Teğmen
08 Eylül 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 22 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Bir süredir merak ettiğim ama gerçekliğini tam olarak kavrayamadığım bir konu bu. Bugün baktım ki steam'den veya herhangi bir yerden birşeyler indirdiğimde maksimum indirme hızımın yaklaşık olarak 10% u kadar indirebildiğimi görüyorum. ek olarak resimleri ekledim.

24 mbps indirme hızına sahibim ve gördüğünüz gibi steam'in kullandığı indirme hızı hemen hemen aynı. ancak indirilenler kısmına geldiğimizde indirme hızı 2.9 mbps. Bu sonuçlar beni "steam aldığımız max internet hizinin belli bir oranını mı yansıtıyor?" sorusuna götürdü. Daha doğrusu sadece steam değil bütün siteler.
Bu olay sadece bana mı oluyor? Oluyorsa bir çözüm yolu var mıdır? Şayet olmuyorsa bu durum sizi de rahatsız etmiyor mu merak ediyorum. İyi forumlar...
Benim başıma gelmez diyordum ki başıma geldi evet. Bu sorunlarla ilk defa just cause 3 de karşılaştım. Oyun çok güzel 60 fps (arada 30) alıyordum. Hiçbir sıkıntı yok gibiydi. Sonra böyle animasyonlar glitch'lenmeye başladı. Sesler kesiliyor görev güncellenmiyor ama daha sonra düzeliyordu. Gün geçtikçe etkisini arttırdı ve görüntü dondu kaldı ardından malum son mavi ekran. ilk başlarda "unexpected store exception" mavi hatası aldım. Daha sonra "critical procces died" hatasını aldım. En son hatadan oluşan minidump dosyasını ekleyeceğim.
Ben açıkçası sorunun donanımsal ve harddiskten kaynaklandığını düşünüyorum. Çünkü:
1)Tüm sürücüler güncel
2)Kayıt defterinde bir sıkıntı olmamalı(ccleaner kullanıyorum)
3)aygıt yöneticisinde bir sıkıntı gözükmüyor
4)memtest yaptım ram de bir sıkıntı çıkmadı
5)harddisk 5 yılını dolduracak (genelde ömürlerini 4-5 yıl gibi duydum)
Sistem özellikleri

işlemci: i3 3250 3.5 GHz
anakart:h61m-pro
ekran kartı: gtx 750 Ti
ram: Gskill 8 gb 1333 mhz ddr3
harddisk: WD 500 gb cavier green 64mb
güç kaynağı: XIGMATEK X-CALIBRE SERİSİ 400W

Bu hatadan kurtulmayı çok istiyorum. Eğer sorun harddiskteyse ssd almayı düşünüyorum
Yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar...
minidump dosyası:https://drive.google.com/file/d/1DkVTmroRZE6IUoJgCYMMF_7c2vICAv16/view?usp=sharing
Ssd kizağı bilgisayarcilardan temin edilebilir mi? Edilirse daha ucuza mi gelir internet sitelerine göre?
Ek'e toplamak istediğim sistemin bileşenlerinin fotoğrafını bıraktım. Bu kurla yapabileceğimin en iyisi yapmaya çalıştım.
Daha öncede sistem toplamıştım ama bu kadar detaylı değildi.
Her neyse görüşlerinizi merak ediyorum.
Herkese iyi günler dilerim. Yaziyor olduğum konuyu daha önce internette araştirdim kimse bunun hakkinda birşey yazmadiği icin herkese faydali olmasi umuduyla konuyu başlatiyorum
Bildiğiniz gibi akim korumali prizler elektrik hattindaki akim bozulmalarina karşı pc yi koruyan bir priz çeşidi. Ancak üzerinde bazi led işıklandirmalari var ve bunlarin hangi renginin neyi gösterdiğini bilmiyorum. Sanirim bilmeyen arkadaşlarda olacaktır. Bilen arkadaşlarımız varsa sizden ricam olaya açiklik getirmektir
Bu arada sorunu anlamayanlar icin yuvarlak bir led hatti bazen tamamen mavi bazen tamamen kırmızı bazen ise hem mavi hem kirmizi rengi aliyor.
Arkadaşlar vaktinizi aliyorum ama önemli bir kanal duyurum olucak vericeğim linkteki kanala bir bakin attiği videolara adam çok iyi oyun videolari cekiyor ama son zamanlarda video atmiyor kanali biraktigini soyledi onun icin bir yardim duyurusu yapiyorum. Eger kanali beyendiyseniz lutfen abone olun. Boylelikle adam verdiği emeğin karşıligini alacaktir

https://m.youtube.com/channel/UCzmI0G0zwod1etTZCGcSGPA
Herkese merhaba
Bazı kaliteli oyunları oynarken bilgisayar kapanıyor. ve şu uyarıyı veriyor unstable power supply detected. Bu hatanın ne olduğunu biliyorum güç kaynağında dalgalanma meydana geldi diyor kısaca. bu durumda asusun anti surge sistemi de pc yi kapatıyor bir zarar gelmemesi için.

