Çavuş
02 Ocak 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 113 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba, başımdan kötü bir evlilik tecrübesi geçti, yıllar sonra kendimi yeni toparladım, hiç evlenmem artık derken benimle hemen hemen aynı şeyleri yaşamış birisiyle gençliğimde ki duyguları yaşadığım güzel bir birlikteliğimiz oldu, sorun şu ki kendisinin 12 yaşında bir kızı var ve ben onunla da olabildiğince güzel zamanlarimiz geçsin istiyorum, onun hoslanacagi bir hediye almak istiyorum ama bir türlü bulamadım, fikir verir misiniz lütfen 🙃
7000 adet flash bellek gerekiyor

Arızalı ürünler için birebir değişim garantisi olması gerekir

4 GB yada 8 GB olabilir

İletişim 0532 2647615
Merhaba arkadaşlar, eşim 1999 öncesi SGK lı olarak çalıştı, 2005 yılından itibaren ise Garanti Bankası Genel Müdürlük biriminde görev yaptı. 1475 sayılı iş kanununun 14. maddesine göre işçiler ' 15 yıl sigortalılık ve 3600 gün prim ödeme' şartıyla kıdem tazminatını alarak işten ayrılabiliyor, ancak Garanti Bankası ' biz kurumsal olarak bu kanuna uymuyoruz, bu durumda kıdem tazminatı vermiyoruz, beğenmiyorsanız gidin dava açın' diyerek 11 yıllık emeğimizin karşılığını vermeme yoluna gitmiştir, bu hafta içinde avukatla görüşerek ilgili davayı açmayı düşünüyorum. herhangi bir öneri yada yol göstermeniz olabilir mi? bankanın bu konuda ki tutumunu nasıl buluyorsunuz? dava açtığımda bütün süreci dökümanlarıyla beraber paylaşıp bu tarz kurumların yasal işçi haklarını vermelerine ön ayak olmak istiyorum, bankayı dava etmenin dışında nerelere ve nasıl şikayet edebilirim? değerli görüş ve önerilerinizi bekliyorum.
bir ara gizli müşteri işi yapmıştım, firmalar genelde yurtdışı menşeili... benim görev aldığım firmayla telefon ve mail yoluyla ingilizce iletişim kuruyorduk, ve en son raporlamayı yine ingilizce istiyorlardı, bir süre sonra sıkıldım çünkü yaptığınız işe karşılık nakit ödeme yapmak yerine gittiğiniz firmadan aldığınız hizmetin/ürünün faturasını yolluyordunuz onu size ödüyorlardı, yani aldığınız ürün yada hizmet size bedavaya geliyordu, en son nişantaşında bir firmaya gittim, ismini hatırlamıyorum italyanca bir ismi vardı, gömlek/kravat/erkek aksesuarları satıyordu, bana görevi veren firma 400 tl'lik alışverişimi karşılayacağını söyledi, bende birkaç gömlek kravat falan alırım düşüncesiyle gittim, birde ne göreyim 1 gömlek 1000 tl'den başlıyor ( yazıyla bin türk lirası ) o son işim oldu, vazgeçtim yapmaktan, ama genç arkadaşlar için eğlenceli olabilir, bedava ürün/hizmet yerine nakit ödeme yapan firmalarla çalışmanızı tavsiye ederim

bu işte vicdan çok önemli, çalışanı değerlendirme bölümünde kullandığınız bir kelime dahi bazen o çalışanın uyarılmasına hatta işine son verilmesine yol açabilir, o yüzden iş ve vicdan arasında tercih yapmak gerektiğinde insan çok zorlanıyor, bırakmamım en büyük nedeni aslında bu
son olarak sosyal statünüze göre size görevler verilir, kimi zaman bir yemek firması, kimi zaman bir tekstil perakendecisi, kimi zaman bir oto showroom denetlemeniz istenir, bu çoğu sizin sosyal statünüz , beğeni ve hobilerinizle ilgilidir, ancak firmaya yaptığınız işle ilgili olumlu geri bildirimler oldukça aranan adam olursunuz ve çok görev alırsınız, bana başlarda ayda 1 verilen görevler son zamanlarda haftada bire kadar yükselmişti

kouyu kendine iş/tecrübe edinmek isteyen genç arkadaşlar değerlendirebilir düşüncesiyle açtım, FİRMA İSMİ İSTEMEYİN !!! kendiniz araştırıp bulun, bu konuda yazacağınız özel mesajlarada cevap vermeyeceğim...
merhaba forumdonanım sayfalarında gezinirken yeni sekmede sayfa açınca açılmaya çalışılan sayfalar donuyor, bu problem sadece forumdonanım sitesinde oluyor, başka sitelerde donma olmuyor, bunun sebebi ne olabilir, bilgisayarımda **** kurulu bumu etkiliyor acaba? dediğim gibi başka herhangi bir sitede sorun yok sadece forumdonanımda oluyor, bilen arkadaşlar yardım rica ediyorum
donanımhaberin aylardır sıcak fırsatlar sayfasındaki reklamından gına geldi, her açtığımda sürekli ve sayfanın en başında ''DonanımHaber looks for a ‘.NET Developer’. '' ve ''DonanımHaber Yardımcı Tasarımcı Arıyor '' ilanlarını görmekten bıktım, ayıp denen bişey var, yeter artık...

yöneticiler birazdan gelip konuyu silmek yerine mantıklı bir açıklama yaparsa yada insanların fikirlerine sansür koymazsa mutlu olurum ancak bu ihtimalin çok az olduğunuda biliyorum...
evet beyler soru net...polemik yapmak isteyenler cevap yazmasın ve konu kapanmasın...bilenlerin görüşlerini ve yanıtlarını alıyım...

acaba nerede hata yaptım, eksik olan neydi?
Hakkında
Meslek: eğitimci
Forum İmzası:
''Hayatın kurallarını değiştirebilecek kadar güçlü değilim,
ama kurallara boyun eğmeyecek kadar güçlüyüm... ''
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 11 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 900
İkinci El Bölümü Mesajları: 39
Konularının görüntülenme sayısı: 7.230 (Bu ay: 243)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 322 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.