Şimdi Ara

garip bir problemi.lütfen yardımcı olun..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • oncelikle bilgisayarımın özelliklerini yazayım:

işlemci : amd a64 3200 s939
    anakart : asrock 939s56-m
    ram : 512mb twinmos ddr400 + 512mb kingston ddr400
    hdd : samsung hd120IJ 120gb sata2
    psu : 450w ASUS

arkadaşlar bilgisayarım %90 ilk acıldığında bazende acıldıktan daha sonra işlem yapmayı bırakıyor. mesela; windows oturumu acılıyor arka planda calışan programlarda acılıyor fakat ben başka programlara tıkladığımda acılmıyor. ne hdd de ne işlemci de hiçbir hareketlilik olmuyor.butun programların simgelerine tıklıyorum hatta herbirine birkaç defa tıklıyorum ama 3-5 dk kadar pc de hiçhareketlilik olmuyor. 3-5 dk sonra tıklamış olduğum butun programlar birden acılmaya başlıyor.

belki sistemde bişey vardır dedim 3 kere format atım. 1 kere xp home , 2 kere ayrı cdlerden xp pro kurdum fakat hiçbir değişiklik olmadı ve sorun devam etti.işlemcime ve ramlerime o/c yapmıştım belkide ondan kaynaklanan bir durum vardır diye düşündüm herşeyi defaulta aldım ama yine bir çözüm olmadı..

sorunun nerede olduğunu anlayan , çözümünü bilen arkadaşlar lütfen yardımlarınızı eksik etmeyin

Saygılar designerTR...

• Güvenli kipte açmayı dene, aynı olay tekrarlanıyorsa, sistem dosyaların zarar görmiş olabilir.
    İyisimi format at. yine devam ediyorsa donanımsal sorun da olabilir.
    Güvenli kipte sorun yoksa, pc başlangıçta bir programı açmaya çalışır, açamaz, kasar.
    PC Başlangıçtaki programları denetle.
    Sonuçları yaz, sorunu çözmeye çalışalım.
  • yukarıda da yazdığım gibi 3 kere ayrı cdlerden format attım fakat sorun cozulmedi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.