I

Teğmen
19 Eylül 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 88 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Sanırım bu sene çıkan bir monitör, hakkında pek bilgi bulamadım.

27" MSI Pro MP271QP - Specifications (displayspecifications.com)

Bu linke göre %126.6 sRGB ve %92.8 DCI P3 coverage.

Akakçe'ye göre sonraki en ucuz 2829TL. İngiltere'deki Amazon'da 249 sterlin (yaklaşık 2850TL)

Ürün linki: 27" MSI PRO MP271QP 2560X1440 (QHD) IPS 60HZ 16:9 ANTI-GLARE MONITOR: Amazon.com.tr

Son 7 yılda 3 kez üniversite sınavlarına girdim, son ikisi için kısa sayılabilecek süreler olsa da bir şeyler yaptım, çıkardığım dersleri sizlerle paylaşmak istedim.

*Üniversite sınavların özellikle ilk kısmı stres testi. Plan, program gibi şeyler üzerinde düşünmeden önce ilk yoklanması gereken sınavlara ne kadar profesyonel ve soğukkanlı yaklaşıldığı. Bu olursa sizden iyi pek çok kişiyi geçeceksiniz demektir.

*Masanız derli toplu olsun, saat saat çizelgeniz olsun... gibi tavsiyeler bana biraz biraz beylik laflar gibi geliyor. Aslında herkesin uyabileceği plan program farklı değil, sadece herkesin dikkatini dağıtan şeyler farklı. Örnek: Genelde masam ve odam hep dağınıktır, iki haftada bir düzenlerim, başkası tarafından da düzenlenince dikkatim dağılır. Yatak olan yerde çalışamam, gürültüde ya da ultra sessiz yerde çalışamam, ikincisi olursa kalemi bir yere vururum biraz ses olsun diye... Bu sadece bir profil, herkes için farklıdır. Kimisinin dikkatini de stres/evham dağıtır mesela, ya da gelecek üzerinde, yapılan netler üzerinde fazla düşünmek.. Hep öne çıkarılan örnek öğrenci profilleri ise belirli bir çizelgeye göre hareket etmediğinde dikkati dağılanlar. Bu dikkat dağıtıcıları eleyebilirseniz kalan vakit zaten programınızın kendisi olur. Uzun oldu ama bu en önemlilerinden biriydi.

*Yaptığınız netlerin, testlerdeki yüzdelik başarılarınızın zayıflıklarınızı görmenizden başka hiçbir fonksiyonu olmamalı, bu kısmı iyi değerlendirmeniz yeter. "Bu netlerle tıp kazanamam, hukuk kazanamam' demeniz bir şey değiştirmez maalesef. Sınavda ne alırsanız o olur, bu yüzden hedef bölüm/okuldan ziyade kendinizin maksimumunu ortaya çıkarmanız önemli, bu maksimumla tercih yapıyorsunuz ve hayalinizdeki yer olmazsa sınavdan sonra üzülecek bayağı vaktiniz oluyor. Bu madde soğukkanlılıktan ziyade realist olmakla ilgili.

*Tercih dönemi yahut sınava hazırlıkta alan seçerken çevre baskısını önemsememeye çalışın, özellikle ilk kez hazırlanan kardeşlerim için bu zor, biliyorum fakat şu anda birkaç yılın hesabını yapıyor insan ve mesleğiyle 30 yıl, günün pek çok saati ilgilenecek belki de, çoğu iş arkadaşını eşinden çok görecek pek çok kişi. Yetenek ve tutkunun kesiştiği yerleri aramayı deneyin. Orayı bulunca alanınızdan artık eminsiniz, hemen önceki maddeye dönün :) Bulamazsanız ve boyun eğerseniz pek çok kişi gibi puanınızın tuttuğu en yüksek yeri yazarsınız, acı ama gerçek. Yıl kaybını gözünüzde büyütmeyin, iş hayatına atılınca neredeyse her gün birbirinin aynısı oluyor, işe bağlı olsa da.

