Çavuş
10 Eylül 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 43 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba web sitesi üzerinden Adsense geliri elde etmekteyim gelirim 700 tl civarında az olduğu için vergi olaylarını hiç araştırmadım lakin son zamanlarda geliri çok az da olsa yüksek ceza yiyenlerin yazdıklarını okuduktan sonra bu konuyu araştırmaya karar verdim bir çok forum veya sitede birbiri ile çelişkili bir çok konu var bunlardan bazılarını yazıyorum

1: Az gelire bir şey olmaz aynen devam et

2: 100 lira da olsa geliriniz Şirket kurman gerek gelir vergisi, muhasebe, fatura, KDV, Bağkur derken borçlu mu çıkarız?

3: Yeni kanuna göre vergi dairesi bize bir kağıt veriyor bu kağıt ile ziraat veya halkbank müracat edip benim adsense gelirim var diyoruz banka adımıza hesap açıyor ve gelir bu hesaba yatıyor banka bizden spotaj kesiyor %15 ve vergi dairesine yatırıyor şirket falan kurmamıza gerek kalmadan sadece bu işlem ile yola devam ediyoruz

Bu konu hakkında bir çok insan zor durumda ve kafalarında soru işareti var konu ile alakalı kesin bilgisi olan ve doğru yapılması gerekeni bilen birileri varmıdır konu altına yazabilirlerse çok memnun olur ona göre yol haritası çizeriz şimdiden çok teşekkür eder iyi günler dilerim

Selamlar linux mint den windows 7 geçmeye karar verdim dizustu dvd surucu yerine ssd taktigim için win7 usb ye boot ettim.

Lakin kurulum başlamiyor. Mint kurulumu alanini da sildigim için pc açılmıyor.

Linux diski kendine göre biçimlendirdiği için windows kurulmuyor diye bir bilgi okudum.

Şu durumda ssd yi fat32 olarak biçimlendirmem mumkun mu? Biostan bunu yapmam mumkun mu? Bu durumda windows 7 kurmam için neyapmam gerek?
Eğer bir Linux kullanıcısı değilseniz ve Windows kullanıyorsanız, Ücretli, virüs ve antivirüs kelimelerine aşinasınız demektir.

Sıradan Windows kullanıcılarının %90 bilgisayarına virüs bulaştığında format attırır. Yada en iyi Antivirüsü arar.

Bu makalede size ücretsiz kullanabileceğiniz 4 Antivirüs programını yazacağım.

Panda Ücretsiz Antivirüs

Panda, bilgisayarınızın kaynakları üzerinde tam bir antivirüs, anti adware ve anti casus yazılım paketi sunuyor. Herhangi bir iyi antivirüs aracı gibi, USB cihazları tarayabilir ve web taramanızı koruyabilir. Tüm pop-up hatırlatıcılarını kolayca devre dışı bırakabilirsiniz. Panda’nın 2018 versiyonu, ilk kez AV-Comparatives’ın “gerçek dünya” koruma testinde ortaya çıktı. Sıfır tavizler veren tek yazılımdı.

Bitdefender Antivirus Free Edition

Bitdefender, aşırı yüklenme olmaksızın basit ve karanlık bir arayüze sahiptir. Otopilot modu “rahatsız edilmeden korunmanıza” izin verir. Kendiniz karar vermeden en iyi korumanın keyfini çıkarırsınız. Antivirüs korumanızla tamamen kapalı olmak istiyorsanız, Bitdefender # 1. seçeneğiniz olmalıdır.

Avira Free Antivirus 2018 (Benim favorimdi)

Sadece Windows için değil, hafif ve sağlam bir antivirüs paketi. En iyi genel hız 2016 ve 2017yılının ürünü dahil olmak üzere AV-Comparatives tarafından en iyi ücretsiz antivirüs paketlerinden birine sürekli olarak layık görülmüştür. Almanya’da güvenlik yapılmıştır. Burada sözü edilen tüm antivirüs çözümleri gibi, 2018 sürümü de AV-Comparatives’tan Advanced + puan aldı.

