E

Teğmen
12 Kasım 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 38 (Bu ay: 0)
Gönderileri
2008 hyundai accent era crdi aracımla çarşamba günü kaza yaptım. Mapfre genel sigortadan kaskolu araç. fotosu arkadaşın telefonda var sonra ekleyeceğim.
Kaza şöyle. Devam etmekte olduğum yolun güvenlik şeridine sağa doğru yoldan çıktım. U dönüşü yapmak için çıktığım şeride girdim. Şeride girdiğimde yola tam olarak dikey haldeydim. İşte o anda benimle aynı güzergahta olan araç söför kapısından oldukça büyük bir hızla bana çarptı. Çarpan araç 2006 clio. 32 metre fren izi var. Bana çarpan araç çarparken fren nedeniyle hafif sola dönerek sol far kısmında bana çarptı. Buna rağmen çok ciddi bir kazayı 4yetişkini + 3 çocuk olarak ucuz atlattık. Allah korudu.
Şöför kapısı 30-40cm belki haha fazla içeri göçtü artı şöför koltuğu vites koluna doğru kaydı, sol önfar oynuyor, sol çamurluk hasarlı, sol arka kapı hasarlı camı patladı, tavanda bir şey görünmüyor ancak sol direkte hasar var, şasi bilinmiyor, direksiyon sağa kaymış,konsoldaki herşey çok azda olsa sağa doğru sıkışmış. torpidoyu açarken bile zor açılıyor, şanzumanda da arıza olabilir vites platsiği yerinden fırlamış. Motor çalışıyor çekiciye ben çektim aracı. Aracın kasko değeri 22500.
Yarın ekperin geleceği söylendi. Araç yetkili serviste, servisin mapfre ile anlaşması var. Aracı teslim alan servis çalışanı "pert olabilir de olamayabilir de" dedi. Bu araç pert olabilir mi? Pert olmazsa ve araç onarılırsa kaça satılabilir? Pert yapmak için eksper bana fiyat teklifinde bulunur mu? 18-19-20 gibi rakam teklif eder mi, eğer böyle bir telif olursa en az kaç lirayı kabul etmeliyim?
2009 1.4 Team ABS era 55binde. El sıkıştım kaporasını verdim. Çarşamba kısmetse ruhsatı alıcam. Araç servis bakımlı. 2yıl daha garantisi var. Hyundai servise sordum LPG takmıyoruz, takılınca garanti bozulur dedi.
Ben LPG taktırmayı düşünüyorum.
LPG olarak ne tavsiye edersiniz. Atiker, BRC veya diğer..??
Reno 19 vardı bende enjensiyonlu. 1 yıldır Atiker LPG ile kullandım, sorun çıkarmadı. Atiker nasıl bu araca.
İlk haftadan beri Digiturk web tv abonesiyim. İnternet hızım 6 Mbit Biri Adsl. İlk haftalardan 6. hafta sonuna kadar maçları silverlight player ile HD olarak 2200-2600 Bitrate hızında sorunsuz izledim.

Ancak 7. hatfadan itibaren HD yayın hızı 100-200-400 Kbpsyi geçemiyor. Alternatif Player ise 1050-1100Kbpsde yayın alıyorum. İntenet hızımı ölçüyorum 6Mbit çıkıyor. Downloadlar 600Kbps. Modem-Pc bağlantımı kablo ile yapıyorum. Arka planda çalışan birşey yok. Bağlantıyı tek ben kullanıyorum. Win7 ve WinXPde denedim aynı sorun değişiklik yok.

Müşteri hizmetleri "bağlatınızdan kaynaklanıyor" diyor. Peki madem bağlantı sorunlu "neden alternatif yayını 1000-1100de izleyebiliyorum?" diye soruyorum müşteri hizmetleri cevap veremiyor.

DT Web Tv HD yayında benzer sorunlar yaşayan var mı? Ben artık sorunun DT den kaynaklandığı kanaatine vardım. 6Mbit internetim varken ve ilk 6 hafta HD yayın izledikten sonra alternatif yayın oldukça kötü geliyor.
Arkadaşlar ben bilgisayar öğretmeniyim. Okulda bilgisayar labratuvarlarında Recovery Genius 5 kullanıyoruz güvenlik programı olarak. Deepfreezein yaptığı işin aynısını yapıyor. 1 yıldır hiç sorunsuz kullanıyoruz.

Yeni öğretim yılı öncesi program güncelleme vb. nedenlerle bilgisayarlardan bir tanesine sıfrdan XP kurdum. Tüm programları kurup updateleri yatıktan sonra RG5i kurmak istedim. Ancak Format öncesi bilgisayardan RG5 i kaldırmadığım için hata verdi ve kurmadı biraz uğraştım yine olmadı. Uninnstal denedim, birkaç adım ilerledim yine olmadı.
Kurulum dosyaları arasında başlangıö disketi oluşturma seçeneği var. Disket oluşturuyorum. Ancak restart sonucu boot failure ile disketten boot olmuyor. Belki bu yöntemde uninstall yapacak ama olmuyor.

