Çavuş
30 Kasım 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 6 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merabalar, umarım konuyu doğru yere açmayı başarabilmişimdir.

Yaklaşık 2 ay önce bir site kurdum, tasarım ve kodlaması tamamı ile bana ait. Elimden geldiğince SEO kurallarına da uymaya çalıştım, ne kadar doğru sonuç verir bilmiyorum ama belli başlı sitelerden(wmaraci gibi) seo puanımı ölçtüğümde bana 75-80 civarı bir değer döndürdüler.

Alexa'nın baktığı tek kriter tıklanma sayısı mıdır? Şu an sitemin tıklanma sayısı oldukça düşük fakat giderek artıyor. Buna rağmen alexa değerim tam tersi yönde işliyor. (18 milyon civarı) Bunun nedeni ne olabilir? Yapmam gereken daha temel bir adım mı var?

Yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Teşekkür ederim.
Yapmış olduğum bir site var. Yaklaşık 1 ay önce felan da yayınladım. Biraz önce ise kurmuş olduğum sitenin adına bir YouTube kanalı oluşturulduğunu gördüm. Herhangi bir izin olmaksızın sitemin videolarını felan koymuşlar. Kimdir nedir bilmiyorum. Tek istediğim bu kanalın kapatılması. Nasıl yaparım var mıdır bir bilgisi olan bu konuda?

Teşekkür ederim.

Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Sinirden elim ayağım titriyor şu an.
Merhaba.

Oluşturduğum listview'in itemtemplate'i içerisine yerleştirdiğim bir kontrole, -örneğin dropdownlist'e- kod tarafında(.cs) nasıl erişebilirim?

Teşekkür ederim.
Merabalar.

Bu konuda beni detaylı bilgilendirebilecek olan var mı? Yabancı dilim olmadığı için İngilizce kaynaklardan net bir şeye varamıyorum.

Teşekkür ederim.
Merhabalar.

Windows Phone kullanarak bir web projesi geliştirmem gerekiyor. Bu konuda genel bir bilgi verebilecek olan var mıdır acaba? Ya da bu konu hakkında bir kaynak önerebilecek olan?

15 kişiye sorup 25 farklı cevap aldığım için kafam hayli karıştı. Windows phone'da daha önceden proje yapmıştım fakat web yoktu işin içinde.

Şimdiden teşekkür.
Kusura bakmayın, belki çok kolay bir hadise ama, ilk defa bugün kullanıyorum bu programı. C'deki mantıkla bir matris oluşturayım dedim, bazen düzgün çalışıyor, bazen benim vermediğim değerlerle ekstradan bir satır daha oluşturuyor, ya da ben öyle sanıyorum. Nedir bunun doğrusu?

http://i.hizliresim.com/q2n3nZ.png
Selam.

Partition Manager isimli programı kullanarak command line üzerinden fat32 formatlama yapmam gerekiyor. Fakat nasıl yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok. Hatta doğru programı mı yükledim ondan bile emin değilim. Şöyle bir arayüzü var:

http://i.hizliresim.com/AZjZQL.png

Teşekkürler.
Selam.

Normal bir int değer üretmek için Random sınıfının Next metodu iş görüyor fakat takıldığım nokta şu: -1 ile 1 arasında float değer üretmek istiyorum. NextDouble metodu yalnızca 0 ile 1 arası float değer ürettiğinden o da işimi görmedi. Muhtemelen basit bir yolu var fakat içinden çıkamadım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Selam.

Sanırsam skype'ım bozuldu. Geçenlerde güncellemiştim fakat o günden sonra bir türlü düzeltemedim. Silip baştan yükledim, hatta bilgisayarımda içinde "skype" kelimesi geçen tüm dosyaları silip yeniden yükledim, fakat ne yaptıysam sonuç alamadım. Aynen şöyle bir görüntü çıkıyor:

http://imgur.com/2bqGx5k

Teşekkür ederim.
Selam.

Windosw phone'da resmi piksellerine ayırarak işlem yapmam gerekiyor. Bunu win. form tarafında GetPixel metodu yardımıyla yaptım fakat windows phone kısmında bu kodun karşılığını bulamadım.

Yardımlarınızı bekliyorum..
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Mesaj Sayısı: 50
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 50
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 5.922 (Bu ay: 45)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Web Tasarım - Programlama
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.