Binbaşı
29 Temmuz 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 191 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Selam arkadaşlar, bildiğiniz üzere Dark Souls'un PtDE versiyonu satıştan kaldırıldı. Artık sadece Remastered versiyonu satıldığından her ne kadar kendim bile almamış olsam da eski versiyondaki çevirimi bu oyuna uyarladım. Beklediğimden uğraştırıcı çıktıysa da oyun içi yazıları aktarma sürecini tamamladım. Ancak ufak çözünürlük değişiklikleri bile görsel dosyalar konusunda büyük zorluk çıkardı. Font konusunda sağolsun Karapathian hatrımı kırmayarak yardımcı oldu, mekan isimleri-ölüm mesajı gibi yerleri de ben kendimce yenilemeye çalıştım. Halen hatalı kısımlar olma ihtimali var, çünkü yoğun bir dönemimde aceleyle hazırlanmış bir yama oldu. Ayrıca oyunun orijinalini alamadığım için çevrimiçi kısımları test edemedim. Bulduğunuz hataları konuda paylaşırsanız bir süre sonra topluca düzeltmeyi planlıyorum.
Orijinal oyun sahiplerine uyarı: Steamde oyuna sahipseniz bu yamayı kullanarak çevrimiçi oyuna girmenin softban riski taşıdığını unutmayın. Yamayı kurmadan önce oyunu çevrimdışı başlayacak şekilde ayarlayıp yamayı kullandığınız sürece çevrimiçi olmayarak bu riski ortadan kaldırabilirsiniz. Çevrimiçi oynamak istediğinizde yama dosyalarını kaldırıp oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulatarak oyunu eski haline getirebilirsiniz.Kurulum Talimatları:

1-DSR Türkçe Yama klasörü içindeki dosyaları oyunun kurulu olduğu "DARK SOULS REMASTERED" klasörü içine atıp dosya birleştirme taleplerini onaylayın, çakışan dosyaları değiştirin.
2-DSR-TPUP.exe programını "YÖNETİCİ" olarak çalıştırıp "Repack" düğmesine basın. Soldaki bölümde "Finished!" yazdığında işlem tamamlanmış demektir. Programı kapatın.
3-Oyunu çalıştırın ve yamanın tadını çıkarın. İyi eğlenceler!


Alternatif: Karapathianın paketlediği kurması kolay ama test edilmemiş versiyon: link


->Xbox controller kullanan arkadaşlar oyun içi simgelerin xbox'a uyumlu hale gelmesi için normal kurulumdan sonra bu dosyayı oyunun kurulu olduğu yere atmalılar: link

Sık sorulabilecek sorular:
-Bu yama korsanla uyumlu mu?
Evet.
-Ban yeme riski yüksek mi?
DSIII'te sadece yamayı kullanıp ban yediğini gördüğüm olmadı. Yani çok küçük bir ihtimal. Zaten aslında hilecilerin yaygın olduğu bir oyun ama yine de mesuliyet kabul etmemek adına ben uyarımı yapıyorum.
-Ban yeme nasıl oluyor? Vac ban gibi mi?
Vac banı gibi steam hesabınızda gözüken bir ban değil. Oyunu çevrimiçi oynamanızı engelleyen bir ban. Bir süre sonra kalkıyor ancak tekrar ederseniz süresiz ban ihtimali var.
-Bu DSR-TPUP.exe nedir?
Bu oyunun modlanmasını sağlayan bir program. Şuradan ulaşılabilir: DSR Texture Packer & Unpacker
-Yamanın şurasında hata var?
Hatalı yerin ekran görüntüsünü konuda paylaşırsanız bir süre sonra topluca düzeltmeyi planlıyorum.
-Dark Souls 2'ye el atacak mısın?
Arkadaşlar o oyun DSIII yamasını beraber yaptığımız Karapathian tarafından zaten çevirildi. Ancak DSIII'ün çevirilmesine yaptığı masrafların karşılıksız kalması ve buradaki topluluğun gereksiz sataşmaları yüzünden yamayı yayınlamama kararı aldı. Bu kadar beraber çalıştığımız bir insanın çıkardığı yamanın üstüne yama yapmayı etik dışı görmem bir yana yeni bir yama yapmaya ne hevesim, ne zamanım ne de teknik imkanım var. Bu yüzden lütfen bu konuda istekte bulunmayın.

