Şimdi Ara

Alexa değerim çok düşük ve düşmeye devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merabalar, umarım konuyu doğru yere açmayı başarabilmişimdir.

Yaklaşık 2 ay önce bir site kurdum, tasarım ve kodlaması tamamı ile bana ait. Elimden geldiğince SEO kurallarına da uymaya çalıştım, ne kadar doğru sonuç verir bilmiyorum ama belli başlı sitelerden(wmaraci gibi) seo puanımı ölçtüğümde bana 75-80 civarı bir değer döndürdüler.

Alexa'nın baktığı tek kriter tıklanma sayısı mıdır? Şu an sitemin tıklanma sayısı oldukça düşük fakat giderek artıyor. Buna rağmen alexa değerim tam tersi yönde işliyor. (18 milyon civarı) Bunun nedeni ne olabilir? Yapmam gereken daha temel bir adım mı var?

Yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Teşekkür ederim.

• aynı sorun bende de var malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artmedyaajans -- 27 Nisan 2015; 0:13:38 >
  • Alexa nın çok fazla kriteri var, Tekil ziyaretçi sayısı, aynı ziyaretçinin ziyaret sıklığı, sitede kalma süresi, bookmarking yapılma sayısı....
    Ziyaretçi sayın artabilir ama artış rakamı küçükse, ziyaretçilerin genelgeçer ve kısa süreli ziyaretçilerse nafile, ayrıca her gün binlerce yeni site açılıyor buda sıralamada önüne geçme potansiyeli olan binlerce site demek.

Sanırım fikir vermiştir
  • ban mı yedin acaba bir bak istersen
  • Yok sıkıntı yok, ziyaretçi sayısı ile alakalıymış sanırım, yavaş yavaş yükselmeye başladım şu an. Teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.