Yüzbaşı
13 Ocak 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 192 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Selamlar arkadaşlar. Ocak 2020'den beri LG V30+ kullanıcısıydım. Cihazım Ocak 2022 tarihine kadar garanti kapsamında, yani hala garantim mevcut.


25 Ağustos 2021 tarihinde "Güneş LG Ankara Yetkili Servisi"ne cihazımı :

1- Ekranda amoled yanığı olması,

2- Wifi ve mobil ağda bağlantı sorunları olması,

3- Bataryamın az ekran süresi vermesi sebepleri ile teslim ettim.


"Güneş LG" adlı firmanın telefon numarama ilettiği ve "kendilerine ait olan" internet sitesi kullanım dışı olması sebebiyle cihazımın gelişmelerini ancak telefon ile arayarak öğrenebildiğim için, Güneş LG ve LG Türkiye Resmi Whatsapp hattı üzerinden hemen hemen her iş gününde iletişime geçtim ve bilgi almaya çalıştım.


İlk günlerde Güneş LG'yi aradığımda, "Cihazınıza parça temini edemiyoruz, yüksek ihtimalle cihaz değişimi olacak." diyorlardı. Hangi cihazla değişim sağlayabileceklerini sorduğumda ise, "Büyük ihtimalle LG K61 gibi bir cihaz olur." diyorlardı. Kendilerine (Güneş LG) ve LG Türkiye Resmi Whatsapp hattı üzerinden görüştüğüm yetkililere LG K61 adlı cihazın, kendi cihazıma (LG V30+) göre çok düşük segment kaldığını ; muadil cihaz istediğimi aktardım. Verebiliyorsanız V serisi ; veremiyorsanız Velvet, Wing gibi muadil modeller istiyorum dedim.


En son, bugün (04.09.2021) LG Türkiye Resmi Whatsapp hattı ile tekrar iletişime geçtim ve yeniden, "Güneş LG" isimli firmanın bana net bilgi vermediğini, sitelerinin aktif olmamasından dolayı cihazımın güncel durumunu öğrenemediğimi ve bu sebeple bizzat kendilerinin servis ile iletişime geçmesini rica ettim.


LG Türkiye Resmi Whatsapp hattı üzerinden bugün aldığım bilgide, "Cihazımın onarılamadığı, aynı cihazdan temin edilemediği ve şu anda stokta ürün gözükmediği için muadil cihaz verilemediği..." yönünde bilgilendirildim. Kendilerine, cihazımı tamir edemiyorsanız, muadil cihaz istediğimi ; LG Türkiye'de bulunamıyorsa yurtdışından sipariş veya farklı bir markadan muadil cihaz isteğimi tekrarladım.


Ancak, geldiğimiz son noktada bana para iadesi hakkında bilgi verilmediği ve para iadesi istemediğim halde (Bugün LG Türkiye Whatsapp hattında görüşmem sonucunda bu durumu öğrendim.) para iadesi yapacaklarını söylüyorlar.


LG Türkiye Whatsapp hattı, "Para iadesi istemediğinizi servise ilettim, Pazartesi günü servis sizinle tekrar iletişime geçecektir." dedi fakat ne yapabiliriz gerçekten bilmiyorum.


Başına buna benzer bir durum gelen oldu mu arkadaşlar? Yaşayan varsa, yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Xperia Z1 cihazım, batarya değişiminden sonra ilk olarak şarj yüzdesinin %50 de kalması ile sorun yaratmaya başlamıştı. Daha sonrasında ise kapandı. Yaklaşık 2 aydır yatıyordu telefon. O zaman ne yaptıysam da açamamıştım. Fakat şimdi tekrar denediğimde telefonu açmayı başardım. Şöyle bir sıkıntım var. Telefon açılıyor güzel hoş fakat, Şarj yüzdem yine %50'de takılı kaldı. Şarj'a takınca şarj sesi geliyor fakat ne şarj ışığı ne de ekranda şarj oluyor görseli çıkıyor. Kapandı yine dolayısı ile. Nasıl bir öneriniz var? Telefonu kullanmak istiyorum fakat bu sorundan dolayı kullanamıyorum. :(
Acaba sorunun telefondan mı yoksa bataryadan mı olduğunu anlamanın bir yolu var mı?
Teşekkürler...

Hakkında
Konum: Ankara, Gölbaşı
Meslek: Bilgisayar Mühendisi
İlgi Alanları: Yazılım, Donanım, Teknoloji, Otomobiller, Gastronomi, Restorasyon, Hi-fi.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Otomobil
mercedes
Mobil cihaz
lg
Oyun Platformu
PC
Steam
Steam
Tablet
iPad Air 3
Notebook
Lenovo
Kulaklık - Amfi
sennheiser
İşlemci
AMD
Anakart
Asus
Sabit Disk
Samsung
Ekran Kartı
Asus
Modem
TP-Link
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 15 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Mesaj Sayısı: 375
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 488
İkinci El Bölümü Mesajları: 28
Konularının görüntülenme sayısı: 779 (Bu ay: 65)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 142 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Taşınabilir Bilgisayarlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.