yani benim sorunum şu ki bu dalgalanma neden oluyor onu bilmiyorum. şimdi sistem özelliklerini vericem:
anakart: Asus H61M-pro
ekran kartı: Asus nvdia gtx 750 Ti
ram: 8 gb
işlemci: intel core i3 3250 22 nm 3.5 ghz
güç kaynağı: 400 watt

ben daha önce bir sürü siteden sistemim kaç watt enerji harcıyor diye araştırmıştım toplasan en fazla 250 oluyor. güç kaynağının yeterli olmayacağını düşünmüyorum. evdeki elektrik topraklama yani onda da bir sıkıntı yok.

birde daha demin bilgisayarcıya götürdüm adam tozunu aldı pcnin. sonra orda açtım oyunu misler gibi çalıştı. ama eve geldim yine aynı sorun devam ediyor. oradaki ortam ile benim evdeki ortamın farkı ise şu:
orada sadece klavye monitor ve fare kabloları takılıydı. pc nin kasası açıktı. monitörün çözünürlüğü farklıydı(daha yüksek çözünürlükteydi)

şunu da söylemeliyim ki bilgisayarın sıcaklığı yerinde bir sıkıntısı yok.

şüphelendiğim durumlar:
1)güç kaynağı yetersiz olabilir çünkü bilgisayarcı bana 500 watt kullan demişti. ayrıca orada sadece dediğim gibi monitör klavye ve mouse takılıydı burda ise bir sürü usb girişleri ethernet kablosu mikrofon kulaklık.
2)bilgisayar çözünürlüğü HD olmayan bir monitöre HD 60 fps bir oyun yansıtıyor. belki burada bir zorlanma olabilir diye düşünüyorum ama emin değilim (oradaki monitör HD idi.)
3)bunlarında dışında sistemimdeki donanımlarımdan biri hasar görmüş veya bozulmuş olabilir ama pek sanmıyorum çünkü böyle bir durum olsaydı bilgisayarcıda da pc kapanırdı.

baya uzun bir yazı oldu yazımı sıkılmadan okuyan herkese çok teşekkür ederim. desteklerinizi görüşlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum. gerçekten çıkmazdayım bu hata yüzünden doğru düzgün oyun bile oynayamıyorum. acil yardım edin...
Merhaba! öncelikle tomb raider 2013 oyununu indirdim. rar dan çıkarttım ve windows defender bana kötü amaçlı yazılım tespit ettiğini ve onu kaldırdığının uyarısını verdi. buna sebep olan dosyada setup dosyasının ta kendisi. eğer bu dosyada gerçekten bi rşey varsa ben oyunu nasıl yükleyeceğim ve levki dosyada sıkıntı yok peki neden setup dosyasının silinmesine neden olan bu uyarıları alıyorum.
Sistem özelliklerini vermeye gerek duymuyorum gayet iyi bir bilgisayarım var zaten bununla alakası olduğunu sanmıyorum.

işletim sistemi windows 10 pro

cevaplarınızı ve çözümlerinizi bekliyorum lütfen yardım edin.
ARKADAŞLAR ürünü 3-5 aydır kullanıyorum sorunsuz mikrofon kalitesi güzeldi. ancak arkadaşımla yapmış olduğum son konuşmada seste hayvani derecede bir cızırtı sorunu oldu videolar izledim sorunu çözmeye çalıştım ne yaptıysam fayda etmedi. bur arada pc ye reset attıktan sonra oldu bu olay.

bilenleriniz varsa yardım ederseniz sevinirim.lütfen...
arkadaşlar ben bu komutu dosyaların saltokunurluğunu kaldırmak için kullanıcam ama cmd ye bu komudu yazdığımda hiç bir şey olmuyor sizce bu komut doğrumu:

ilk önce yönetici olarak çalıştırıyorum
sonra cd C:\Program Files (x86)\Ubisoft yazarak klasör dizinine geçiyom
sonra attrib -r -s "Assassin's Creed Revelations"
yazıyom ama hiçbirşey olmuyo bilen varsa yazabilirmi
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 169
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 2.868 (Bu ay: 108)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.