Şimdi Ara

Yönetimin yapmasi gerekenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Terimi kovduktan sonra taraftara seker niyetine medyatik bir ismi getirdiler ama Mancini sistem ve Futbol yapisi olarak ingilizlere dönmüs.
    Klasik 2 forvet ve 2 kanat oyuncusu ile basarili olucagini saniyor son senelerde zaten pek cok takim birakin 2 forveti forvetsiz oynayanlar bile var yada yüksek top teknigi olan forvetleri tercih ediyorlar.
    Türk futbolunu begenksekte begenmesekte bu ülkenin kendine has bir sistemi var sert, defansif bunun yaninda hocalarin rakiplerin zaafina göre aldigi önlemler var yani para babasi takim hocalari Türkiyede kolay kolay basarili olamaz Türkiye sartlarina uymak zorundalar.

Yönetim bu noktadan sonra Polatin durumuna düserse devre arasi isi toparlama olayina kalkisirsa hic bir sey düzelmez tam tersine ekonemik acidan dibe vurmamiza yeterde artar bile.
    Zaten futboldan zerre kadar anlamiyorlar.
    Mancini getirmeleri hataydi Vural, Bülent Tulun, Senol, Denizli gibi isimler ile sezon sonuna dek anlasmalari gerekiyordu ama olmusa care yok.
    Mancini kovmak su asamada oldukca zor tazminat olayi ama kalirsa transfere yatiracagin parada bunun bilmem kac kati olucak nerden baksak is sakat.
    Bana göre Sneijder ve Drogba alicalari varsa elden cikartilmasi gereken isimler, hocayla konusmalari gerek bu sistemin is yapmiyacagini tek forvete dönmesini Yekta, Emre colak, Engin gibi oyunculari kullanmasini istemeleri gerekiyor.
    Biliyorum birilerinin zoruna gidecek Drogba ve Sneijderi postalama fikri ama bu adamlar kalsada degisen bir sey olmiyacak ayni dereceyi onlarla yada onlarsiz zaten aliriz hatta giderlerse Sampiyonlar ligine girme sansimiz ikincilik icin oldukca fazla olur bana göre.
    iyi baskan olmaz dogru kararlar vererek olur gerekirse Manciniyi yollar Türk futbolunu bilen bir ismi alir arkasinda durursun zaten bu noktadan itibaren yönetim ve baskan istim üstünde her kötü sonucta tepkiler artacak Manciniyi yollarkende tazminatini verirken 3 sezon abska takimda calisamazsin diye madde koyarsin yari parasina adam gitmeyi kabul eder yada ücretini düzenli calisiyor gibi yatirirsin.
    Zor karar bazilarina göre erken bir karar ama buda bir care.
    Terimin Takimi aldigi andan itibaren simdiye dek 9 forvet, 8 tane defans oyuncu bu takimdan gecmis Sattirmadigi sonradan yollattigi Culio, Erman, Yigit, Kazim Kayseriden alinan genc cocuk vs vs bunlarda artilar.
    Yani olay sadece defans yada sol bek sorunu falan degil 2 kisiyle oynamaya calismanin hatalari bunlar ve inat ediliyor bu sistemde oynamak icin Drogba bozulmasin, Sneijder fazla yorulmasin, Burak kizmasin ile devam ettigimiz sürece bu isler devam edicek.
    Bunlarin benzerlerini Kewell, Baros dönemlerinde yaziyordum pek cok kisi anlamiyordu neticede teknik göze hos gelen adamlardi ama takim olmana engel oluyorlardi sonundada dagilip gitmisti Gs bu durumda aynisi.
    Ya cesur ve sert olursun tek forvetim Drogba yada Burak dersin Sneijder efendiyi orta sahaya Hollanda milli takim yapisina cekersin yada satarsin konusan huzur boznada cezasini verir takim bulmasini istersin disipline edersin olaylari.

• temel sorun şuan otorite boşluğu .

10 kişi kalan takımı yenemiyorsan bence şöle 100er bin dolar ceza vermek lazım. bizimkiler boyna ona buna zam yapiyorlar.

kurumsallıktan çok çok uzağiz .terim en azından disiplinliydi .şuan sermiş durumda oyuncular .bize mancini gibi gevşek adamalr olmuyor .sert disiplinli adamlar olmalı.

hocanın kızmayacağini bilince hangimiz ödev yapardık ama sert bi hocaysa herkes yapardı .yabancılarda iş disiplini olsa bile türkiyeye gelince cıvıyorlar.giren çıkan belli değil sorumlusu bile belli değil mancini şuan floryada kalmıyor .oyuncular 5-6 gün tatil yapıyor.

kuyt istanbulda tedavi görürken sneijder hollandaya gidiyor .bu adamın dinlenmesi lazım değilmi ??? kim izin veriyor.

bunlar ufak ayrıntı gibi görünüyor ama otorite boşluğununda göstergeleri.

• Cikip bu forumdaki cogu kisi gibi kendi istedigin taktigi ve oynamasini istedigin oyunculari konu basligi acip yazmissin. Yonetimle baglanti kurmana hic gerek yok.

