Çavuş
15 Şubat 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 253 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Merhaba, wow dünyasına sıfırdan ve ilk defa başlamayı düşünüyorum. Birlikte oynayabileceğim, gelişebileceğim, beraber öğrenebileceğim kimseler varsa tanışmak isterim.
Merhaba, bilgisayarım belirsiz zamanlarda herhangi bir oyuna girmek için oyun exe.sini çift tıkladığımda kapanıyor. Sorunu ilk olarak fortnite isimli oyunu açmaya çalışırken aldım. Arada aylar olmak üzere mt:attila ve bf1 oyunlarında da karşılaştım. Bugün Surviving The Aftermath oyununa girmek istediğimde yine kapandı. Tüm bu sorunları yaşadıktan sonra ekran kartını temizleyip, macununu yeniledim ve sorun ortadan kalktı. Lakin ortalama 3-4 ayda bir ekran kartının macununu yenilemem sizce normal mi ? Kapandığı esnada aldığım videoyu ekliyorum. Sorun ne olabilir acaba ? Kalıcı çözümü nasıl sağlayabilirim ?

Bilgisayar özellikleri:

ProcessorIntel(R) Core(TM) i5-7400 CPU @ 3.00GHz
Video CardRadeon (TM) RX 480 Graphics
RAM24 GB
Operating SystemWindows 10

Video:https://www.youtube.com/watch?v=HV8bTOITMyw
Herkese merhaba, bilgisayar üzerinden para kazandığım bir iş yapıyorum. Çok yüksek seviyede ram ve işlemci kullanımına sebep olan birden fazla oyun ve programı aynı anda çalıştırmam gereken zamanlar oluyor. Sistemimi güncellemek adına anakart ve işlemci almak istiyorum ancak bütçemin sınırlı olması sebebiyle, en optimum performansı alacağım sistem bileşenlerine karar veremedim. Paramın boşa gitmesini istemiyorum ancak performansdan ödün vermek de istemiyorum. Ryzen 7-9 serisi işlemcilerden, b450-x570 anakartlar ile kombinasyon kurarak elde edebileceğim maksimum verimde bir sistem kurmama yardımcı olabilecek arkadaşların bilgisine ihtiyacım var. En uygun ve performanslı ikili olarak sizce hangilerini tercih etmeliyim ?

Ryzen 7 3700xhttps://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=10285

Ryzen 7 3800xhttps://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=10286

Ryzen 9 3900xhttps://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=10287

MSI B450 Gaminghttps://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=10596

Gigabyte x570 Gaminghttps://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=10294
Herkese merhaba, elimde yaklaşık 4 yıllık masaüstü bir bilgisayar mevcut. Minimal masrafla maksimum verim elde etmek istiyorum. B250m pro4 anakart üzerine i5 7400 3ghz işlemci ve stok soğutucu mevcut. Ayrıca 8gb Rx480, 480gb m2 ssd ve 24 gb ram kurulu.

Donanım fiyatlarının çılgın attığı şu günlerde yalnızca işlemciyi değiştirerek performans arttırmayı düşünüyorum. i7700k anakartımın desteklediği en yüksek işlemci sanırım. Sizce yalnızca işlemciyi yükseltmem, özellikle oyunlarda net bir fark ortaya koyar mı ? İşlemcinin üzerine sıvı soğutucu almam gerekir mi? İşlemciyle birlikte anakart güncellemem gerekir mi ? 2.500-3000TL bütçeyle bu sistemi nasıl tekrar ayağa kaldırabilirim ?

Şimdiden teşekkürler.
Herkese merhaba, biraz araştırdım ancak sorunun çözümünü bulamadım. Epey bir aradan sonra fifa 18 ile pes'e veda ettim, yani fifa'da yeni sayılırım. Kariyer modunda takım kadrosunda yalnızca 3 oyuncu mevcut, kadro dışı oyunculardan yedek kadroya ekleme yapamıyorum. Takımımda toplam 24 oyuncu var ancak yedeklere yalnızca 3 tane oyuncu seçebiliyorum, ilk sezonda böyle bir sıkıntı yoktu ancak bazı oyuncularımı satınca yedek kadro bölümü bu hale geldi ve çözümünü bulamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Herkese merhaba, biraz araştırdım ancak sorunun çözümünü bulamadım. Epey bir aradan sonra fifa 18 ile pes'e veda ettim, yani fifa'da yeni sayılırım. Kariyer modunda takım kadrosunda yalnızca 3 oyuncu mevcut, kadro dışı oyunculardan yedek kadroya ekleme yapamıyorum. Takımımda toplam 24 oyuncu var ancak yedeklere yalnızca 3 tane oyuncu seçebiliyorum, ilk sezonda böyle bir sıkıntı yoktu ancak bazı oyuncularımı satınca yedek kadro bölümü bu hale geldi ve çözümünü bulamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
100m = 20 TL üzerinden oyun parası almak istiyorum. İlgilenenler iletişime geçebilir.
Herkese merhaba. Yaklaşık 1 ay önce enternet isimli servis sağlayıcıdan internet hizmeti almaya başladım. Kablo bağlantısı olmaksızın çatıya kurdukları bir cihaz ile interneti ana binalarında bulunan devasa dağıtıcılardan sağlıyorum. Çatıda kurulu cihazdan inen bir ethernet kablosu var. Bu kablo bir router ile güç ve data olarak iki ayrı kabloya dönüşüyor. Ethernet kablosu modeme bağlanıyor ve internete bağlanmamı sağlıyor, modemimde tek ethernet girişi var. Diğeri ise adaptör ile prize bağlanıyor ve çatıdaki cihazın güç kaynağını oluşturuyor. Sistemin şekli aşağıdaki fotoğrafta görülebilir.

