Şimdi Ara

...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
3.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutku. -- 16 Eylül 2022; 16:33:23 >

• walla ben olsam isviçreye gitmek için fransız visesine başvururdum.
    basel havalimanına biletimi alırdım.

yada;
    boorkingten en ucuz hostel bul merdiven altı
    3-5 gün rezervasyon yap hatta parasını öde.

isviçrede en ucuz otel bu
    4 gecesi 224 tl felan.
    http://www.booking.com/hotel/ch/rifugio-capanna-anzana-2-39-050-m-s-l-m.tr.html

geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mihmander -- 6 Şubat 2017; 17:18:7 >
  • schengen için en iyi ülke italyadır bence. al keyfine bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAS00N -- 6 Şubat 2017; 19:45:33 >
  • teşekkürler arkadaşlar, başka fikri olan var mı ?
  • Vize başvurusu yaparken yalan beyanda bulunmayım. Hem vizenizin reddedilmesine sebep olur hem de ileri de yapacağınız başvurularda olumsuz etki eder. Arkadaşlarında kalacaksan bunu belirtip ona göre prosedürleri yerine getirerek başvursaydın keşke...
    Schengen ülkeleri ortak bir veritabanı kullanırlar. Sen şimdi İtalya'dan da başvursan, başka bir ülkeden de başvursan konsolosluk yetkilileri ortak veritabanına girdiklerinde senin İsviçre'ye gitmek için vize başvurusu yaptığını ve bunun reddedildiğini görürler. "Bu adam daha yeni İsviçre'den red yemiş şimdi bizden vize alıp İsviçre'ye gitmeye çalışacak" derler ve yine red alırsın.
  • Sebastianbjk kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: Sebastianbjk

Vize başvurusu yaparken yalan beyanda bulunmayım. Hem vizenizin reddedilmesine sebep olur hem de ileri de yapacağınız başvurularda olumsuz etki eder. Arkadaşlarında kalacaksan bunu belirtip ona göre prosedürleri yerine getirerek başvursaydın keşke...
    Schengen ülkeleri ortak bir veritabanı kullanırlar. Sen şimdi İtalya'dan da başvursan, başka bir ülkeden de başvursan konsolosluk yetkilileri ortak veritabanına girdiklerinde senin İsviçre'ye gitmek için vize başvurusu yaptığını ve bunun reddedildiğini görürler. "Bu adam daha yeni İsviçre'den red yemiş şimdi bizden vize alıp İsviçre'ye gitmeye çalışacak" derler ve yine red alırsın.
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutku. -- 16 Eylül 2022; 16:33:40 >
  • tutku. T kullanıcısına yanıt
    Harfiyen katılıyorum insan dışı muamele vardır çok acı hepimiz için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,bende isviçre vizesi için başvuru yapıcam,

2 yıl önce aldığım arabamın ruhsat fotokopisini beyan etsem kabul olur mu acaba,çünkü arabamı geçen yıl sattım.

Yani trafikten araştırılırmı.

• SK8KEMAL kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: SK8KEMAL

Merhaba,bende isviçre vizesi için başvuru yapıcam,

2 yıl önce aldığım arabamın ruhsat fotokopisini beyan etsem kabul olur mu acaba,çünkü arabamı geçen yıl sattım.

Yani trafikten araştırılırmı.
    ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutku. -- 16 Eylül 2022; 16:33:57 >
  • Tamam sağol bende vazgeçmiştim zaten.

• Öncelikle arkadaşlar isviçreye geçen gün vize maceramı anlatayım gerçi daha cevabı gelmedi ama yinede evraklarımı tas tamam götürmeye özen gösterdim sonrasında vize işlem merkezine randevum olan tarih ve saatinde gittim çünkü buda çok önemli bir husus ordaki memurlar ne arkadaşımız nede anne babamız geç kaldığımız randevuya 105 tl. Ödetirler buda sinir bozucu bir durum olabilir. Neyse konuya geri dönelim içeri girerken cep telefonumu kapatım memura teslim ettmem rica edildi. Bende gerekeni yaptım ve teskim ettim sonra mulakat sırası bana geldi memur hanım hanımcık biriydi gayette güler yüzlü ve iyi karşılndığımı hissettirdi. Heyecanım olmadı desem yalan olur. Ama küçük gülümsemelerle ve nezaket tavırlarla sorulan sorulara cevap verdim. Memur : İsviçre’ye ziyaret sebebiniz nedir.? Cevap: kuzenimi ziyaret edeceğim memur: kaç gün kalacaksınız ? Cevap : 30 gün ben tabiki dikkat ettiğim konu şuydu uçak biketi rezarvasyon tarihime göre cevapladım. tabi kişinin seyehat süresine göre değişir. Memur: kuzeniniz ile akrabalık derecenizin belgesi yani bu akrabanızın veya anne babasının kimlik fotokopisi olarak niyelendirebilirim şayet yok ise yakınlık durumunuzu belgeli olarak sunamadığınızı anlatan yazılı bir dilekçe olacaktırki mutlaka istiyorlar. Sonra ben dilekçe yazdım tabi bu konuda memur yardımcı oldu yazmam gereken cümlleleri harfiyen yazdırdı. Ve sonra dilekcemi imzaladim evreklari teslim ettim bana iki adet sayfa verdi ve sordu pasaportunuzu eldenmi alicaksiniz ben elden alirim dedim sonra vezneye yonlendirdi gereken guncel ucret : 369 tl odemeyi yaptiktan sonra odendi makbuzu ile parmak izi verip resim cekmeleri icin hemen yan masaya yonlendirildim. Resim ve parmak izi islemi bittikten sonra vize teslimi icin haber bekliyorum arkadaslar hersey bana gore olumlu fakat soz konusu isvicre ise adamlari suclamayin cunku onlar isini bizim turk memurlari gibi salama yapmiyor gayet resmi ve ciddiler eksik evrak ve belgeyi hakaret ve zaman kaybi gibi goruyorlar. Yani kisacasi onlarda halden anliyor fakat islerinde taviz vermiyorlar haklilarda bu insanlari bu duruma getiren bizler degilmiyiz vize alip iltica edenlermi dersin kacip gelmeyenlermi dersin adamlar hakli kisacasi sen dogru ol egri hakkettigini alir saygilarim ile neticeyi belirtecegim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.