Avast ve AVG Free AntiVirus

AVG, Avast tarafından desteklenmesine rağmen, Avast her iki markayı da tutmaya karar verdi. Hem Avast’ın hem de AVG’nin ücretsiz antivirüs yazılımı, bilgisayarınız, web’iniz, kimliğiniz, e-postalarınız ve güvenlik duvarınız için koruma sağlar. AV-Comparatives’ın “gerçek dünya” koruma testinde en iyi antivirüs paketlerinden biri olarak çıkarken, bir kez daha Avira ve Bitdefender gibi rakiplerin arkasına indi.

Her iki istemci de artık aynı antivirüs omurgasına dayandığından, aynı test sonuçlarının aynı olmasını beklediler. Bu size en sevdiğiniz arayüzü seçme şansı verir.

Kaynak: En iyi Windows yazılımları
Kaynak yapan için zor gözünü aldıranlar için daha da zor bir iş.
Bilen bilir acısı çoktur bilmeyenler için söyle anlatmam gerekirse bir avuç kırmızı biber ile kum ve tuzu karıştırıyorlar ardından 24 saat sürekli gözünüze boşaltıyorlar.

Bende çok sık aldıran birisiydim bir çok yöntem var ama denemeler hiç işe yaramıyor sonra cıvık yoğurt olayını internette araştırırken buldum gerçekten de işe yaradığını fark ettim sizde denemenizi tavsiye ediyorum boş yere acı çekmeyin.

gözü kaynak alması bu siteden buldum tekniğihttps://testkafe.com/gozu-kaynak-almasina-ne-iyi-gelir-kesin-cozum/

Kısa süre önce başka eve taşındım dolayısı ile internetimi nakil yaptırdım.
Teknik ekip geldi binanın altyapısının fiber olduğunu söyledi altını çiziyorum Fiber.
Neyse 2 tane modem takıldı sonrasında 24 saat daha bekledim ve sms geldi nakil işlemi tamam diye
Eve geldim interneti bir bağlandım siteleri açmak işkence aşırı yavaş
mesela şuan bu konuyu açmak için siteye giriş yaptığımda bağlanmadı telefonu bağlayıp modem gibi onunla girdim
Ayın 13 beri 40 kere müşteri hizmetlerini arayım 2 bas 3 baş işkencesini çektikten sonra başlandığım müşteri temsilcileri
papağan gibi ezberledikleri şeyleri bana anlatıyor durumu sabırla anlatıyorum başlantınızda problem yok diyorlar

Ben yıllardır ttnet müşterisiyim heralde keyfimden aramıyorum sizi 100kb dil dosyasını ftp üzerinden yüklemiyor veya sosyal medyada resim yuklemıyor

modem ve makinalarım arasında engel yok 1 mt yanımdalar ayrıca diğer cihazlarlada bağlanamıyorum yanı tek cihazda da sorun yok ama adamlar 11 gün oldu 1 tane eleman gönderip baktırmıyor tek gelen gunde 1 sms arızanız incelenıyor
hiç aslı astarı yok yalan dolan

koskoca ttnet 11 günde bir sorunu çözemiyorsa çözmesin

Bunun başka çözümü yokmudur kimi neyi aramam gerekıyorsa ararım internetle iş yapan biriyim yaptırmam şart

yoksa salı aboneliği iptal ettirip 1 kuruşta cayma vermeyeceğim
Selamlar bir kaçgün önce siteme bir reklam teklifi aldım link çıkışı karşılı 100 tl aldım.
Ben bim de çalışıyorum 1 gün sonra yeni sattığımız
xbox 360e iade getirdi makina hala sıfır ama şarj cihazı yok cihazın şarj girişi

Makina indirime girmişti 99 tl aldım buna hangi sarj aleti uyar
internette baktım farklı şarj aletleri ucları vs var.
makinayı kullananlar nasıl bir şarj aleti alacağımı önerebilir mi?
Site adi: TestKafe
Site adresi:http://testkafe.com
Site yazılımım eklenti vs: optima blog teması, test anket eklentisi. Site wordpress.

