Yüzbaşı
31 Mayıs 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar bende toyota corolla 2015 1.33 life var. Serviste multimedya ekran için 3-4bin tl civarı ücret istiyorlar benimde çok ihtiyacım ve özenim olduğu için kendim taktırmayı düşünüyorum.

İlk sorum araca bu ekranlardan (Örneğin Kawai kw3030) nasıl taktırabilirim ? Yani bunu harici bir şekilde (Çakmaklığa bağlayarak aracın bir bölümüne tuttursam tutacak ile..) oluyor mu ? Yani arabanın orjinal teybinin yerine takmak zorunda mıyım ?

İkincisi bunu yaptırırsam araba servis dışı kalır mı ?
Kardeşlerim 2016 da Elektrik Elektronik Müh.'ne yerleştim. MF4 ten 70k sıralama ile. Sizlerin çoğunuzun hedefi bundan çok daha yüksektir , değilse bile öyle olmasını umuyorum. Hedefinizi her zaman yüksek tutun ve ne şartta olursa olsun düşürmeyin..!

Sınav dönemi bir sürü kaynakla çalışmıştım. Hepsinde birbirinden farklı soru türleri ve şablonları vardı. Tabi 2 sene önce farklıydı sınav sistemi YGS LYS vardı. Fakat soruları hazırlayan kurum değişmediğinden siz benim tavsiyelerimi dikkate alabilirsiniz.

Şöyle söyleyebilirim ki çalıştığım kaynaklardan ÖSYM sınavlarına soru olarak benzer gördüğüm tek kaynak ENDEMİK yayınlarının denemeleriydi. Hatta ben endemik yayınlarını son haftalarda çözdüğümden YGS ye girdiğimde çoğu soruya yabancılık çekmemiştim.(Buna rağmen öküzlükten matematikte 40 ta 30 fende 40 ta 32 yapabildim o ayrı )Özellikle matematik ve fende. Şimdiki sınav sisteminde hangisine denk geliyor bilmiyorum ama bizdeki sistemde YGS bölümü için (9-10. sınıf konuları.) ENDEMİK yayınlarından soru ve özellikle deneme çözmenizi öneririm.

Limit türev ve integral konuları için (11-12. sınıf konuları.) yani LYS bölümü için ise APOTEMİ yayınlarının sorularına ağırlık verin. Konu anlatımlı kitapları değilde daha soru ağırlıklı kitapları özellikle tavsiye edin. Ben konu anlatımlı kitapların bir faydası olduğunu düşünmüyorum. Eğer konu eksiğiniz varsa bunu kitaplardan değil aktif bir şekilde ders videosu dinleyerek ve kendi notlarınızı alarak kapatırsanız çok daha faydalı olacaktır.

Bunların haricinde sınavla ve süreçle ilgili sorunuz olursa seve seve cevap verebilirim. Kendimden biliyorum sınav döneminde bu tür konulardan çok yararlanmıştım. Bu forumda vakit geçirmek bir şeyler tartışmak ve öğrenmek bir nebze rahatlatıyordu beni..
Asus X550VX laptobum var. Laptobun 2 adet usb 3.0 portundan bir tanesi zaten ilk aldığım haftalarda gitmişti okumuyordu taktığım cihazları fakat diğeri çalışıyordu. Daha sonra diğeri de aynı şekilde okumamaya başladı. Ne takarsam takayım usb 3.o portundan cihaz çalıştıramıyorum.

Fakat telefonu şarja taktığım zaman şarj doluyor bu portlardan. Aygıt yöneticisinden "Evrensel veriyolu denetleyicileri" kaldırıp tekrar başlatmayı denedim fakat bir faydası olmadı.

Intel'in sitesinde usb 3.0 ile ilgili 2 tane driver var ikisini de denedim fakat "Uyumlu değil" gibi bir hata verdi.
Asus X550VX laptobum var. Laptobun 2 adet usb 3.0 portundan bir tanesi zaten ilk aldığım haftalarda gitmişti okumuyordu taktığım cihazları fakat diğeri çalışıyordu. Daha sonra diğeri de aynı şekilde okumamaya başladı. Ne takarsam takayım usb 3.o portundan cihaz çalıştıramıyorum.

Fakat telefonu şarja taktığım zaman şarj doluyor bu portlardan. Aygıt yöneticisinden "Evrensel veriyolu denetleyicileri" kaldırıp tekrar başlatmayı denedim fakat bir faydası olmadı.

Intel'in sitesinde usb 3.0 ile ilgili 2 tane driver var ikisini de denedim fakat "Uyumlu değil" gibi bir hata verdi.
bu sorunun cevabı (tan(x/2) üzeri 8).1/8 mi oluyor beyler ?

F'(x) = xuzeri3 - xkare - 37x - 35

Verilmis. F in yerel maks noktalarinin toplamini soruyor ? Uni final sorusu beyler cevap lazim direkt kesin cevap..
http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/android-smart-tv-box-2gb-ram-android-5-1-1-blueooth-usb-tivinizi-smart-tv-yapin-wifi-274799052?rcp_action=rcpProductClicked

Linkteki cihazın televizyonumuzu internete bağlantılı bir tablete çevirdiği biliyoruzdur.

