonları
  • 4.1 jb çıktığında muhtemelen 4.02 de jb çıkacak.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: druen

shsh kaydı hakkında benim de pek bir bilgim yok, forumlarda soylenene gore "4.0.2 telefonu olup simkilitliler 4.1 jb ile birlikte unlock yapabilecekler" seklinde. shsh kaydı nedir , nasıl yapılır bilmiyorum. shsh kaydı yoksa jb cıksa bile unlock acılmıyacak diyorsunuz? e peki biz bu telefonları nasıl kullanabilecegiz? elimizde patlama ihtimali varmı? shsh kayıtsız telefonların simkiliti açılmayacak mı?

iyice kafam karıstı...

bu konuda bilgisi olan baskaları varsa bizimle paylassınlar lutfen. bosunamı aldık telefonları

shsh kaydı sim kilitli telefonların bütün simlerle çalışması için gereklidir ve tiny umbrella prosunun son sürümüni bilg na kurup itunes ile teli baglayıp iki dakikada alabilirsin shsh kaydını...
    gelelim kafanı karıştıran konuya :
    4.0.2 yüklü telefonların basebandı 1.59.00 dır ve bu baseband için halihazırda unlock(simkilidi kırma) mevcuttur...
    shsh kaydı bu basebandı sabitlemek için gereklidir,çünkü 4.1e yükselttiginde otomatik olarak baseband da yükselecektir ve bu yeni baseband için unlock yok ve uzun zaman alabilir çıkması..
    kısacası 4.0.2 yüklü bir telefonun önce shsh ını almak gerekir
    jb ise internetten ücretli ücretsiz crack li proları teline kurabilmen ve özgürce kullanman için gerekli bir olay ve 4.1 için çok yakında jb çıkacak sabırla bekliyoruz..
    jb olmadan unlock olmuyor
    yapman gereken biran önce tiny umbrella kullanarak 4.0.2 nin shsh ını almak (bazıları apple sadece 4.1 in shsh ına müsade ediyor diyorlar fakat tiny umbrella ile almayı başaranlar var)
    4.1 için jb çıktıgında baseband yükseltmeden 4.1 e geçersin jb yaparsın sonrada basebandın 1.59.00 da kalır ve bu baseband için unlock mevcut olduguna göre sorunsuzca unlock yapar ve istedigin sim ile kullanırsın...

güzel insan pm ten cebini bir gönderirmisin senle en kısa zamanda bi istişare yapmak isiyorum bu konu ile alakalı tsekkurler
  • 4.1 e yukseltirken basebandi koruyabiliyorsun illa shsh kaydina gerek yok. Yanlis bilgilendirme yapmissin duzelteyim dedim. Telefon 4.0.2 oldugu muddetce erken unlock sansi var.
  • Bence oraya 3. bir seçenek daha eklemek lazım.

3. Telefonun 4.1 yüklü geldiğini görüp şok geçirenler

Arkadaşım 37. hafta ip4 getirdi ve 4.1 yüklü çıktı. Sanırım bir süre ipod olarak kullanacağım
  • shsh kaydı filan karıştırmadan açıklamak gerekirse, orjinal versiyonu 4.0.2 ve önceki versiyon olan telefonlar için unlock mevcut fakat 4.0.2 için jb çıkmadığından unlock uygulanamıyor. shsh kaydından anlamayan kişiler kesinlikle versiyon yükseltmesin. jb çıktığında telefonlarını kullanabilecekler ki, jb çıkması yakın. 4.1 e yükseltenler ve telefonları 4.1 olarak gelenlerde telaş yapmasın. jb 4.1 için çıkacak zaten. 4.1 basebandına yükselmiş cihazlar için unlock çalışmalarına jb çıkınca baslayacaklar.
  • shsh kaydindan anlayanlarda versiyon yukseltmesin zira basebandi geri donsuremiyorsunuz. Baseband ayni kalacak sekilde yaparsaniz tamam bence onu da yapmayin bakalim Greenpois0n nasil 4.1 e yukselttirecek bizi hepimiz gorucez...
  • quote:

quote:

shsh kaydı hakkında benim de pek bir bilgim yok, forumlarda soylenene gore "4.0.2 telefonu olup simkilitliler 4.1 jb ile birlikte unlock yapabilecekler" seklinde. shsh kaydı nedir , nasıl yapılır bilmiyorum. shsh kaydı yoksa jb cıksa bile unlock acılmıyacak diyorsunuz? e peki biz bu telefonları nasıl kullanabilecegiz? elimizde patlama ihtimali varmı? shsh kayıtsız telefonların simkiliti açılmayacak mı?

iyice kafam karıstı...

