Çavuş
14 Ocak 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 18 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Herkese iyi akşamlar , iyi forumlar.

Bu aralar Mercedes Benz 180 arayışına girdim. Kesinlikle alacağım. 1.6 Motor yerine 1.8 Motor bakıyorum. Gerek 7 ileri vites olması,gerek yakıtı düşürüp arabayı daha canlı kılması. Daha canlı kılmasından kastım 1.6 ve 1.8 motorun ikisinide deneme şansım oldu ve 1.8 daha canlı geldi bana.

Benzinli olması dezavantaj olurken 1.8 motoru kullanan bi arkadasım uzun yolda 30-35 krs arasına kadar yakıtın düştüğünü söylüyor. Yani ne olursa olsun tercihimi C180'den yana kullanacak olursam 1800cc olacak.

Bugün tekrar bi C180 görmeye gittiğimde BMW 320d ' ye denk geldim. Aklımın bi köşesinede o girdi. BMW'nin 2.0 motor oluşu ve dizel oluşu biraz daha yaklaştırıyor beni. İnternette bi kaç konu araştırdım. Bu iki araç defalarca karşılaştırılmış ama ya 1.6 motor la karşılaştırılmış yada çok eski tarihlere ait forumlar.

Maksimum vereceğim fiyatlar 90'a yakın fiyatlar. Bu fiyatlara 80-85 arası 2011-2013 Arası yeni kasa 1.8 motor Mercedes C180 bulabiliyorum. Bu modellere yakın 320d 'de bulabiliyorum. Motor bakımından BMW ağır basıyor ama C180'nin dış görünüşü de daha iyi gibi.

Bu arada boyum uzun. Uzun derken 2.00 Cm. Arkadaslarım C180'nin altımda ufak kaldıgını söylüyor. BMW 320d hiç kullanmadım. İç genişlik aynımıdır onu bilmiyorum.

Tekrar soracak olursak uzun uzun anlattım. Kullanan veya ikisinide denemiş olan arkadaslar varsa yorumlarını öğrenebilirmiyim ?

Şimdiden çok teşekkür ediyorum , İyi forumlar.
Ofis bilgisayarında Geforce GT430 Ekran kartı var. Görüntü boyutu birden 1440*900 den 1024*768 e döndü diye ekran kartı güncellemesi yaptım.Güncelleme yaparkende ayarları ve eski dosyaları sildirerek kurulum yaptım. Şimdide HDMİ çıkışını görmüyor. Televizyonu actıgımda ''Sinyol Yok'' yazısını mavi ekranda alıyorum. Ekran Ayarlarından ikinci ekranı algıla dediğimde başka ekran algılanmadı yazıyor.NVİDİA kontrol panelindende ekran ayarları yapmak istediğim ANALOG ekran çıkıyor.Başka aygıt ara dediğimde bulunamadı diyor. Ne yapmam gerek ?
42' Phılıps kullanıyorum suan ve bir sorunla karsılasmadım. Yeni eve yeni televizyon şart dedim , 50' TV bakıyorum. Bu aralar reklamlardada cok göze çarpan
http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?productId=evves50pf7070&categoryId=163192&sku=EVVES50PF7070&gclid=CJ280oSLy7oCFcdZ3god_TUAnQ
Vestelin modeline bakıyorumda eksik olarak 3d var. Baska bir eksiği yok. Bundan sonra alınacak TV içinde en azından 3d olsun diyorum. Kullanırmıyım orasıda Mechul.
Vestel'in bu 50' modelini kullanan varmı ? Varsa incelemeleri ne yöndedir veya bana bu fiyatlarda önerebileceğiniz baska 50' model varsa iletirseniz sevinirim.
Araç 2.araç olacağı için genç arabası olacak. Bundan once Opel Astra H kasa kullandım. Audi A3 düşünüyorum.(Kasa olarak 2004+ olacak ). Golf V te olabilir. Tavsiye edebileceğiniz araçlar varmı ? 2 Kapı olması pekte önemli değil.
Merhaba arkadaslar. İphone 5 cihazımın pasaport kaydı geçici olduğu için mesaj gelmeden telefonum kapandı. Kuzenimin pasaportuna kaydettirmek için Harcı yatırdım. Passaport'u bos olmasına ragmen kendisi yurt dışı çıkış girişlerde kart kullandığı için bunu kabul etmiyorlar.Hostes olduğu içinde passaport yerine kart kullanılıyor ve passaport'ada kaşe vurulmuyor. Yani onun passaportuna kaydettiremiyorum. Yatırdığımız 115 TL harc ta boşa gitmiş oldu. Onu geri alabilme şansımız varmı ?
Arkadaslar kayıt tarihleri 27 Eylül son bildiğim için harcı bugün yatırdım.25 Eylül son , 26-27 Mazeretli kayıt dönemiymiş. Ben 2.Sınıfa geçeceğim.Az önce harcı yatırdım ve aöf sitesinde yukarıda kaydınız yenilenmiştir yazıyor. Yapmam gereken nedir ? Derslerimde belli.
Şuan İp5 cihazımda 6.1 sürümü yüklü. Telefonu sıfırlamak istediğim de . İphone'u sil dediğimde telefon ne kadar beklersem bekleyeyim sıfırlanmıyor.Ayrıca telefonda JB yüklü. 6.1.4'te JB olmadığı söyleniyor. JB zaten kullanmıyorum. Telefonu bu ara sadece İnternet ve normal programlar için kullandığımdan gerek duymuyorum. 6.1.4 ' te Stabil sorunlar varmı ? Wifi - 3G çekmemesi , Şarj gibi ? Restore etmem lazım , itunes'te yükseltmek istiyor.Telefonu baska türlü sıfırlayamıyorum da..
2005 MODEL ORJİNAL !
Araç 59 Bin km'de olup Orjinaldir.ARAÇTA KESİNLİKLE DEĞİŞEN YOKTUR. 58.800 KM'de ATİKER marka TÜP Takılmıştır. TÜP RUHSATA İŞLİDİR. 58.330 KM'de Orjinal 4 Adet LASSA Performans Lastik Alınmıştır.
* * * ARACIN 60.000 AĞIR BAKIMI YAPILMIŞTIR.TRİGER SETİ DEĞİŞTİRİLMİŞTİR. * * *

