Şimdi Ara

Referandumda kesinlikle evet çıkacak basit bir analizle açıklıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi bu referandum akp ile alakalı değil direk olarak rte ile alakalı rte nin oy oranına bakarsak 2014 cb seçimleriyle 51.79 olduğunu görüyoruz kimdir bunlar derseniz akp+mhp tabanındaki gizli reisçilerdir.Şuan zaten 51.79 cepte buna ek olarak bahçelinin çark etmesiyle hiç yoktan %4 %5 gibi bir oy kayması olacaktır rte tarafına yani tahminimce %56 gibi bir evet oyu çıkacaktır.

Şunu belirtmektede fayda var 2002 den beri referandum olsun seçin olsun akp vs diğerleri idi buna rağmen 2015 haziran dışında her seçimde kazandılar şuan bu durum akp+mhp vs diğerleri oldu mhp nin hepsi evet demese bile bahçeli yüzünden %4 %5 bile gelmesi büyük avantaj sağlar akp ye.

Yanlış anlamayın evetçi falan değilim ama gerçekler bunlar.

• Tek gerçek bağırta bağırta Hayır çıkartacağımız kardeşim.

Umutsuz durum yoktur, umutsuz insan vardır, ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.

Mustafa Kemal Atatürk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Det.Harvey Bullock -- 14 Şubat 2017; 20:19:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olabilir, bu süreçte CHP'nin oy oranı sabit kaldı, HDP'nin oy oyanı arttı. MHP'den çıkacak evetçilere karşılık HDP'nin artan oy oranı düşünülürse denildiği gibi %52 civarı evet çıkabilir sandıktan.
    Bu süreçte herkesin görevi oyu evet de olsa, hayır da olsa neye olduğu. "Benim partim XXX o yüzden oyum XXX" diyen insan kalmadığı zaman bu ülke düzelir. Yoksa o geçer sömürür, bu geçer sömürür.
  • RTE'nin oyu %51,9 idi. Buradan yola çıkarsak kesinlikle hayır çıkacak çünkü o seçimde katılım oranı ancak %70'lerdeydi.
  • NuTeRX kullanıcısına yanıt
    inşallah .
  • %51 cepteden sonrasını okumadım.
  • Konuyu açan arkadasin yanildigi bir nokta var. Akp ye oy atanlarin % 100 evet demiyecegini hesaba katmamis!
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2000watts

Konuyu açan arkadasin yanildigi bir nokta var. Akp ye oy atanlarin % 100 evet demiyecegini hesaba katmamis!

Düz mantık yapmış bu kafayla onu yapmış olması bile mucize zaten.
  • Bütün Kürtler evet verecek doğuda PKK temizliğinden sonra yapılan yatırımlar belli. İnadı hdp diyecek bir durum da kalmadı artık ortada hepsi de hainlik yapmaktan yok olup gittiler.

Yüzde 60 civarı evet çıkacaktır.

• Ne olacakta %100 evet demeyecek akp seçmeni açıklasana biraz?
    @2000watts

Sen hangi kafayla mantık yapıyorsunda hayır çıkartıyorsan açıkla bakıyım biraz.Ben 14 senede olan seçimlerin analizini yaptım zaten klasik her seçim öncesi akp bu sefer kaybedecek diye giriyorsunuz neden kaybedecek sorusu sorulduğunda hiç bir argümanınız yok anca böyle terbiyesizce sallarsınız.
    @bloodletting.
  • Tiny Titan kullanıcısına yanıt
    Arkadas sakin; Ben akp kaybedecek demedim. Sadece yaptigin matematik yanlis dedim. Zira Akp nin kendi yaptirdigi ankette akp ye oy atanlarin en az % 10 u baskanlik seçimine karsi ve bi o kadarda karasiz oldugunu gördüm. Yani ecellenmene gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

RTE'nin oyu %51,9 idi. Buradan yola çıkarsak kesinlikle hayır çıkacak çünkü o seçimde katılım oranı ancak %70'lerdeydi.

Maalesef yazin yaplan secimlerde katilim muhalefet aleyhine dusuyor. C.baskanligi secimlerinde Babamlar yazlikta olucakti. Aylar oncesinden uyardim adreslerini tasidilar oraya. Sonra geri aldilar. Ama herkes ugrasmiyor maalesef

• quote:

Orijinalden alıntı: Tiny Titan

Ne olacakta %100 evet demeyecek akp seçmeni açıklasana biraz?
    @2000watts

Sen hangi kafayla mantık yapıyorsunda hayır çıkartıyorsan açıkla bakıyım biraz.Ben 14 senede olan seçimlerin analizini yaptım zaten klasik her seçim öncesi akp bu sefer kaybedecek diye giriyorsunuz neden kaybedecek sorusu sorulduğunda hiç bir argümanınız yok anca böyle terbiyesizce sallarsınız.
    @bloodletting.

7 haziran da kaybetmedi mi?

• 2000watts kullanıcısına yanıt
    Laf ebeliği yapma.Önceki mesajında yaptığım analizi yanlış bulmuşsun referandumda 3. bir seçenek olmadığına göre hayır çıkacak demek istemişsin bu mesajında da %10 karşı diyerek hayır çıkacağa getiriyorsun lafı.Hakaret ettin diye gerekli tepkiyi verdim onu bile akp kaybedecek diye ecellenmişe getiriyorsun her türlü ithamda hakarette bulunuyorsun ecellenen ben oluyorum öyle mi?Terbiyeni takın.
  • Tiny Titan kullanıcısına yanıt
    evlat baban yasindayim. ayip oluyor boyle konusman.
  • Kardeş %40'a dustu Haziran da %40 akp mhp'den %5 gelse %45

• Memleket ilginç insanlarla dolu gerçekten.
    Tüm partiler şirketlere tonla para veriyor anket yaptırıyor, şu anda hayır önde çıkıyor.
    Vatandaş klavye başında 2 dakikada sonucu basit bir şekilde açıklayabiliyor.
  • quote:

Konuyu açan arkadasin yanildigi bir nokta var. Akp ye oy atanlarin % 100 evet demiyecegini hesaba katmamis!

hiçbir şeyin %100 garantisi yoktur,chp sence %100 hayırmı diyecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katibim -- 15 Şubat 2017; 0:58:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Katibim

quote:

hiçbir şeyin %100 garantisi yoktur,chp sence ½100 hayırmı diyecek

%95 Hayır diyecek. AKP içinden de %20-25 hayır diyecek.
  • Mhp+Akp var demek doğru değil.

Mhp'nin içindeki hayırcıların oranı çok fazla.

Akp içinde yüzde 10 15 civarı kararsız/hayır mevcut(Şimdilik)

Hdp'nin ve Güneydoğudaki seçmenlerinin ne diyeceği muallak.Altan Tan demeçleri mevcut.Batıdaki Hdpliler hayır der ama Güneydoğu kısmı muallak.

Bir Chp seçmeninin tavrı çok net şimdilik.

Evet mi hayır mı çıkar bilmem ama biraz düz mantık bir analiz olmuş.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.