Ben bu araç yoluyla laptop ekranını (Intel WIDI vb.) bir yöntemle televizyon ekranına kablosuz yansıtabilir miyim ?
Arkadaslar laptobu 3 ay once ebrarbilgisayar dan aldim. Bu gune kadar herhangi bir problem olmuyordu. Oynarken isiniyordu bir miktar fakat tam performans oynaniyordu sarjdayken.

Bu gun yine sarjdayken once fifa 17 oynarken aniden tamamen kapandi daha sonra cs go oynarken 2 defa.

Kapandiktan sonra hic beklemeden actim diye olabilir mi ? Servise gondermeli miyim sizce ? Simdi bataryasini cikardim sarjdan cektim sogumasini bekliyorum epeyi isinmisti cunku..
BİRİSİ CEVABI VE ÇÖZÜMÜNÜ ATABİLİR Mİ ?

Gençler geçen sene ygs lys sınavlarına hazırlık döneminde boş vakitlerimin çoğunu forumun bu bölümünde geçirdim. Açılan konuların yüzde 80'ini ilgiyle ve dikkatle takip ediyor yorumluyorduk kendimizce. Özellikle son günlerde ders çalışmanın çoğu kişiye göre sakıncalı geldiği saatlerde bizde forumdan hem 2-3 tüyo kaparız hemde stresimizi atarız diye girip; gergin ve stres yüklü konular sayesinde aksini tecrübe edinip çıkardık. Bir sayısalcı ve aynı zamanda MF4 70k'dan yerleşmiş dostunuz olarak yazıyorum bunları. Madde madde seversiniz bende öyle yapayım dedim.Önem sırası felan yoktur aklıma geldikçe yazdım. Ha diyeceksiniz "Ulan anca 70bin yapmışsın neyin tavsiyesini veriyorsun?" Sonuçta sınav deneyimidir ve belli emeklerler sonucu geçmiş bir deneyimdir. Mantıklı gelirse uyarsınız.

♦ son gün son saatler ders çalışılmaz kafan karışır diyenleri tam anlamıyla s**tir edin. eğer sizi çalışmamak strese sokacaksa sınav binasına girene kadar çalışabilirsiniz. aksi halde sınav salonuna girdikten sonra keşke sabah/dün/bu hafta bir şeyler daha baksaydım düşüncesi sizi yer bitirir.

♦ binaya giderken ve salon içerisinde bahsedildiği gibi çok katı kurallar uygulanmıyor. yani şöyle yapsam ceza alır mıyım , şöyle yapsam başım belaya girer mi gibisinden kendinizi yiyip bitirmeyin. rahat olmanız önemli. defalarca deneme çözdünüz birini de burada çözecekmiş gibi düşünün.

♦ sınav anındaki heyecanınızı kendi lehinize kullanabilirsiniz; çözdüğünüz denemelerde sağladığınız konsantrasyonun 100 katını sağlayacaksınız ister istemez, emin olabilirsiniz. herşey beklediğinizden de iyi gidecek çünkü.

♦ mesela matematiğe normalde 60 dakika ayırıyorsanız, matematik bittiğinde bir bakmışsınız daha 45-50 dakika olmuş. veya fen-türkçe farketmez. hee ne oldu tam tersi mi oldu ? mesela 5-10 dakika fazladan geçirdiniz. önünüzde onu telafi etmek için onlarca dakika olacak. motivasyonunuz düşmediği takdirde bunu bile kendi lehinize kullanabilirsiniz.

♦ en son denemelerde hangi sırayla çözdüyseniz o sırayla çözmeye bakın. (bu çok genel tavsiyedir ama çevremde sınav anı nedense karar değiştirip farklı sırayla çözen arkadaşlarım iyi sonuçlar almadı.bende bir kez daha hatırlatayım dedim.)

♦ son olarak ekleyeyim; ben ygs sınavına kadar çözdüğüm (orta-zor denemelerden bahsediyorum kolaylar hariç.) hiç bir denemede sosyal için 6-8 dakika bile bırakamamışken ygs de yaklaşık 15 dakika zaman kaldı. bu sürede de 7.5 sosyal neti kazanmış oldum.

( BUDA YGS SONUCU BEKLEDİĞİ GİBİ GELMEYİP ÇALIŞMAYI AZALTAN BİRİNİN İBRETLİK SONUCUDUR. SİZ ASLA BÖYLE OLMAYIN :D )

SONRADAN;

♦ ben mesela son günler böyle konuları okuyunca içime bir rahatlık girerdi. boşuna sıkıyom kendimi derdim kendi kendime aynı şeyi başkaları da der belki diye yazayım dedim.

♦ bu arada salona piknik yapmaya gelen en öndeki kıza da selam olsun. içeri nasıl soktuysa 2 paket çikolata 1 litrelik su ve 2 avuç fındık fıstığı gömdü sınavdan önce karşımızda.

♦ bide geçen sene bizim girdiğimiz gün hava fırtınalıydı. bina da eski olduğundan rüzgar camların aralarındaki boşluklardan felaket bir ıslık sesi yapıyordu. sizin girdiğiniz yerde de bu tarz sesler varsa sınav başlamadan o sese alışmaya çalışın. sonradan sınav esnasında en kısa bir boşluk olunca o sesi farkedip kafayı takabiliyorsunuz.
Hakkında
Forum İmzası:

[ELEKTRİK - ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ]

♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ 2016 GİRİŞLİLER

Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Turkcell
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 802
İkinci El Bölümü Mesajları: 7
Konularının görüntülenme sayısı: 37.834 (Bu ay: 243)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 211 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.