Binbaşı
15 Kasım 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 718 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Arkadaşlar resmi satıcı olan medimarkt d&r teknosa vs. tarzı sitelere baktım yeni nesil oyunlar 999 tl olmuş. Muhtemelen yakın zamanda dijitale de yansır bu fiyatlar diye düşünüyorum. Açıkçası beklediğim kadar kötü bir zam gelmedi. Avrupa fiyatlarından hesap edecek olursak 80 euro 1460 tl ediyor şuanda. Diğer storelara baktım en ucuzlardan biriyiz şuanda. Gerçi 999 tl olması ayrı bir garabet ama beterin beteri vardır diyerek sözü size bırakıyorum.


https://www.teknosa.com/sony-ps5-playstation-5-demon-souls-oyun-p-125088453


https://www.teknosa.com/sony-ps5-playstation-5-ratchet-clank-rift-apart-oyun-p-125085786


https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_sony-demon-s-souls-ps5-oyun-1212705.html


https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_sony-ratchet-clank-rift-apart-ps5-oyun-1216043.html


https://www.dr.com.tr/Oyun-Konsol/Demons-Souls/Oyunlar/Aksiyon-Macera/Macera/urunno=0001895687001


https://www.dr.com.tr/oyun-konsol/ratchet-clank-rift-apart/oyunlar/aksiyon-macera/macera/urunno=0001924609001

