T

Çavuş
09 Şubat 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 102 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, işçiler rekor sayılarda işlerinden istifa ettiler. Bazıları kariyer değiştiriyor, bazıları daha hızlı ilerlemek için iş atlıyor ve bazıları işgücünü tamamen terk etti. Örneğin ABD'de, Çalışma İstatistikleri Bürosu'nun Ağustos 2022 verileri, işgücüne katılım oranını Şubat 2020 seviyesinin 1,0 puan altına koyuyor.


Başka bir deyişle, insanlar bırakılıyor ve bazı sektörlerde ve işlerde geri gelmiyorlar. Pandemi boyunca birçok işyerindeki kötü koşullar göz önüne alındığında, belki de şaşırtıcı değil. İşçi kıtlığı, bulaşıkçılar, kamyon şoförleri, perakende çalışanları, gıda sunucuları, havaalanı acenteleri, evde sağlık yardımcıları ve benzeri roller için pozisyonların kelimenin tam anlamıyla yıllardır açık olduğu konaklama ve hizmet sektörü endüstrilerinde en belirgindir.


Uzmanlara göre bunun nedeni insanların çalışmak istememesi değil. Sadece daha iyi işler istiyorlar; daha yüksek ücret, iyileştirilmiş koşullar. Salgının neden olduğu iş piyasasındaki çalkantı, bazı işçilerin daha iyi istihdama geçmelerini sağladı ve ağır darbe alan sektörler işçilerini geri istiyorsa, işlerini daha çekici hale getirmenin yollarını bulmaları gerekiyor.


credits BBC - By Kate Morgan

12th September 2022


,,,

...
..
...
...
İsviçreye giderken sevgilime almak için hediye bakıyorum. Mavinin kotları çok meşhurmuş sanırım onun dışında ne alabilirim ?
....
..
...
Hakkında
Konum: Zonguldak, Ereğli
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Mesaj Sayısı: 40
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 130
İkinci El Bölümü Mesajları: 31
Konularının görüntülenme sayısı: 2.714 (Bu ay: 143)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 15 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.