Şimdi Ara

Samsung NP550P5C-S05 ve Asus N56VZ S4400D

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Konuda belirttiğim iki model Samsung NP550P5C-S05 ve Asus N56VZ-S4400D arasında kalmış durumdayım.
    Geçen hafta ofise giren hırsız emektar Samsung R560'ı götürünce işler 2009 model eski masaüstüme kaldı. 3D modelleme ve CAM uygulamalarında ise muzzam işlemci gücü ve ekran kartına ihtiyaç olduğu için masaüstü ölmek üzere. Forumdakilerin büyük bölümünü oyun ağırlıklı makina kullanan genç arkadaşlar oluşturuyor gördüğüm kadarıyla. Oyun yaşımı biraz geçtiğim için aradığım model daha ziyade iş amaçlı. MSI GE60 modellerini önerecek arkadaşlara teşekkür ederim, geçtiğimiz haftasonu bir mağazada inceleme şansım oldu, kasaları çok kalitesiz geldi gözüme. Lenovo Y500 diyecek arkadaşlara ayrıca teşekkür ederim, Lenovo'nun eski bir modeliyle çok tatlı hatıralarım olduğu için özür dileyerek liste dışı bıraktım kendisini.
    Daha önceki Samsung R560 her türlü zorluğun üstesinden geldiği için markaya karşı bir muhabbetim var, gerçi yukarıda bahsettiğim model aynı şekilde sağlam mı bilemiyorum. ASUS N56VZ serileri ise tartışmasız ilk tercihim, ama doların patlamasıyla fiyatlar uçup gittiğinden bütçeyi ciddi zorluyor.
    Özetle NP550P5C şu anda hepsiburada.com'da 2000TL altı, N56VZ-S4400D ise en uygun 2350TL civarı. Donanım olarak aralarındaki bariz fark Full HD ekran (Asus) ve 7200 rpm disk (Samsung) şeklinde. Siz kendinizi benim yerime koysanız N56VZ için fazladan 400TL verir miydiniz?

• S4400D de işletim sistem yok ve fiyatı biraz abartılı. Vatanbilgisayar, gold gibi mağazalardan, s4250h modelini indirimle 2000-100 tl civarında bulabilirsin. İşletim sistemi de olduğu için biraz daha avantajlı olur. Fiyat babında da np550 ile hemen hemen aynı rakamlara geliyor. 4400 ı önermem yani.
  • MSI GE60 serisinide inceleyebilirsiniz.
    https://www.notebookadresi.com/msi_notebook

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAK! -- 25 Haziran 2013; 18:16:55 >
  • quote:

MSI GE60 modellerini önerecek arkadaşlara teşekkür ederim, geçtiğimiz haftasonu bir mağazada inceleme şansım oldu, kasaları çok kalitesiz geldi gözüme. Lenovo Y500 diyecek arkadaşlara ayrıca teşekkür ederim, Lenovo'nun eski bir modeliyle çok tatlı hatıralarım olduğu için özür dileyerek liste dışı bıraktım kendisini.

Öneri için teşekkür ediyorum. MSI GE 60 serisi fiyat/performans olarak pekçok marka ve modelin ötesinde, ancak kasaları benim iş ortamımda kullanıma dayanamaz gibi geldi bana. Sektör makina üretimi olunca, envai tür makina parçası, toz ve vibrasyonla başa çıkması gerekecek aletin. Eski Samsung R560 tüm bu şartlara rağmen taş gibiydi, alan hırsız hayrını görür mü bilmem ama.
    Ayrıca MSI GE60 ların i7'li modelleri fiyat olarak zıplıyor. i5 al diyebilirsiniz, lakin kullandığım yazılımlar donanımın tüm imkanını sömürecek türden. Oyun gibi yüksek FPS ihtiyacım olmadığı için GT650 fazlasıyla yeterli diye düşünüyorum. RAM çok önemli benim işte, maks 16GB destekli bir makina alsam ileriye dönük olarak süper olacak. NP550'ye birdaha bakmam lazım ama galiba 8GB maks. bellek. MSI'ların desteği var mı 16GB RAM için?

• Arkadaşlar tekrar merhaba,

Nette gezinirken n11.com'da şöyle bir ilana denk geldim : http://www.n11.com/asus-n56vz-s4225d-notebook-P12858615 - N56VZ-S4225H - 1999 TL
    Bu N56VZ serisinde 2000TL altı gördüğüm ilk rakam. Ram 4GB tek modül gösteriyor. Yanına şunu koyarsam 4+8=12GB Ram, toplamda 2140 TL'ye geliyor. Sizce alınır mı? Doların düşeceği yok gibi, fiyatlar da düşer mi bilinmez.

• sadettinz S kullanıcısına yanıt
    İşletim sistemiz olması sorun değilse alınabilir, fiyatı o kadar da abartı değil.
  • bence asus gayet iyi

kasa kalitesi işlemci ekran kartı ışıklı klavye vs...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.