-Sakin olsa da katılmak isterseniz serinin oyunlarında yardımcı olacak sağlam üyeleri olan Dark Souls Steam Grubumuz:https://steamcommunity.com/groups/darksoulsturk


---Ekran Görüntüleri---

DARK SOULS: REMASTERED Türkçe Yama [Yayımlandı]

DARK SOULS: REMASTERED Türkçe Yama [Yayımlandı]

DARK SOULS: REMASTERED Türkçe Yama [Yayımlandı]

DARK SOULS: REMASTERED Türkçe Yama [Yayımlandı]

DARK SOULS: REMASTERED Türkçe Yama [Yayımlandı]

DARK SOULS: REMASTERED Türkçe Yama [Yayımlandı]

DARK SOULS: REMASTERED Türkçe Yama [Yayımlandı]
Bir yanlışlık sebebiyle ikinci bir konu açmış gibi olmuş asıl konu -->http://forum.donanimhaber.com/m_111154846/tm.htm
İyi günler arkadaşlar. Hepinizin de bildiği gibi yapılmış en iyi RPG oyunlarından biri olan Dark Souls gerek karanlık evreniyle, gerek kendine has zorluğuyla geniş kitlelerce oynanmasa da az ama öz bir oyuncu topluluğuna sahip. Ancak ne yazık ki geniş kitlelerce oynanmaması böylesi değerli bir oyunun oyun çeviri ekiplerinin ilgisini çekememesine, çekenlerinse umursamamasına sebep oldu. Şahsen çok severek oynadığım böylesi bir oyundan İngilizcesi yetersiz olan oyuncuların mahrum kalması içime sinmedi ve kendimce çeviri yapmaya karar verdim. Yaklaşık 4 aylık debelenmem sonucunda dosyalarını açmayı başardım. Elimden geldiğince hızlı çevirerek beklediğimden oldukça uzun çıkan ve 23.000 satıra yakın tutan bu çeviriyi en kısa sürede bitirmeye çalıştım. Doğaldır ki bu oyunun hak ettiği çeviri daha üst düzeylerde olmalıydı. Ancak Japoncadan İngilizceye oradan da Türkçeye çevirilmiş bir oyunda ister istemez hatalar olabilir. Ben elimden geldiğince oyunu aslına bağlı kalarak çevirmeye çalıştım. Bu süre boyunca desteğini ileten herkese teşekkürler. Hepimize hayırlı olsun
Türkçe font için Anıl Ağanoğlu'na teşekkürler


TEST EKİBİ

Samurai Panda, JackTim, yasin350


/// Yama dosyaları için \\\


Yamada gördüğünüz hatalar ve sorunlarla ilgili bana buradan ya da steamden ulaşabilirsiniz. Konuda oyuna katkısı olan bazı modları paylaşmayı düşünüyorum, ilgilenenler konuyu takip edebilirler.

-> Arkadaşlar oyuna bu yamayla başlayan, geri dönen pek çok kişi olacak. Oyunun co-op özelliği sayesinde beraber oynayabilir ve birbirimize yardımcı olabiliriz. Bunun için bir steam grubu oluşturdum, katılırsanız işbirliği yapmamız daha kolay olur.
Dark Souls Türk Grubu:https://steamcommunity.com/groups/darksoulsturk

->Önceden oynayanlar bazı terimlerin İngilizcedeki aslından farklı olduğunu ya da çevirilmediğini göreceklerdir. Bunların bazıları Japonca aslına uygun olsun diye yapılan farklı çeviriler(Pinwheel - San'ninbaori), çevrilmeyenlerse aslında İngilizce olmadığından uygun bir karşılığı olmayan ya da benim çevirmeyi uygun bulmadığım kısımlar.(Estoc, Estus, Vereor Nox vs.) Bunlarda bir eksiklik ya da yanlışlık olduğunu düşünmeyin.