STEPNE HİÇ KULLANILMAMIŞTIR !
ARAÇ ASTRALARIN EN DOLUSUDUR !
ARACIN İCİNDE EN UFAK YIPRANMA YANIK SÖKÜK DEFORME YOKTUR !

Değişenler :
58.330 KM'de 4 Yeni LASSA Performans Lastiği takılmıştır.
58.330 Km'de Yağ değiştirilmiş - 10/40 Castrol Konulmuştur.
58.330 KM'de Yağ ile birlikte Yağ Çubuğu değiştirilmiştir.

Özellikler :
*Kol Dayama
*Yağmur Sensörü
*Far Sensörü
*Yol Bilgisayarı
*Soğutmalı Torpido
*Otomotik Merkezi Kilit
*Elektrikli Camlar

YEDEK ANAHTARI VE KİTAPÇIĞI HALA MEVCUTTUR.

NOT: Araç Modeli Yükselteceğim İçin KEYFİ Satılıktır... İstenilen ustaya ve istenile heryere gösterilebilir.

Sahibinden :http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-orjinal-2005-model-opel-astra-elegance-124322595/detay/
2005 Model 1.6 Elegance Astra H model aracım var. Dün aksam saatlerınde dikkatimi çekti. 3 Gün önce aldıgımdada bir kere denk gelmiştim. Motor arıza lambası 3 -5 saniye yanıp sönüyor. Yanıp sönüyor derken Flaşör gibi değil sabit. Ondan sonra kayboluyor ne zaman yanacağı belli olmuyor. Bazen söndüğü gibi tekrar yanıyor. 15 Saniye boyunca sabit yandıgıda oldu sonra yine düzeldi. Bir türlü anlam veremiyorum. Bugün Motor ustasına götürdüm , şansa o an yanmadığı için bilgisayara bağladıklarında birşey bulamadılar. Belki beyinde yedeklenmiştir dediler ama maalesef birşey çıkmadı. Neden olduğunu bilmemekte rahatsız etti açıkçası.

Bi ara ekranda Yıkama su Seviyesi Uyarısı çıktı.Belki ondandır diye düşündüm su koydum ama değişen olmadı.

Test Menuye girdiğimdede CC bölümünde hepsi 00000 değil. Ayrıca Bus bölümündeki sonda 40 bulunan rakamda değişiyor. Bazen direk hepsi 00000 bazende sonda 40 var. Ayrıca Store hep aynı. Ne yapmam gerek ?

NOT : Araçta LPG yok şuan.
Sportage'e göre yakıt iyi olmasına rağmen yinede fazla aslında Twinportlarda FSİ motorlarda olduğu gibi uyumsuzluk olduğu 10 tane araca takılıyorsa 5'i sorunlu 5'i sorunsuz şeklinde yorumlar alıyorum. Elegance Twinport kullanıpta , LPG Taktırıp sorun yaşayıp yaşamadığını öğrenebileceğim biri varmı ?

Ayrıca LPG'li araç daha önce RAV4 vardı.LPG var veya yok hiç hissettirmiyordu performansta. Aynısı geçerli olurmu ? Performansta düşüş yaşarmıyım ?
Hakkında
Forum İmzası:
Forum İkinci El İmzası:
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_29199707/tm.htm][color=
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 9 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 70
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 9.068 (Bu ay: 93)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.