Yaş ilerledikçe insan ilişkilerinin çoğunun boş olduğunun farkına varıyor insan. Bugün bir arkadaşla karşılaştık üniversitedeki en yakın 2 arkadaşımdan biriydi. Bir keresinde basit meseleden dolayı tartışmıştık bir süre görüşmedik(benim isteğimle olmadı bu görüşmeme) sonra barıştık ama konuşmalarda farkediyordum hala o meselede "ben haksızım kardeşim kusura bakma özür dilerim" dememi bekliyordu ben özür dilemesini bilirim ama hatalı olmadığım konuda kolay kolay dilemem. Ben ona o meselede ikimizinde haksız olduğu yönler olduğunu söylememe rağmen bunu ona bir türlü kabul ettiremedim. Sonra tekrar aramızda bir kopukluk oldu ben sırf eski günlerin hatırına mesaj attım görüşelim diye o görüşmemizde yine bu mesele açıldı ben yine aynı şeyleri söyledim. Daha sonra o görüşmeden sonra bir kere daha mesaj attım napıyorsun ne ediyorsun diye kısa kısa mesajlarla geçiştirdi,ben aramız düzelmiş diye düşünüyordum ama arkadaş hala aynı yerdeymiş zaten kısa cevaplarından sonra bir dahada yazmadım. Neyse işte bugün bu arkadaşla karşılaştık en yakın 2 arkadaşım dediğim diğer kişiyle sözleşmişler buluşacaklarmış "gelsene sende kanka" dedi böylesine samimiyetsiz bir teklife "işim var" diyip gittim. Yani görüyorsunuz en yakın arkadaşınız eften püften bir sebeple görüşmeyi kesiyor, siz sırf eski günlerin dostluğun kardeşliğin hatırına mesaj atıyorsunuz ama adama yetmiyor. İlla ehlileştircek seni egosu aranızda olduğunu düşündüğün dostluktan daha büyük. Sadece bu da değil lisede en yakın olduğum kişi vardı zor zamanlarında baya yardımcı olmuştum benim zor zamanlarım geldiğinde ona en çok ihtiyaç duyduğum anda çekip gitti. Çekip gitmesinin sebebide o zor zamandayken ben iyi durumda olunca içten içe bana haset beslemiş kin tutmuş bunda benim suçum neyse. 5-6 senedir görüşmüyorduk bu kişiyle geçen mesaj atmış "kardeşim çok büyük hata yapmışım" diye cevap bile yazmadım. Yıllardır beklediğim kızda 4-5 ay önce evlendi, daha fazla bir şey söylemem gerek yok herhalde. Benim bu yaşadıklarım gene iyi araya menfaat para girince 15-20 senelik dostlukların bozulduğunu gördüm. Bilmiyorum belkide bu saydığım kişilere benimde farkında olmadan hatalarım oldu onlarda benim hakkımda kötü düşünüyordur.
Burada size yalnızlık güzellemesi yapıp yüceltmiycem. Aksine benim gibi salaklık yapıp bir kızı yıllarca beklemeyin yada 2-3 tane dostum olsun yeter diye düşünmeyin 10 larca hatta 100 lerce arkadaşınız olsun ama hepsiyle aranıza mesafe koymayı bilin hiçbir şekilde açıklarınızı eksikliklerinizi söylemeyin benim gibi her şeye saçma sapan aşk dostluk kardeşlik diye anlam yüklemeyin yoksa yaşınız gelir 24 e yapayalnız kalırsınız. Bir başka tavsiyemde okulunuz,işiniz,kariyeriniz,hedefleriniz her zaman önceliğiniz olsun bunu söylerken için yanıyor ama bu devirde aşka dostluğa fazla değer verirseniz üzülme ihtimaliniz çok yüksek ve emek verdiğiniz ilişkileriniz bir çırpıda hiç olur ama kariyerinize okulunuza bir emek verirseniz çok büyük ihtimal karşılığını alırsınız. Yalnız kaldığınızda güzel vakit geçirmeyide bilin bunu sağlamanın en güzel yoluda bir hobi edinmek mesela ben oyun oynamayı büyük bir keyifle yapıyorum her oyunda farklı bir maceraya hikayeye şahit olmak baya zevk veriyor. Şu hayatından saçmalığından anlamsızlığından bir kaç saatte olsa kurtuluyorum. Neyse çok uzattım baya dolmuştum içimi dökeyim dedim okuyanlara şimdiden teşekkürler.
Sosyal medyada özellikle ekşisözlük gibi yerlerde insanların nedense herkese her şeye bir nefreti var herkes birbirini aşağı çekme derdinde.Artık bugün gördüğüm bir başlık hakikaten pes dedirtti başlık aynen şöyle "dedesi hiç dam loğlamamış gibi rezidansta yaşamak" yani böyle saçma bir düşünce biçimi olabilirmi insanın ailesi gibimi yaşamak zorunda zamanla refahı artar dam loğlamak yerine gider rezidansta oturur.Sadece bu da değil adamlar kafayı tamamen öğretmen maaşına takmış çok para alıyorlarmış çok tatil yapıyorlarmış ama bilmiyorlarki şuan ülke şartlarında öğretmen maaşları normal anormal olan şey özel sektördeki düşük maaşlar adam öğretmen maaşına laf ettiği kadar özel sektöre laf etse belki insanlarda bir bilinç oluşacak ama yok arkadaş patronuna söyleyemediği içinde kalan şeyi sosyal medyadan kusuyor.Başka dek geldiğim bir tartışma her fırsatta beyaz yakalıları eziklemek ailesinin bir iki tık üstü refah elde etmişlerde çokmu büyük iş başarmışlar, adam hiç yoktan sıfırdan gelmiş bir şeyler başarmış kendi çapında, herkes işadamı olup holding kurmak zorundamı başarılı sayılmak için sanırsın hepsi birer devrimci birer mucit her şeye laf ediyorlar.Sorsan hepsinin dilinde hak hukuk adalet refah var ama maşallah birbirlerine zulüm etmektende geriye durmuyorlar.Aydın dediğin okumuş dediğin adam böyleyse cahili nasıl olur sen düşün artık.Birbirini aşağı çekmeye bu kadar meraklı sefilliği yoksulluğu içselleştirmiş bir millet hiçbir zaman refaha ulaşamaz.

Ha bu arada ne beyaz yakalıyım ne öğretmenim nede rezidansta oturuyorum, kendi halinde bir öğrenciyim.

https://twitter.com/celalposting/status/1090353489597923331
Arkadaşlar şu aşağıdaki programların hepsini öğrensem iş yapabilecek konumda olur muyum?Yoksa giriş seviyesinde programlar mı?Evet cahilim.

