Şimdi Ara

araç değiştirip değiştirmeme konusunda öneri - fikir alışverişi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iyi pazarlar cümleten arkadaşlar. başlıkta da belirttiğim üzere fikir olması açısından yorumlarınızı merak ediyorum.

opel astra enjoy
    2005 model
    1.6 benzin/lpg
    station wagon
    158.000 km

bu özellikte bi aracım var. daha tam anlamıyla karar vermiş olamasam da, satıp kendi bütçeme göre model yükseltmeyi düşünüyordum. 1.5 senedir opelimden memnun olduğum için ve bütçem yine lpgli ye yettiği için 53-55 aralığında astra düşünüyorum. sahibindene koydum ama sizin de fikirlerizi duymak isterim.

sizce üste 15 - 17 verip bu değişimi yapmaya değer mi. yoksa 200 bine dayanayım mı wagonumla

• O aracın 200 bine dayanmasında hiç bir sakınca yok. Ama ben sıkıldım paramda var diyorsanız değiştirmenizde de bir sakınca yok. Bir fikir vermemiş oldum farkındayım😀
  • yeniuye Y kullanıcısına yanıt
    eyvallah sağ olun:)
  • Eğer aradaki fark kredi ile ödeyecekseniz hiç bulaşmayın. Ha kenarda birikmiş param var bir kısmıyla arabayı yükseltecekseniz olabilir.

Ama bana sorarsanız huyunu suyunu bildiğiniz araçtan. eğer ortada geçerli bir sebep yoksa yeni ve bilinmedik bir araca geçmek özellikle bu kriz döneminde hata olur.
  • Şimdi değiştirmezseniz ileride değiştirmeniz daha zor olacaktır. Paramız her geçen gün değer kaybediyor

Edit: hocam aracınıza baktım çok güzel görünüyor. Bir daha böyle bir araç bulmanız zor bence.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-memurdan-temiz-yetkli-servis-bakimli-astra-sw-aciklamayi-okuyun-592369419/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scutigeromorpha -- 29 Temmuz 2018; 17:28:51 >
  • Aynı durumdayım bende,

2012 model h kasa essentia comfort aracım 31600 km de şuan.
    Daha nisan aynıda trigerini, haziran ayında da memlekete gideceğim için yıllık bakımlarını yaptırdım.

Kafamda ki araçlar 2012-2013 model 1,6T insignia (fiyatı 70- binlerden başlıyor )
    Golf 1.2 TSİ comfortline (2015 modeller 90 binlerde )
    Skoda Octavia 1.2 TSİ yada 1.6 TDİ 80-90 bin aralığında

kendi aracımı satıp üzerine 20-30 bin ekleyerek almak istiyorum. Fakat ne kadar mantıklı bir seçim olur bilemiyorum. Aracımı 0 almıştım. İlk sahibiyim. 20600 KM de iken LPG taktırdım. BRC Seq 32. Sıkıntı hiç yaşamadım. 2 tane çocuk olduğu için ve uzun yolda artık bağaj full dolu olduğu için İnsignia ve Octavia ağır basıyor ama 2. elin bilinmezliği kafamı karıştırıyor.

Keşke geçen yıl kurban bayramı sonrası kurlar böyle zıplamamışken 65-70 binlere 0 km Octavialar satılıyordu, alsaydım diyorum. 1.0 TSİ ler 75-80 bine satılmıştı. Şu an 100 binden başlıyor.

• hocam inanır mısınız, buraya konuyu açarken ilan onay aşamasındaydı. onaylandıktan yarım saat sonra biri aradı ankaradan. baya soru sordu, ciddi alıcı değildir dedim ama kesin alıyorum, salı günü ordayım dedi.

evet aracımı temiz bulmuştum. açıklamayı okuduysanız herşeyine kadar iyi bakmıştım. nasip kısmet anlaştık bakalım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.