Teğmen
04 Temmuz 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 67 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar,

Bir kaç yıl önce bilgisayarımda elektriksel bir sorun meydana geldi, tam sebebini bilmemekle beraber sorunlu bir kablo sebebiyle kısa devre oluştuğunu tahmin ediyorum, sonuç olarak harddiskim, anakartım ve güç kaynağım yandı. HDD içerisinde epey eski foto vb. var ama profesyonel yardım gerekeceğini düşündüğüm için sürekli erteledim tamir işini. Bugün hdd aklıma geldi biraz kurcaladım ve net üzerinden okuduğum kadarıyla bu harddisk devre kartları üzerinde bu tip elektriksel sıkıntılara karşı sigorta devreleri varmış direnç ve ya diyot şeklinde. TVS diyot, 0 ohm direnç vb. benzeri elemanları biraz okudum araştırdım. Fakat devre kartımda tam bahsedilen elemanları güç girişinin yanında göremedim ya da belirleyemedim bilgim çok sınırlı olduğu için. Tek görünen R63 kodlu direnç, acaba aradığım sigorta bu mu? Anladığım kadarıyla multimetre ile bu elemanı test edip sorun bulunduktan sonra iki ucu kısa devre ettirilerek kart çalıştırılabiliyormuş; temel olarak amacım bunu yapmak. (Bu yolun, ikinci bir sıkıntı yaşanırsa kartın sonu olabileceğini biliyorum, fakat kartı tek sefer çalıştırsam yeterli olucak bana direk yedekleme yapıcam). Sorun tam olarak bu mu tabi bilmiyorum, benimki sadece tahmin, fotoğrafları ekledim, deneyimli arkadaşlar başka sorun görürse ve yazarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Son Güncelleme : 26.02.2015

İlanda belirtilen skinleri satıyorum. Fiyatlarım market fiyatlarının %65-%75'i civarında. Toplu alımlarda ufak indirimlerim olur.

Envanter linkimi paylaştım, envanterim açık skinleri açıp görebilirsiniz oyun içerisinde. Skinlerin bazılarının üzerinde isim etiketi ve çıkartmalar var. İstediğinizi seçebilirsiniz alırken. Bilmeyen arkadaşlar için belirteyim isim etiketleri ve çıkartmalar istenildiği taktirde silah üzerinden sorunsuzca silinebiliyor.

Takas ile şu an için hiç bir şekilde ilgilenmiyorum.

Ödeme : İşbankası - Yapıkredi - Enpara havale/eft kabul ediyorum. Paypal kullanmıyorum. İsteyen arkadaşlara gittigidiyor üzerinden satış açabilirim ama skinleri siteye siz ödeme onayı verdikten sonra gönderirim, kredi kartı ile ödemek isteyen arkadaşlar için uygun olabilir. Gittigidiyor üzerinden açacağım satışlarda site komisyonu (%10) size aittir. (GG satışı, 100 lira ve üzeri miktarlar için geçerlidir)

Bazı fiyatlar :

AK47 Vulcan FT - 70 TL (Temiz görünümlüdür)
AWP Graphite MW - 40 TL (Kendim kullandığım için normalde satmadığım bir skin, üzerinde değeri toplamda 65 TL olan 2 adet Katowice stickerı mevcut. Almak isteyen olursa market fiyatından satıyorum)

(Sadece belirtilen skinler satılıktır, envanterdeki diğer skinleri şu an satmıyorum)

AK47 Case Hardened MW -SATILDI
AK47 Jaguar FT - SATILDI
AWP Asiimov BS -SATILDI
AWP Man-o-War MW - SATILDI
Key fiyatı - 4.25 TL - STOK YOK (Minumum satış adeti: 5)
AWP Lightning Strike FN - SATILDI
AK47 Wasteland Rebel MW - SATILDI
AWP Asiimov FT - SATILDI
AWP Boom MW - SATILDI
M4A1S Cyrex FN SATILDI
M4A1S Cyrex MW SATILDI
M4A1S Cyrex FT - SATILDI
AWP Graphite FN - SATILDI
AK47 Vulcan WW - SATILDI
AK47 Case Hardened - SATILDI
AK47 Jaguar FN SATILDI
M4A4 Asiimov FT - SATILDI
Stattrak M4A4 X-Ray MW - SATILDI
AWP Asiimov WW - SATILDI (Görüntü olarak oldukça temizdir FT'ler gibi)
Deagle Blaze FN SATILDI
M9 Bayonet Doppler FN - SATILDI
Stattrak AK47 Blue Laminate MW - SATILDI
AWP Graphite MW - SATILDI

Envanter linki : http://steamcommunity.com/id/prelektro/inventory/

Steam profil : http://steamcommunity.com/profiles/76561198037602936

Lütfen steamden ekleyip ulaşacaksanız doğru profili eklediğinize emin olun. Hesabımda 300+ oyun var, CS:Go oyun saatim 450+ .

Referanslar :

Donanımhaber : Son 2 haftadır buradan CS:GO skini olarak 40-400 TL arası tek satışlarım oldu. Referans sayfamı inceleyebilirsiniz.