Bu filmde bir karakter diğerine süper teknolojik bir saat veriyordu ancak saatin içine saati gösteren bir yazılıma yer kalmıyordu sonra başka bi karakter bu saatin üst modeliyle gelip hem süper teknolojik hemde saati gösteriyor diye hava atıyordu hangi film bu bilen var mı?
Arkadaşlar şuan elimde izleyeceğim mr.robot,vikings,walking dead gibi kaliteli diziler var ama ben günlerdir Çocuklar Duymasın izliyorum.Neyse bugün yine izliyorum izlerken söylendim ulan o kadar kaliteli dizi varken şu bayat komediyi izliyorsun dedim.Dememle haluğun ekrandan fırlayıp mr.robot yok vikings yalan demesi bir oldu.Bende höst ulan kafir dedim demez olaydım ana babababababa diyip bi kafa attı gözümü açtığımda taş fırın zindanındaydım zebani olarakta havuç var tutturmuş cep telefonunu verirsen seni dışarı çıkarırım diyor sizce güvenip vereyim mi telefonu?Neticede dış dünyayla tek bağlantım bu cep telefonu lütfen yardım edin.
Şimdi iyimser bir tahminle hayatınız boyunca ortalama 5 bin tl kazanacağını varsayalım.40 sene çalışsanız 40x12=480 ay eder.480x5000=2400000 eder.Hadi yuvarlayalım 2.5 milyon lira olsun.Evet sevgili arkadaşlar hayatınız boyunca verdiğiniz tüm emekler yediğiniz kazıklar gelecek kaygınız stresiniz depresyonunuz 2.5 milyon lira kadar.Şimdi bu para bazılarına çok gelebilir bir tandığım inşaat işinde kazanılan paraları duysanız aklınız uçar.İlkokul mezunu cahil müteahhit bir rezidans projesiyle bu parayı kazanıyor.Şimdi söyleyin hayatımız anlamı nerede?Bu arada bu 2.5 milyon lira iyimser tahmin asgari ücret üzerinden hesaplamaya gönlüm el vermedi.


Edit:Bazı arkadaşlar bana materyalist demiş ben materyalist değilim arkadaşlar dünya materyalist.
Dün bi video açtığımda bi dizi trailerı girdi reklam olarak,hangi dizi olacağına bakacakken yanlışlıkla reklamı geç e bastım dünden beri arıyorum kafayı yiycem eğer bilen varsa hangi dizi olduğnunu söylesin lütfen.

Aklımda kalan tek şey video başladığında birisi "so what's the plan" diyor diğeri ona "WAR!" diyerek karşılık veriyor.
Şimdi bu referandum akp ile alakalı değil direk olarak rte ile alakalı rte nin oy oranına bakarsak 2014 cb seçimleriyle 51.79 olduğunu görüyoruz kimdir bunlar derseniz akp+mhp tabanındaki gizli reisçilerdir.Şuan zaten 51.79 cepte buna ek olarak bahçelinin çark etmesiyle hiç yoktan %4 %5 gibi bir oy kayması olacaktır rte tarafına yani tahminimce %56 gibi bir evet oyu çıkacaktır.


Şunu belirtmektede fayda var 2002 den beri referandum olsun seçin olsun akp vs diğerleri idi buna rağmen 2015 haziran dışında her seçimde kazandılar şuan bu durum akp+mhp vs diğerleri oldu mhp nin hepsi evet demese bile bahçeli yüzünden %4 %5 bile gelmesi büyük avantaj sağlar akp ye.

Yanlış anlamayın evetçi falan değilim ama gerçekler bunlar.
Soru gayet açık.
Hakkında
Konum: Konya, Meram
Sistem ve Tercihleri
Takım
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Mesaj Sayısı: 1.230
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.045
İkinci El Bölümü Mesajları: 26
Konularının görüntülenme sayısı: 36.987 (Bu ay: 323)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.250 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.