Şimdi Ara

Bu kartlarla gözle görülür bir performans artışı olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Intel Core i-3 4130 3,4ghz
    Anakart: Gigabyte H81M-S2PV
    Ekran Kartı: Nvidia GeForce GT430 2gb 128 bit
    Ram: Gskill 4gb 1600mhz
    500w Thermaltake psu

Şu anda çoğu oyunu yüksek ayarda oynayamıyorum aklımda bu iki ekran kartını almak var. Bütçe anca bu kadar. Sizce performans artışım nasıl olur oyunları kasmadan donmadan oynamamda sıkıntı olur mu?
    Yada başka kart öneriside alabilirim bu fiyat aralığında.
    http://www.vatanbilgisayar.com/hd6790-gddr5-1gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti.html#genel-bakis

http://www.vatanbilgisayar.com/hd7850-directcu-1gb-gddr5-256bit--amd-radeon-dx111-ekran-karti.html

• 400 liraya alınacak en iyi kart 7850'dir. Ekran çözünürlüğünüz 1080p değilse iş yapar bi kart.
  • Monitör VGA değilse çok az daha ekleyip 7850' nin 2 gb modelini alın derim işte linki. 20 tl fark var.

http://www.vatanbilgisayar.com/hd7850-oc-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti.html
  • GTX 750 Tİ alabilirsin
  • dravencarnage kullanıcısına yanıt
    Ekran kartında ram in çok etkili olmadığını duymuştum ama hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KralDorduncuVites kullanıcısına yanıt
    Çözünürlük 1080. Sorun olur mu hocam

• güncel oyunlarda artık 1 gb yetmemeye başladı hatta 2 gb ı bile zorlayan oyunlar var o yüzden almışken 20 tl daha fazlasını verip 2 gb olanı tercih etmenizi tavsiye ederim ama karar sizin tabiki.
    Tamam hocam teşekkür ederim bunu dikkate alacağım

• Ekran kartlarında ram in çok önemli olmaması mantığı GT 630 ve türevi kartlar için geçerli yani GT 630 4 GB olsa bile kart o kadar yavaş ki 4 GB hafızayı dolduracak işlem gücüne asla sahip değil hiç bir zaman o RAM in yarısını bile kullanamaz. Tamamen kullanıcıyı kandırmaya yönelik satış stratejisi o kadar.

Ancak 7850' de işler tamamen farklı çünkü 7850 2 GB hafızayı kullanabilecek işlem gücüne sahip bir kart ve güncel oyunlarda size farkı çok fazla hissettirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dravencarnage -- 22 Mart 2014; 12:11:43 >
  • ekran kartında ram ekran çözünürlüğünde öenmlidir. 1080p çözünürlükte oyun oynamak için 2 gb ram ve üzeri bi ekran kartı tercih edin
  • hd 7870 sapphire 470 TL alabilirseniz Mantle özelliğiyle Beraber ultrada bf 'te 60-70 fps veriyor .
  • Fevzi1907 F kullanıcısına yanıt
    400 lira çıkar heralde ama üzerini ayarlayabilirmiyim bilmiyorum. Dediğiniz kart'ta listemde sağolun
    2 gb bi kart almaya karar vermiş bulunmaktayım o zaman
  • http://www.vatanbilgisayar.com/hd7850-pcs--gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti.html#genel-bakis

Büyük ihtimalle bu kartı alacağım fikrim değişmezde nasip olursa
  • 7870 ile fiyat farkı fazla yok 7870 al ama verdiğin farka performans olarak kesinlikle değer
  • 400 tl ye en iyi seçim
  • Hocam o tek fanlı soğutmaya sahip size yolladığım linkte olan Sapphire çift fanlı çok daha iyi soğutması var ve çok daha sessiz çalışır yük altında.

Tek fan soğutmak için çok yüksek devirlere çıkar ve bu da çok fazla ses yaratır aklınızda bulunsun.
  • SAPPHIRE
    HD7850 DUAL-X OC GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı
    414 TL
    Hocam vatandan bi arkadaşla görüştüm biraz önce. Benim düşündüğüm kartın pcs diye bir soğutma sistemine sahip olduğunu bununda tek fanla ekstra bir soğutma yapmasını sağladığını söyledi. Ve ben hala kararsızım :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.