Şimdi Ara

Acer 24' XB240H G-sync 144Hz alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzatmadan konuya geçiyorum: Ekran kartım GTX 1070 ve bilgisayarımı %70 oyun oynama %30 da dizi izlemek için kullanıyorum. Kullandığım monitör güzel değil ve bu aralar monitör bakıyordum ve bütçemde 1500tl idi. Bulabilidğim en iyi ürünler ise IPS 144Hz'den başka özelliklere sahip olmuyordu. Tam vazgeçip şimdilik idareten 600tl civarına 24 inç 1080p 60hz IPS bir monitör alacakken bu monitörü gördüm:https://www.itopya.com/Acer-24--XB240H-Analog-DVI-HDMI-DP-Nvidia-G-sync-144-Hz-Gaming-Monitor.html Bu monitör G-sync'e sahip olmasına rağmen 2000tl den başlayan diğer G-sync monitörlere göre çok daha ucuz olduğunu görünce almalıyım dedim. Sizce nasıldır? Bu monitörle deneyimi olan varsa bana yardımcı olabilir mi? Benzer özellikteki diğer monitörlere göre çok daha ucuz olmasının sizce sebebi ne?

• bende sizin gibi sadece monitörüm eksik sistemimde. gtx 1070 ekran kartımla uyuşacak fazla pahalı olmayan monitör arıyorum.
  • Gentlement39 G kullanıcısına yanıt
    Peki bütçenizi Full HD(1080p)'ye mi göre belirlediniz yoksa Quad HD (2K)'ye göre mi? Ben Full HD bir monitör arıyordum çünkü QHD monitörler çok pahalı. G-syncli modeller de pahalıydı ki bunu buldum. 24 inç FHD 144Hz olan diğer monitörlerle arasında sadece 200 tl olmasına rağmen G-sync özelliği var. En mantıklı seçim bu olsa gerek hocam.
  • Fsync olan modelini kullanıyorum. Memnunum.
  • hilmignc kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir sıkıntısı, eksiği var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metoaga

Gayet başarılı, standart olarak film-normal-eco- vb modları var, filmlerde vb önceki monitörümün göstermediği detayları görüyorum.

İlk aldığımda ikisini aynı pcye bağlayarak denemiştim. Oda 23'' samsung xl syncmaster vb modeliydi.

Güzel ama bana fazla gibi, şöyle 40-50 gblik hayvan gibi oyunlar yükleyip biraz oynayacağım. Görselliği hissedeyim.

Ekran kartımda AMD R9 290, freesync ile uyumlu oluyormuş vs.

Şu anlık sadece DOTA2 oynadım bilgisayarda.
  • quote:

Benim kullandığım monitörün tam modeli bu;

Acer 24" XF240HBMJDPR 1920x1080 1ms 144Hz DVI / HDMI /DISPLAYP Full HD

TEKNİK ÖZELLİKLER
    Ürün Kodu AC-XF240HBMJDPR
    Ekran boyutu 24"
    Geniş Ekran 16:9
    Ekran Tipi LED Aydınlatmalı LCD
    Bağlantı DVI, HDMI
    Max. Çözünürlük 1920x1080
    Tepki Süresi 1 ms
    Renk Siyah
    Ek Özellikler Hoparlör, Yükseklik Ayarı
    Diğer Özellikler Hayır
    Kontrast 100,000,000:1
    Parlaklık (cd/m2) 350 cd/m²
    Görüş Açısı (Yatay/Dikey) Hayır
    Renk Derinliği 16.7 milyon
    Piksel Aralığı 0.276mm
    Güç Tüketimi Beklemede : 500 mW Kapalı Mod : 450 mW
    Ağırlık Hayır
    Boyutlar (GxDxY) 56.7 x 6.1 x 33.6 cm

• Ağırlıklı oyun oynuyorsan ips monitör tavsiye etmem,tepkime süresi çok olduğu için,ghosting yapıyor.
  • darkdevil35 kullanıcısına yanıt
    Tavsiye için teşekkürler, dikkat ediyorum zaten monitörün özelliklerine bakarken.
  • quote:

Peki bütçenizi Full HD(1080p)'ye mi göre belirlediniz yoksa Quad HD (2K)'ye göre mi? Ben Full HD bir monitör arıyordum çünkü QHD monitörler çok pahalı. G-syncli modeller de pahalıydı ki bunu buldum. 24 inç FHD 144Hz olan diğer monitörlerle arasında sadece 200 tl olmasına rağmen G-sync özelliği var. En mantıklı seçim bu olsa gerek hocam.

Arasında ne kadar fark var açıkçası tam olarak kestiremiyorum.

gsycn , 144 hz (o.c ile yükseltilebilir olmalı) , 1ms olması lazım. bf1 , gta 5 oynuyorum.

almışken 4k almalıyım. bir daha en az 5-6 sene monıtör değiştirmek zorunda kalmamak için. mart ayından sonra taksitlerim bitecek. asus rog alabilirim QHD Olanlarından. sizin tavsiyeniz hangi model olur?

• gtx 1070 ekran kartımla uyuşacak fazla pahalı olmayan monitör varmıdır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.