Çavuş
23 Aralık 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 15 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Herkese merhaba
Bugün elime bu kağıt ulaştı VZ var ne demektir acaba bilen varsa yardımcı olabilir mi?
Öncelikle herkese iyi forumlar. Xperia z2 cihazımda lollipop güncellemesi sonrasında birkaç hata gördüm. Birincisi cihazın ekranı kapalıyken bildirim geldiğinde ekranı uyandırdığım zaman aniden bir parlama sanki aniden fazla bir ışık saçılıyormuş gibi oluyor günde en az 10 defa başıma geliyor. Ancak sadece bildirim geldiğinde oluyor. Cihazı Pc Companion ile sıfırladım ancak yine düzelmedi. İkincisi ise animasyonlu duvar kağıdı kullandığım zaman ekranı kaydırdığımızda oluşan sarı ışık saçılmaları takılı kalıyor ekranı kapatıp tekrar açmak gerekiyor böyle düzeliyor. Sizinde karşılaştığınız yada bu yaşadığım sorunları yaşayıp çözüme ulaşan varsa bu konu altında paylaşabilir mi?
Anakart Gigabyte H81M-S2PV Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 DVI&VGA alırken biraz aceleye geldi sanırım ucuz olsun derken dandiğine kaçmışız.
Pci express 3.0 olmadığını aldıktan sonra öğrendim canım sıkıldı Sizce nasıl bir anakart sisteme göre.

İntel core i-3 4130 3,4ghz
4gb 1600mhz gskill ram
Sapphire HD 7850 ekran kartı
Kingston hyperX 120gb ssd
WD green 500gb 64mb cache
Arkadaşlar nasip olursa yarın bu kartı alacağım fiyatı çok uygun. Aranızda kullanan varsa yorumlarını almak isterim.
http://www.vatanbilgisayar.com/hd7850-pcs--gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti.html
Arkadaşlar anakartım bu. bu kartla sli veya crossfire yapmam mümkün değil anladığım kadarıyla peki diğer pci slotların amacı ne?
Anakart üzerinde 4 gb tek modül ram var 4 gb daha almak istiyorum ramlerin birbirine bu kadar yakın olmasının bir sorunu olurmu?
Sistemim ikinci resimdekinin birebir aynısı sayılır. Cpu soğutucuyuda değiştireceğim cooler master hyper 212 büyüklüğünde bir soğutucu
alanımı baya daraltacak bununla alakalı bir problemle karşılaşırmıyım? Ör: Ramlere ve ekran kartına çok yakın olması gibi
Arkadaşlar sistemim;
Intel Core i-3 4130 3,4ghz
Anakart: Gigabyte H81M-S2PV
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GT430 2gb 128 bit
Ram: Gskill 4gb 1600mhz
500w Thermaltake psu

Şu anda çoğu oyunu yüksek ayarda oynayamıyorum aklımda bu iki ekran kartını almak var. Bütçe anca bu kadar. Sizce performans artışım nasıl olur oyunları kasmadan donmadan oynamamda sıkıntı olur mu?
Yada başka kart öneriside alabilirim bu fiyat aralığında.
http://www.vatanbilgisayar.com/hd6790-gddr5-1gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti.html#genel-bakis

http://www.vatanbilgisayar.com/hd7850-directcu-1gb-gddr5-256bit--amd-radeon-dx111-ekran-karti.html
Arkadaşlar maksimum 80-100 tl arası (daha uygunda olabilir) klavye mouse seti önerisi olan var mı? kullandığınız memnun kaldığınız vs.
Yükü alıp yola çıkıyorum biraz gittikten sonra farkında olmadan yük kendiliğinden kayboluyor yolda giderken. Sürekli olmaya başladı. Daha önce başına gelen var mı.
Motor Sıvı soğutmalı, Paralel ikiz, DOHC, çift silindirli
Motor hacmi (cc) 471
Silindir çapı x strok (mm) 67 x 66,8 mm
Sıkıştırma oranı 10,7 : 1
Yakıt sistemi PGM-FI Elektronik Yakıt Enjeksiyon Sistemi
Maks. Güç (kW@dev/dak) 35 Kw @ 8500 (47,6 PS)
Maks. Tork (Nm @ dev/dak) 43 Nm @ 7000
Ateşleme Motor
Çalıştırma Elektrikli
Şanzıman Çok diskli kavrama, 6 vites
Güç aktarımı Zincirli
Boyutlar (UxGxY) (mm) 2.075 x 740 x 1.145
Tekerlekler arası mesafe (mm) 1.410
Sele yüksekliği (mm) 785
Yerden açıklık (mm) 140
Yakıt kapasitesi (litre) 15,7 lt.

Ülkemize geçtiğimiz günlerde giriş yapan cbr500r bana göre çok gereksiz bir model.
Çift silindir ve 47 beygir güce sahip bu kadar zayıf bir bloğa sahip olmasını beklemiyordum.
Bakalım elimize geçerse deneyelim nasıl bir performansı var. Sizlerinde yorumlarını bekliyorum arkadaşlar.

Fiyat:20.990
Arkadaşlar daha önce oynadığım oyun formattan sonra crash dump hatası vermeye başladı. aynı oyunu farklı bilgisayarda deniyorum problemsiz çalışıyor. Sebebi ne olabilir acaba?
Hakkında
Forum İmzası:
Ruhunu değil,lastiğini yak.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Otomobil
Ford
Mobil cihaz
Sony
Operatör
Vodafone
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Takım
Galatasaray
TV
Samsung
Klima
Daikin
Motosiklet
Honda
İşlemci
Intel
Anakart
Gigabyte
Sabit Disk
Western Digital
Modem
TP-Link
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 90
İkinci El Bölümü Mesajları: 7
Konularının görüntülenme sayısı: 8.124 (Bu ay: 83)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.