shsh kaydı sim kilitli telefonların bütün simlerle çalışması için gereklidir ve tiny umbrella prosunun son sürümüni bilg na kurup itunes ile teli baglayıp iki dakikada alabilirsin shsh kaydını...
    4.0.2 yüklü telefonların basebandı 1.59.00 dır ve bu baseband için halihazırda unlock(simkilidi kırma) mevcuttur...
    shsh kaydı bu basebandı sabitlemek için gereklidir,çünkü 4.1e yükselttiginde otomatik olarak baseband da yükselecektir ve bu yeni baseband için unlock yok ve uzun zaman alabilir çıkması..
    jb ise internetten ücretli ücretsiz crack li proları teline kurabilmen ve özgürce kullanman için gerekli bir olay ve 4.1 için çok yakında jb çıkacak sabırla bekliyoruz..
    yapman gereken biran önce tiny umbrella kullanarak 4.0.2 nin shsh ını almak (bazıları apple sadece 4.1 in shsh ına müsade ediyor diyorlar fakat tiny umbrella ile almayı başaranlar var)
    4.1 için jb çıktıgında baseband yükseltmeden 4.1 e geçersin jb yaparsın sonrada basebandın 1.59.00 da kalır ve bu baseband için unlock mevcut olduguna göre sorunsuzca unlock yapar ve istedigin sim ile kullanırsın...

ellerine saglık. shsh kaydı versiyon yukseltenler filan alıyor sanıyorum , bende hemen alayım madem oyle. sağol
  • quote:

quote:

4.1 e yukseltirken basebandi koruyabiliyorsun illa shsh kaydina gerek yok. Yanlis bilgilendirme yapmissin duzelteyim dedim. Telefon 4.0.2 oldugu muddetce erken unlock sansi var.

hangi görüş doğru? hemen shsh kaydı alayım demiş arkadaş, 4.1'in shsh kaydını alacak haberi yok. 4.0.2'nin kaydı çoktan kapandı alamazsınız.

4.0.2 shsh kayıtsız telefonlar baseband korunarak 4.1'e upgrade oluyor mu?
  • Arkadaslar, iphone mevzusuna yeni girdigim icin soyle iki sorum var:

1) eski basebandde kalalim ki unlock olabilsin diyoruz ama, eskide kalmanin bir dezavantaji var mi, baseband guncellemesi sonucta olumlu bi sey degil mi? Yoksa sadece unlock edilemesin diye mi guncelliyor apple bu basebandi? Ilerde bi gun atiyorum 4.5 versiyon cikar da minimum su baseband istiyo gibi bi sey olur mu?

2) telefonu activate etmeden hangi versiyon oldugunu anlama yolu var mi?

Tesekkurler..
  • Dr Bishop "... telefonunu 2 ay kullanamayacak benim bildiğim ...." bilgisini nereden ogrendin. Benim okudugum yerlerde ne zaman cikcagi belli degil, hatta cikmayabilir manasinda yazilar var. Tahmini 2 aysa mutlu bir haber yine, sayili gun cabuk gecer. Belirsizlik daha sinir bozucu
  • quote:

Orijinalden alıntı: guveniscan

Dr Bishop "... telefonunu 2 ay kullanamayacak benim bildiğim ...." bilgisini nereden ogrendin. Benim okudugum yerlerde ne zaman cikcagi belli degil, hatta cikmayabilir manasinda yazilar var. Tahmini 2 aysa mutlu bir haber yine, sayili gun cabuk gecer. Belirsizlik daha sinir bozucu

4.0.2 shsh'siz eger baseband sabit tutup 4.1'e yukseltebliyorsa bekleme olmayacak(jb cikinca). 2 ay meselesi 4.2'nin ciktigi zaman 6 kasim'a denk geliyor. bu zamana kadar yeni baseband kiriliyor. genelde hep oyle olmus. ama bu isler belli degil, yarin da kirilabilir kesinlik yok... spekulasyona gerek yok gun konusunda. tek ogrenmek istedigim shsh kayitsiz 4.0.2 versionlar 4.1'e 0159 baseband'le yukseltiyor mu bu.

şöyle bir olasılık da var. eğer 4.1 için jb çıkarsa. büyük ihtimalle 4.0.2 için de işe yarayacak ve kayda falan gerek kalmadan kendi versionlarını jb yapıp unlock yapabilecek. hepsi beklenti...
  • quote:

Orijinalden alıntı: h!j@cker

quote:

quote:

iyice kafam karıstı...

güzel insan pm ten cebini bir gönderirmisin senle en kısa zamanda bi istişare yapmak isiyorum bu konu ile alakalı tsekkurler

Ben amerikadayım kardeş tel ile görüşmek tuzlu olur..Yardımı edebilecegim bir konu varsa buradan yardımcı olmaya çalışırım.
  • bende iphone 4 4.0.2 baseband 01.59.00 var. amerikadan 680$ a aldim. Simdi benim napmam gerekiyo. Bilgi verirseniz sevinirim.
  • jailbreak ve unlock bekleyeceksiniz..(bizim gibi)
  • quote:

quote:

Malesef kardeş shsh kaydıdır zaten basebandı sabitleyen, basebandı sabitlemenin başka bir yolu varsa ki mesajından oldugu anlaşılıyor anlatırsan çok memnun oluruz.
    Ben 4.0.2 nin shsh ını almıştım..Bugün arkadaşımın teli için sabahtan beri denemedigim yol kalmadı malesef sadece 4.1 shsh kaydı alınabiliyor.
    Dolayısıyla teli halen 4.0.2 olan ve shsh almayan arkadaşlar o şekilde beklesinler..

bu bilgi doğrumudur arkadaşlar.
    bende 4.0.2 var birşey yapmadan bekliyim mi
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.