Madem konuyu actin ben gorusumu yazayim: Yonetimin yapmasi gereken tek sey Galatasaray tuzugune uyup 2014'te secime gitmesidir. Sampiyonluk sonrasi, hicbir rakibin olmadigi, etik olarak dogru olmayan bir secim yaptilar. Hulle i2014'teki secimi de es gecme ihtimalleri vardi. Ama su anda camiada ciddi bir guvensizlik sorunu var. Eger 3 yil daha devam edeceklerse mutlaka secim kazanip guven tazelemeleri gerekiyor.
  • Galatasaray maç sonuçları olarak da,ekonomik olarak kötüye gidecek.Bu adamların amaçları farklı artık anladık işi.Başkan ben futboldan anlamam demesine rağmen bu kadar işin içine girdi ve her şey mahvetti.Aslolan Galatasaray diyen FT yazın takıma hiçbir takviye yaptırmadı vs vs. Beyler şimdi yazıyorum 1 2 seneye hatırlayanlar demiştin der. Galatasaray devre arasında ve yazın çok transfer yapar.Deli gibi para harcar ve başarı gelmez.Manciniyi şutlarlar.Rivayı satarlar.Cepleri doldurup "biz yorulduk artık" der ve çekip giderler.Olan yine bize olur.
  • Ben seni biraz futboldan anlıyorsun sanıyordum. Drogba ve Sneijder i postalamak ????
  • quote:

Orijinalden alıntı: neverlate

Cikip bu forumdaki cogu kisi gibi kendi istedigin taktigi ve oynamasini istedigin oyunculari konu basligi acip yazmissin. Yonetimle baglanti kurmana hic gerek yok.

Madem konuyu actin ben gorusumu yazayim: Yonetimin yapmasi gereken tek sey Galatasaray tuzugune uyup 2014'te secime gitmesidir. Sampiyonluk sonrasi, hicbir rakibin olmadigi, etik olarak dogru olmayan bir secim yaptilar. Hulle i2014'teki secimi de es gecme ihtimalleri vardi. Ama su anda camiada ciddi bir guvensizlik sorunu var. Eger 3 yil daha devam edeceklerse mutlaka secim kazanip guven tazelemeleri gerekiyor.

Ben konu acmam never senede 2 yada en fazla kafam eserse 3 konu acarim bunu git patos yada benzerlerine yaz bunu benim icin söyleyemezsin.
    2014 secim konusunda sana katiliyorum ama Gs kongre üyelerinin Canaydina ve vakti zamaninda borclanma yetkilerine hep sallabas sekilde evet verdiklerini görünce pekte umutlu degilim.
    Ama kesinlikle haklisin mutlaka güven tazelemek zorundalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: egemena

Ben seni biraz futboldan anlıyorsun sanıyordum. Drogba ve Sneijder i postalamak ????

Neden olmasin ne hayirlari var ?
    O da yapilabilecek seylerden birisi masaya yatirabilir yönetim degerlendirmeye alir. Taraftara bakilacak olsa Arda satilmazdi alinan bazi kararlar taraftara ters gözüksede zaman zaman basari kazandirir.

Hoca icin Bülent önder yazmam gerekiyordu Tulun yazmisim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xakah74

quote:

Orijinalden alıntı: neverlate

Cikip bu forumdaki cogu kisi gibi kendi istedigin taktigi ve oynamasini istedigin oyunculari konu basligi acip yazmissin. Yonetimle baglanti kurmana hic gerek yok.

Ben konu acmam never senede 2 yada en fazla kafam eserse 3 konu acarim bunu git patos yada benzerlerine yaz bunu benim icin söyleyemezsin.
    2014 secim konusunda sana katiliyorum ama Gs kongre üyelerinin Canaydina ve vakti zamaninda borclanma yetkilerine hep sallabas sekilde evet verdiklerini görünce pekte umutlu degilim.
    Ama kesinlikle haklisin mutlaka güven tazelemek zorundalar.

Zaten senin sürekli konu actigini söylemedim. Teknik direktörün görevi olan seyleri yönetime baglamissin. Eger söylediklerini yapacak, istedigi futbolcuyu oynatacak bir teknik direktör getirecek olsalar Mancini'ye 30 milyon euro para baglamazlardi.

Secim konusu cok kritik. Yapilan son secimin Galatasaray etigine son derece aykiri oldugunu düsünüyorum. Hicbir aday olmadan, 1 yillik yönetim icin baskin secim yapiliyor. Secimden sonra ise 1 yillik degil 4 yillik secildik tezi ortaya atiliyor. Galatasaray camiasi bunu kabul edecek bir camia degil.

Ünal Aysal'in kurusallasma konsundaki hayal kirikligindan sonra Galatasaray'lilarin güvenini kaybettigini düsünüyorum. Sahsi olarak Ünal Aysal'in ilk geldigi zaman olusturdugu pozitif birlik ve beraberlik ortamini, atilan mantikli adimlari desteklemistim. Ama son dönemde yaptiklari ile artik kesinlikle desteklemiyorum. Özellikle Bülent Tulun'un bu kadar etkisinde kalmasi hic iyiye isaret degil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.