-->Oyunda işinize yarayabilecek bazı kullanışlı modlar için:
OLMAZSA OLMAZ--> DSCM'Oyunun kendi portları kötü olduğundan multiplayer özelliklerini düzelterek hızlı bir şekilde çok daha fazla oyuncuya bağlanmayı sağlayan bir mod:https://www.nexusmods.com/darksouls/mods/1047/?

*Pvp watchdog hileci oyuncuları tespit etmenizi sağlayacak bir mod:https://www.nexusmods.com/darksouls/mods/849/?

*Keyboard buttons ps kontrol tuşları resimlerini klavye tuşlarıyla değiştirerek kontrolleri tanımanızı kolaylaştırıyor:https://www.nexusmods.com/darksouls/mods/41/?

*HD Textures grafikleri iyileştiren bir mod:https://www.nexusmods.com/darksouls/mods/446/?

Ek:Arkadaşlar konuda oyun hakkında türkçe rehber arayan bir çok kişi oluyor. Çeviri bittikten sonra oyunu 8-9 saatte bitirecek hızlı bir oynanış ve hikayeyi anlatan birer video serisi yapmayı düşünüyorum. Ancak o zamana kadar oynayacak arkadaşlar için Türkçe rehber olarak Fırtınanın serisi şurada
Eğer ingilizceniz zaten varsa EpicNameBro kanalını tavsiye ederim. Oyundaki tüm diyalogları-itemleri-keşfedilebilecek şeyleri anlattığı güzel bir seri var. İlgilenenler için link
[Tamamlandı] DARK SOULS:PtDE TÜRKÇE ÇEVİRİ YAMASI


[Tamamlandı] DARK SOULS:PtDE TÜRKÇE ÇEVİRİ YAMASI


[Tamamlandı] DARK SOULS:PtDE TÜRKÇE ÇEVİRİ YAMASI


[Tamamlandı] DARK SOULS:PtDE TÜRKÇE ÇEVİRİ YAMASI


[Tamamlandı] DARK SOULS:PtDE TÜRKÇE ÇEVİRİ YAMASI


[Tamamlandı] DARK SOULS:PtDE TÜRKÇE ÇEVİRİ YAMASI
Geçenlerde böyle bir oyun gördüm. İnternet üzerinden agar.io sitesinden oynanıyor. Zaman geçirmek veya kafa dağıtmak için oynanacak zevkli bir oyun. Küçük noktaları yiyerek büyüyorsunuz ve diğer oyuncuları yutmaya çalışıyorsunuz. Büyük balık küçük balığı yiyor kısacası. Oldukça basit bir konsepti var ama cidden zevkli bir oyun.
Bu arada DH Bidurunla'ya buradan selamlar

 Agar.io: Küçük ve zevkli bir oyun
Uzun süredir sorunsuzca kullandığım whatsapp bugün hicbir bağlantı yapmamaya başladı.Diğer tüm uygulamalar bağlanabiliyor ama whatsapp bağlanmıyor.Wi-fi açıp kapadim, telefonu açıp kapadim, whatsapp'ı yeniden kurdum, 11 aylık hakkım da var artı olarak mobil ağları açarak da denedim ama ısrarla bağlanmıyor. Yeniden kurduğumda kısa bir süre bağlanmıştı ama gene gitti bağlantı .Ne yapmalıyım ?
 Ah bir ateş ver cait, cigaramı yakayım
 Makineler de hisseder ...
Edit:Diamond olamamış ama plat olmuş