Benim sorum ise şöyle ki;

1-) Masaüstü bilgisayarımda interneti kablolu olarak kullanmak istiyorum ancak modemimimin ethernet girişi tek ve o da internet sağlayan sistem gereği dolu vaziyette. Nasıl bir çözüm önerirsiniz?
2-) Şuanda kablosuz bağlantı adaptörü ile internete bağlanıyorum. İnternete kablolu bağlanmam halinde ping değerimde düşüş yaşanır mı ?
Herkese merhaba. 4000 TL bütçe ile oyun odaklı bir bilgisayar toplamak istiyorum. Aradığım özellikler performans ve gerektiğinde sorun yaşamadan parça güncelleme. Aşağıdaki iki sistem arasında tercih yapıcam, toplama usulü almayı planlıyorum. Elimde ssd mevcut olduğu için sistem içerisine ayrıca eklemedim. Bu parçaların uyumu konusunda ne düşünüyorsunuz ? Siz olsaydınız herhangi bir değişikliğe gider miydiniz ?

İşlemci: Amd Fx-8370 --- İntel Core i5 7400
Anakart: GİGABYTE 970 GAMİNG DDR3 --- GİGABYTE GA-Z170X DDR4
Bellek: CORSAİR 8GB 1600MHZ DDR3 --- CORSAİR 8 GB 2400 MHZ DDR4
Ekran kartı: SAPHİRE RX480 DDR5 8 GB 256
Kasa: DARK N10 750W 80+ Bronze
İşlemci soğutucusu: AKASA NERO 3
Fiyat: 3290 --- 3639

Ekran kartı, kasa ve işlemci soğutucusu konusunda alternatif bir ürün gözüme çarpmadı açıkçası. Sol taraftaki sistem nispeten daha ucuz bir seçenek olarak hazırlandı. Sağdaki ise daha performanslı olması için. Monitör, ssd, optik sürücü, klavye ve mouse dahil edilmeden aklımdaki bileşenler bu şekilde. Yorumlar için şimdiden teşekkürler.

Düzenleme:

Yorumda bulunan arkadaşlara teşekkür ederim. Yorumlara istinaden bir kaç güncelleme yaptım ve sistemi sipariş ettim. İnşallah geldiği zaman da parçaların fotoğraflarını ve performans testini paylaşırım. Herkese teşekkürler.

Düzenleme 2: İnventus firması üzerinden verdiğim siparişle ilgili geri dönüş yapılarak istediğim parçalardan kasa ve işlemci soğutucusunun uyumsuz olduğu konusunda ve çözümü hakkında bilgilendirme yapıldı. İşlemcinin dahili soğutucusu ile geçici süreyle yola devam etme kararı aldım ve MSI Core Frozr ürününün iptal ettim. İlgili olmaları ayrıca hoşuma gitti.
Merhaba. Leovo Y510P model dizüstü bilgisayar kullanmaktayım. Dahili Hdd değişimi yapmam gerekiyor. Bilgisayarım bu model hdd kullanıyor, ben fiyat olarak uygun olan bu modelini satın almak istiyorum.

1-) Aldığım hdd öncekinin yerine kullanılabilir mi? Kasadaki boşluğa yerleştirmede ya da donanımsal - yazılımsal uyumsuzluk yaşamam mümkün mü ?

2-) Hdd değişimini evde kendim yapabilir miyim?

3-) Değişim sonrası sıfır hdd kurulum esnasında ekstra bir yazılım\donanım gerekir mi?

4-) Hali hazırdaki windows lisansım pc kurulu geldiğinden şifre v.b. içermiyor. Yeni hdd yüklemesinden sonra kullanmaya devam edebilir miyim ?
Hakkında
Forum İmzası:
Forum İkinci El İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 59
İkinci El Bölümü Mesajları: 5
Konularının görüntülenme sayısı: 2.801 (Bu ay: 157)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 146 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.