XP kurulumunu şöyle yaptım:
Tek HDD 2 partition halindeydi.
Sırayla tüm partitionları sildim.
Sonra 2 tane partition oluşturdum.
Hızlı NTFS format atarak XP SP3 TR kurdum.

Ancak bu durumda RG5in izleri hddden gitmemiş. Kurduğum makinenin, acronis true image ile tüm hddyi "imaj" backup alıp bir başka makineye imajı yüledim. O mekinedede aynı şekilde RG5 kurulum hatası aldım. İmaj alırken ve geri yüklemede birşey dikkatimi çekti.
Hdd şu şekilde:
Hdd1
c:
d:
MBR:

Bu MBR nedir? RG5 kendini orada saklıyor olabilir mi? RGi nasıl uninnstal edecem bulamadım bi türlü. Şimdi evdeyim. İnternette araştırdım bi süre. Son şans olarak buraya yazdım. Yaraın yapacaklarım için bir liste oluşturdum, sizinde önerilerinizi bekliyorum:

1- Güvenli modda kurulum ve uninstall
2 - Makinenin acronis ile alınmış eski imagei elimde var. O imagei yükleyip, RG5 kur-kaldır yapıp, tekrar yeni image atmak (ancak yeni image ile sorunlu rg5 tekrar gelir herhakde)
3 - RG6 ve RG6.1 elimde var. Onları denemek.
4- RG5 benzeri başka programlar denemek.
5- Bilgisayar açılışında CTRL+R kombinasyonu RG5 setup açıyor yazmıştı başka bi forumda arkadaşın biri.

Hiçbiri olmazsa makineye tekrar format atacam fakat nasıl format atayım, harici bir makinede özel bir program mı denemeli??
Gigabyte MA780G-UD3H / DDR2 S+V+GL+1394+16X 940pin 98,00 USD+KDV
High Power 500W Act. PFC Güç Kaynağı 79,00 USD+KDV
AMD Phenom II 720 X3 (2.8 GHz) 7.5MB (AM3 938Pin) 144,00 USD+KDV
A-DATA 4 GB (2*2) 1066 MHz DDR2 RAM Extreme Ed CL5 72,00 USD+KDV
Kasa : Var
Hdd : Var
Monitör: Var

KDV 72,17 TL
TOPLAM 657,74 TL (exa)
-------------------------
4 parça için upgrade düşünüyorum. Yorumlarınız neler. Sistemde; Orta düzey web tasarım, basit grafik tasarım, fotoğraf işleme vb. işlemler yapılacak. Bir de merak ediyorum acaba intelin yaptığı indirimden sonra AMDde indirime gitme ihtimali var mı? Varsa 2-3 hafta bekleyebilirim upgrade için.
2.40 Ghzde çalışan işlemciyle idare ettim bugüne kadar. En sonunda anakartım iflas etti. Zaten yeni sistem araştırıyordum. Şimdi alma zamanı. Müsahit olursam önümüzdeki hafta alacam sistemi. Meslek lisesinde bilgisayar öğretmeni olduğum için birçok program kullanmaktayım. Oyun oynamıyorum. Para olarak 700TL civarını düşünüyorum, ancak gereksiz harcama yapmak istemiyorum. Sinemayı çok severim. O yüzden şimdi değil ileride (belki 1-2 ay sonra) 1080p full hd monitör alıp film zevkimi katlamak istiyorum. Şu anda anakart, işlemci, Ram, HDD ve PSU almayı düşünüyorum. Onboard bir ekran kartı işimi görür herhalde rahatlıkla. AMD sistem düşünüyorum.
Kullandığım programlar:
-Visual studio(Eğitim amacıyla alt seviye)
-Adobe CS4, özellikle fireworks, photoshop ve dreamweaver ile web tasarım

Araştırmalarım sonucu şöyle bi sistem oluşturdum. Limitim 750 TLFiyatlar vatandan.
-----------------
Anakart : Gigabyte MA780G-UD3H AM2+ AMD 780G DDR2 1066MHz HDMI&DVI Anakart 174 TL
İşlemci: AMD Athlon X2 7850 Black Edition AM2+ 2 . 8GHz 3MB Cache CPU (AD785ZWCGHBOX) 130 TL
RAM: ECS 4Gb (2*2Gb) Plat. Ed. 1066MHz CL5 Dual Kit Ram 138 TL
HDD: 3,5" 500GB 32MB SATA2 7200 Rpm Caviar Black Harddisk 117TL
PSU: HIGH POWER PLUS+ POWER 500W GÜÇ KAYNAĞI 124 TL

TOPLAM: 683 TL
------------------------
Kafama takılan soulara gelince:
Anakartın RAM uyumluluk listesinde seçtiğim ram yok, dahası 1066mhz lik 2 GB ram listede yok. 800mhz 2 gb listede var, seçtiğim ramlerle bi sorun çıkar mı?
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Takım
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 258
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 5.256 (Bu ay: 93)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 79 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.