NA liginin en başarılı jungle oyuncularından Nightblue3 az önce tamamladığı 24 saatlik seride unranked hesabı diamonda çıkardı.Büyük kısmını izledim galiba.Aslında diamondlık oyuncuyum ama bir türlü yükselemiyorum takımımdaki nooblar yüzünden diyenler için anlattığı birkaç şeyi sizle paylaşayım dedim ancak sadece jungle oynadığı için(sup kaldığında bile lee ya da jarvan alıp oyunu taşıdı) sadece jungle'lara yönelik tavsiyeler var.Umarım faydalı olur:

-Oyunu taşıyamayacaksa mide ya da başka birine mavi vermeyin

-Sürekli gank atmak yerine daha çok farm yapın

-Low elodaki ward eksikliğini kullanın,görüşü domine edin.Mümkün olduğu kadar derine wardlar atarak karşı jungle'ın her hareketinden haberdar olun

-Shen,malphite gibi güçlü öldürmesi zor rakipler yerine zayıf koridorlara özellikle de koridor safhasında zorlanabilecek şampiyonlara yönelin.Flashı olan lanelere ya da koridorunda güçlü rakiplerle zaman harcamayın.

-Basit şekilde gank atın,low eloda çoğu kişi jungle'ı gördüğü anda kaçış skillini,flashını kullanıyor o yüzden koridora gelirken gayet normal şekilde önce yürüyün,onlar skillerini harcadıktan sonra yakalama skillinizi kullanın.

-Chatte ya da sslerlerle size söylenenlere bakmayın,sürekli gank isteyen ya da flame yapanları engelleyin,onlarla uğraşmak yerine dikkatinizi oyna verin.

-Hasar vermesi için arkadaşlarına güvenmeyin,mümkün olduğu kadar hasar verebilir olmaya bakın,ofansif tankları tercih edin

-Kill aldığında avantajını kullanın.Eğer karşı jungledan üstünseniz onu hedef alıp counter jungle yapın,hangi lane kötüyse oradan kill çıkarın.Kill aldıktan sonra bunu -kule,ejder,baron gibi yollarla değerlendirin ve farkı açtıkça daha agresif oynayarak oynu kazanın

-Zekice oynarsanız tüm karakterlerle jungle yapar ve de kazanırsınız ama garanti olsun istiyorsanız full tank karakterleri kullanmayın çünkü takımınız doğru focus yapamazsa oyun gider.

-Gank attığınız lanelerden farm almaktan çekinmeyin

-Dakika 7 de karşı jungleda görüş üstünlüğünü kurun ve maviyi çalın,çoğu kişi biraz geç kalacaktır mavisini almakta;onun gelmesini bekleyin ve basit bir killiniz olsun.Doğana kadar jungleınızda takıldıktan sonra aynısını kırmızıda yapın.Dakika 10da karşı jungle oyundan düşecektir.
yanlışlıkla iki tane açmışım asıl konu:http://forum.donanimhaber.com/m_98589024/tm.htm
Arkadaşlar bir süredir böyle bi merakım var.Kendimce tshirt tasarlıyorum ama herhangi bir tecrübem olmadığı için genelde benzer tasarımlar yapıyorum.Tecrübesi olan ya da şunu şöyle yaparsan iyi olabilir diyen birilerinden öneri lazım galiba.Birkaç örnek koydum tavsiyelerinizi bekliyorum.

 League of Legends tshirtleri


 League of Legends tshirtleri


 League of Legends tshirtleri


 League of Legends tshirtleri


 League of Legends tshirtleri


 League of Legends tshirtleri
Hakkında
Konum: Ankara,Çankaya
Forum İmzası:
\[T]/ Praise the sun! \[T]/

Dark Souls:PtDE Türkçe Çevirisi
Forum İkinci El İmzası:
.
Sistem ve Tercihleri
Takım
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Mesaj Sayısı: 1.320
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.775
İkinci El Bölümü Mesajları: 10
Konularının görüntülenme sayısı: 79.363 (Bu ay: 607)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 329 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.