Şimdi Ara

HTML Hakkında Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kullangığım bir HTML tasarımı var. Bu tasarım 5-6 sayfadan oluşuyor. Örneğin her sayfanın içinde
    <title> Sayfa Basligi </title> gibi kodu girip her sayfa için ayrı ayrı başlık vermiş.
    Ben bunları tek bir yerden düzenleyeceğim şekilde ayarlamak istiyorum, yani ;

ayarlar.html diye bir sayfa olacak.
    içinde $sitebaslik = caner
    şeklinde ayarlayacam

daha sonra aşağıdaki gibi yapınca ayarlar.html deki başlıgı alacak.
    <title> $sitebaslik </title>

Yani tüm sayfaların başlıgını ayarlar.html üzerinden degistirebilecegim.7

Yardım lütfen.

• siteni 2ye bol yukaridan asagiya header,footer diyebilim. headerla ilgili kodları header.php sayfasına kaydet, footer ilgili kodları footer.php sayfasına kaydet. Daha sonra index.php sayfamda bu iki dosyayı çağır. Hatırladığım kadarıyla include etme kodu soyle;

include ("header.php");
    include ("footer.php";

Bu iki satırı index.phpye yaz. Mesela sadece sayfanın üstünde degisiklik yapacaksın ama 6 sayfamda birden degisiklik olsun istiyorsan bu şekilde sayfalarını include edebilirsin tüm sayfalarda . Umarım aradigin sey budur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam, html de o şekilde değişken olmaz benim bildiğim, fakat php için şöyle bir şey yapabilirsiniz :
    Öncelike sayfalarınızı "echo" komutu ile php ye çevirebilirsiniz.
    Sonra aşağıdaki kodları ana dizinde title.php olarak kaydedin.

<?php
    $baslik = "sitenizin başlığı";
    ?>

...ve bahsettiğiniz sayfalara echo komutundan önce include ("title.php"); komutunu ekleyin. Son olarak sayfanızın içindeki title kodunu <title>$baslik</title> olarak değiştirip yapabilirsiniz. Bu şekilde sitenizdeki title.php dosyasının içindeki başlığı her değiştirişinizde diğer sayfalarda da otomatik değişecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Agentwho -- 7 Ağustos 2016; 8:28:34 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.