Selamlar 6 aydır ugraştıgım bu projemde insanlara kişilik iq tesleri gibi testler sunup keyifli vakit gecirmelerini saglarken buna ek bilgi amaçlı makalelerde yazmaktayım temada bir çok alanı kendim ozelleştirip eklemeler yaptim.

Adsense almadım gunluk ortalamamda 450 gibi 1000 olana kadarda reklam dusunmuyorum.

Site hk. Önerileriniz varsa bilmek isterim
Sitemi 4 ay önce kurdum arkadaşlar onedio benzeri diyenler olacaktır ama sıfırdan bir proje bulamadık şuan Site Sosyal içerikten ziyade daha çok
bir kaç kategoride yazılar ve bilgiler paylaşıyorum. Bunu yanında anket ve testler karşılaştırmalar da yapıyorum tam oturtamadım siteyi sizdende öneri bekliyorum
Eğlenceli Testler diyede ufaktan bi link çıkışı yapsam kimse görmez herhal :) neyse arkadaşlar sitem bu beğendiyseniz öneri ve eleştirilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler. site adresimiz http://testkafe.com

HackerRank yapılan bir çalışma ile dünyanın en iyi programcılarının olduğu ülkeleri sıralamışlar gelin listeye beraberce bakalım insanın aklına hemen ABD ve Hindistan geliyor ama kendileri listede bayağı bir geride

1 Çin

Çin her alanda olduğu gibi programlama da da adını duyuruyor ve listenin 1. sırasına adını sabitliyor HackerRank yaptığı araştırmaya göre Çinli programcılar bir problem veya fonksiyonel bir duruma anında müdahale edebiliyorlar

2 Rusya

Rusya da önemli bir ülke ve bu alan da da adını duyuruyor. Özellikle en popüler argoritma çeşitliliği olunca ruslar ön plana çıkıveriyor.

3 Polonya

Java oldukça önemli bir programlama dilidir ve HackerRank kullanıcıları arasında sıklıkla tercih edilmektedir. listenin 3. sırasına yerleşen Polonya özellikle Java konusunda ön plana çıkıyor ayrıca Polonya okullarında bu dili ders olarak okutuyor.

4 İsviçre

HackerRank zorluk kriterlerinden 9 tanesini baskın bir şekilde geçen İsviçreli programcılar özellikle Paskal ağırlıklı çalışıyor bu dil bir çok dilin de temeli.

5 Macaristan

Macaristan bir çok programlama dilini okullarında ders olarak işletiyor hem de ilk ve orta derecede ki okullarda bu Macaristan bu uygulamayı hayata geçiren ilk Avrupa ülkelerinden biri listede 5. Sıraya oturmasına şaşmamalı adamlar temelden yetiştiriyor.

6 Japonya

Evet ismi en çok merak edilen ülkelerden biri de Japonya. Özellikle yapay zeka ve robotik alanda bir hayli ilerleyen Japonlar listeye 6. sıradan giriş yaptı. Japonya üniversitesinden geliştirilen yapay zeka sayesinde kanser hastası bir kadın kurtarılmıştır.

7 Tayvan

Yüksek veritabanı, argoritma, Fonksiyonel programlama da öne çıkan ülke 7 sırada ülkede Python baskın bir dil olarak gözüküyor.

8 Fransa

Fransa da baskın dil olarak C++ kullanılıyor. Fransa da ki ilk okullarda bu dilin eğitimi 2014 yılından beri veriliyor.

9 Çek Cumhuriyeti

Çek Cumhuriyeti Betik Zorluklara hakim ayrıca HackerRank yapılan matematik yarışmaların da 2. oldular ülke 9. sıraya yerleşti.

10 İtalya

İtalya veritabanı konusunda bir hayli ilgili HackerRank Apple İtalya kıyılarında Napoli Federico Üniversitesinde 600 programcı için yeni bir eğitim alanı kurdu.
Kaynak testkafe.com
Selamlar Kpss az kaldı çalışmaya yeni başlayabildim bir an evvel yetişmem gerek sizce kitapların dışında İslamiyet öncesi Türk tarihi Test çöz bu tarz testler de işe yararmı?
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 11 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 64
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 11.293 (Bu ay: 75)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.