Teğmen
20 Eylül 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 53 (Bu ay: 0)
Gönderileri
300tl civarı bir şey arıyorum, stock soğutucumun ayaklarından biri artık sabitlenmiyor ve performansını beğenmiyorum.
Şu an oyunu oynadığım sistem biraz kötü( gt740m, i5 3210, 8gb ddr3) fakat bu sistemle low-mid ayarlarda bf3 te çok rahat 55-60fps alabiliyorum. Bad Company 2 de ise singleplayerda low ayarlarla ancak 30-35 arası gelip gidiyor. Multiplayerı çok denemedim de duruma göre 40-70 arası oynuyor ama 40 ında altına düşmüyor. Oyun bir kere multiplayer oynarken çöktü acaba onla alakası olabilir mi? Yoksa işlemci darboğaz mı yapıyor yıkılmaydı felan onla mı alakalı diğeceğim de grafiği ortaya alınca 20fps e düşüyor. Bu oyun hakkında bir bilgisi olan var mı? Eski olduğu için optimizasyonda felan sıkıntı olabilir mi directx 10.1 ile çalışıyor sanırım.
Soru başlıkta mevcut. Kırmızı takımın mı artıları daha fazla mavi takımın mı? Sizce kuzenim hangi bilgisayarı almalı?

Sistemim:
CPU: Intel i5 6600K (4.5ghz OC)
CPU Cooler: Akasa K32
Motherboard: Asus Z170A
Graphics: Asus ROG Strix GTX 1070 Gaming O8G
Ram: HyperX Fury 2400mhz 16GB(2x8GB)
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: WD 7200rpm 1TB / Seagate 5400rpm 320GB
Case: Zalman Z11 Neo
Power Supply: ZM700-LX 700W

Şu anki güç kaynağımla ilgili sıkıntım kendisi ve kablolarının çirkin gözükmesidir. O yüzden modüler bir güç kaynağı almak istiyorum. Aynı zamanda kablo tavsiyeniz varsa kabulumdur. Kasanın görüntüleri de aşşağıda.
Arkadaşa doğumgününde paramızı birleştirerek kablosuz gaming mouse alacağız. Bütçemiz 240₺ ve gözüme Logitech g602 çarptı. Sizce onu mu tercih edelim?
İşte "Stormbringer / Fırtına Getiren" adını verdiğim sistemim. Belirli sebeplerdenötürü daha tamamlanmamış olmasına ramen bu haliyle bile yakışıklı duruyor :D
Parçalar;
İşlemci: i5 6600k (4.5ghz OC)
İşlemci Soğutucu: Akasa K32 (İdareten kullanıyorum, Hyper 212 Evo ya da alernatif bir sıvı soğutma ile değiştirmeyi planlıyorum)
Anakart: Asus Z170A
Bellek: 16 GB DDR4 2400Mhz
Ekran Kartı: Asus ROG Strix GTX 1070 O8G
Depolama: Samsung 850 EVO 250GB / Seagate 7200rpm 1TB / WD 5400rpm 320GB / Samsung M3 Portable 1TB
Kasa - Güç Kaynağı: Zalman Z11 Neo 700W
DVD Player: Noname
Monitör: Acer XB240H 1920x1080 144hz
Klavye: Razer Blackwidow Ultimate
Mouse: Razer Deathadder
Kulaklık: Razer Kraken 7.1 Chroma

Sistemim budur arkadaşlar. Üzerinde ise yapmak istediğim sadece 2 değişiklik, eklemek istediğim ise 2 eklenti var. Birincisi işlemci soğutucumu değiştirmek. Henüz ise ne ile değiştireceğime karar vermedim. İkincisi ise power supply'imi modlu kablolu bir model ile değiştirmek ki kablolarım güzel gözüksün, kırmızı sarı siyah hoş durmuyor. Eklemek istediklerimden ilki ise RGB LED lambalar olacak, içerisi daha hoş gözüksün diye. İkincisi ise WiFi - Bluetooth kartı eklemek ki bu da bir önceki gibi tamamen zevk için.
Hatayla açtım, siler misiniz?
Uzatmadan konuya geçiyorum: Ekran kartım GTX 1070 ve bilgisayarımı %70 oyun oynama %30 da dizi izlemek için kullanıyorum. Kullandığım monitör güzel değil ve bu aralar monitör bakıyordum ve bütçemde 1500tl idi. Bulabilidğim en iyi ürünler ise IPS 144Hz'den başka özelliklere sahip olmuyordu. Tam vazgeçip şimdilik idareten 600tl civarına 24 inç 1080p 60hz IPS bir monitör alacakken bu monitörü gördüm:https://www.itopya.com/Acer-24--XB240H-Analog-DVI-HDMI-DP-Nvidia-G-sync-144-Hz-Gaming-Monitor.html Bu monitör G-sync'e sahip olmasına rağmen 2000tl den başlayan diğer G-sync monitörlere göre çok daha ucuz olduğunu görünce almalıyım dedim. Sizce nasıldır? Bu monitörle deneyimi olan varsa bana yardımcı olabilir mi? Benzer özellikteki diğer monitörlere göre çok daha ucuz olmasının sizce sebebi ne?
Hakkında
Meslek: Öğrenci
Sistem ve Tercihleri
Steam
Metoaga
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 200
İkinci El Bölümü Mesajları: 42
Konularının görüntülenme sayısı: 5.519 (Bu ay: 93)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 36 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.