Steamtrades : http://www.steamtrades.com/user/Prelektro

Bunlar dışında internet üzerinde son 10 senedir farklı farklı bir çok site üzerinden ticaretim oldu. Referanslarımı yetersiz gören arkadaşlara gittigidiyor (150+ pozitif satışım var), reddit ve diğer bir kaç siteden yabancı ve yerli diğer referanslarımı da gösterebilirim.
- silinebilir - ihtiyacım kalmadı artık.
Merhabalar

Bu kartı kullanan kullanıcılara bir sorum var. Acaba artifact sorunu yaşıyor musunuz? Dota 2 oynarken farkettim çok olmasa da ekranda artifactler oluşuyor. Nette araştırdım ve baya bu sorunu yaşayan olduğunu gördüm yeni TOP modellerinde. Bu bir hardware sorunu mudur yoksa ileri de yazılım ile düzelir mi? Yabancı forumlarda gördüğüm kadarıyla ikilem de kalmış insanlar iade mi etsek yoksa ileri de bu sorun driverlar ile çözülür mü diye. Sanırım sorun vram modülüne verilen voltaj ile ilgiliymiş. Üst seri ekran kartı kullanmaya 7950 ile başlamıştım bir sorun olmamıştı. Kısacası üst seri ekran kartları ile tecrübem az, ileride düzelmesi mümkün bir sorun mu bu yoksa iade olaylarına bakmak mı lazımdır?
İlk satışım için referans almak istiyorum. Hali hazırda dükkanım var gözüküyor yani ekstra dükkan ekle seçeneğini göremiyorum ve açıkcası dükkan açtığımı hatırlamıyorum 2006 dan beri üyeyim . Fakat ikinci el forumunda açtığım başlıkta ürünü dükkana ekle seçeneğini göremiyorum. Sorun nedir acaba?

Not : -1 Not Ekle gibi bir seçenek görüyorum sadece ilanımda. -1 tam nedir bilmiyorum ama şu ana kadar sorunlu bir alışverişim olmadı kesinlikle kimseyle
Merhaba,

AM2 soketli anakartıma önceden cooler masterın bir fanı bağlıydı. Bağlama aparatları vb. herşeyi kendine ait. Şimdi fansız zerotherm btf95 soğutucu aldım fakat bunu anakarta bağlamak için aşağıda resimini eklediğim ingilizcesi "retention plate" olan bir parçaya ihtiyacım var. Acaba bunun ülkemizdeki adı nedir ve nerede bulabilirim? Bilgisayarı 2. el aldığım için bu parçayı aldığım şahıs göndermemiş alalı yaklaşık 2-3 sene olduğu içinde ulaşmam mümkün değil. Yardımcı olursanız sevinirim.

Meraba arkadaşlar. Forumda NTFS ye çevirme konusu buldum bi tane yazılanları komut ekranına girdim fakat bana : Yeterli ayrıcalığınız olmadığından erişim engellendi . Bu hizmet programını yükseltilmiş modda başlatmanız gerek mesajını veriyor. Ne yapmam gerekiyor ?
Merhaba arkadaşlar. Western Digital 1TB hd almaya karar verdim. Fakat bunu nasıl yapsam karar veremedim. 2 tane 500 mü alsam yoksa 1 tane 1 TB mi diye. Şimdi bana lazım olan şu : 1 ay içinde olabildiğince hızlıca bu hd yi doldurmak. Şimdi ben 2 tane 500 alırsam 2 ayrı usb den mesela iletim hızı ortalama 25 mb sn ise , 2 usbden 25+25 gibi bir performans alır mıyım ? Laptop kullanıyom 2 gb ram , 2.2 gb duo işlemcisi var. Bu performansı sağlayabilirmi bu makina ? 25+25 bile olmasa 20+20 gibi bir şey olur mu?

Sonra Esata-firewire deniyor. Bu özellikler ne kadar önemli ? Fazladan 60 ytl ye değecek bir özellik mi acaba ? Ben pek öyle gidip kablo bulmaya falan üşenen bi adamım sanırım laptoplar için dönüştürücü bir sürü şey lazım oluyormuş forumu okuduğum kadarıyla. Ne diyorsunuz , ilerde pişman olur muyum ?

Ayrıca 2 tanesi fazla gürültü yaratır mı ya da başka sorun ? Dediğim gibi amacım mümkün olduğunca hızlıca doldurmak bu hd leri .
Arkadaşlar ufak bi sorum olucak şimdi. Asus un bi modeliyle toshibanın a100-hedehödö modeli arasında kaldım. toshibada go 7600 var , asusta nVidia 8400M 128MB bi kart var. fiyatları kafa kafaya gibi ama şu asustaki kart 128 ve bu aklımı kurcalıyo. sizce hangisi tercih edilmeli ?

edit : ekran kartını düzelttim
Selam arkadaşlar 5 yıllık 3310 maceramdan sonra nihayet k750i aldım çok da memnun kaldım. Yanlız ne yaptıysam bilgisayara tanıtamadım mereti. Şöyle tanıtamadım , pc suite ile gelen file manager felan görmüyor telefonu. Ama kendim driverları kurdum bişey yaptım H: Removable disc olarak gözüküyor , işte dosya felan atabiliyorum içine. Ama mesela mobimb gibi programlar görmüyor telefonu.

Ayrıca nası oyun yükliyecem bu telefona bilgi verebilirmisiniz ? .jar uzantılı baya oyun çektim ama nası kurucam bulamadım.

Sistemin windows xp sp2

teşekkürler
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 168
İkinci El Bölümü Mesajları: 26
Konularının görüntülenme sayısı: 17.445 (Bu ay: 304)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 43 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Counter Strike Serisi
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.