Aklıma geldikçe eklerim, buyurgan bir dil kullandığım için kusura bakmayın ama gerçekten dar bir vakitte yazmaktayım, bunlar naçizane görüşlerim, haddi aştıysak affoluna, birileri fayda görürse de ne mutlu.
Tamamen yazılara odaklı, sade bir blog scripti arıyorum, şuradaki tam aradığım şey:http://www.rvivek.com/

Ama kaynak kodlarından hangi scripti kullandığını çözemedim, HackerRank'in kurucusu, kendi yazmış da olabilir. Tek tek HTML düzenleyip koyduğunu zannetmiyorum, bazı yazı linkleri .../learn/ şeklinde. Ghost için sanal sunucu gerekiyor, DigitalOcean'da deneme imkanım olmuştu ve hoşuma gitmişti açıkçası, ama sunucuyu maliyetli buluyorum açıkçası öğrenci olarak, halihazırda Linux host var ve Wordpress'ten bayağı sıkılmış durumdayım. Tavsiyeleri olan?
Düzenleme: Sonuçlar uğraşa değmeyecek şekilde geldi, yine de bu kadar kısa bir çalışma için tatmin edici.
Ürünle ilgili pek bilgi yok, birkaç şey yazayım dedim :)

Ürünü Amazon'dan 300+66 dolara aldım.

Temel özellikler(kendi önem sırama göre): Intel Atom Cherry Trail x5-z8500 işlemci, 64Gb hafıza, 4Gb 1600Mhz RAM, 1280*800 parlak ekran, 8.45mm/580gr, USB 3.1 Gen 1 Type-C konektör.

İlk edindiğim izlenim cihazın çok akıcı olması. Uygulama açılış hızı, geçişler... Hepsi pürüzsüz. Chrome ve Windows 10 uyumsuzluğu nedeniyle sadece Edge tarayıcısını kullandım. Youtube'tan 4K videoyu akıcı bir şekilde oynatabildim. Bu işlemci neslinin en büyük artısı grafikler. Wolfteam düşük ayarlarda oynanabilir durumda ama tam ekran olmuyor bir türlü, flash oyun olarak da KingsRoad'u denedim, biraz takılmalar yaşıyor ve tam ekran olurken Intel ekran driver'ı duruyor, nedeninden emin değilim, muhtemelen kaldıramıyor. Uzun süre ağır yükte kullandım, sağ üstte hafif ısınma oldu sadece.

Grundig tablet kullanıyordum, 11.6 inch'te bile full hd ekran gözlerimi kavurdu, bu yüzden T100 Chi'yi elemiştim, kendi görüşüm tabi. Pikselleri görme gibi bir sorun yaşamadım, ekran çok hoşuma gitti. Ekran parlaklığı olağanüstü.

Grundig tabletteki bir diğer sorun sesinin çok az çıkmasıydı, bu cihazın ses yüksekliği çok iyi. Forumlarda olumsuz yorumlar vardı fakat ben oldukça olumlu buldum fakat ses detayları zayıf.

Tabletin malzeme kalitesi çok iyi. Arka kısım metal kapak, cihaz sağlamlık hissi veriyor fakat klavyesi için aynı şeyi söylemek zor, tuş aralıkları iyi fakat malzeme kalitesi kötü, enter tuşu küçük.

Şu anda Wifi bağlı, %87 dolu ve %20 parlaklık, kalan süre 5 saat 7 dakika.

Şimdilik bu kadar, fotoğraflarla daha detaylı bir inceleme de yazacağım. Genel yorumum ise kesinlikle tavsiye edebileceğim bir cihaz olduğudur.
İnşaat müh.+elektrik elektronik okuyan bir arkadaşım için şu ürüne denk geldim. Sizce daha uyguna seçeneklerden değerlendirilebilecek başka ürün var mıdır? Bana çok çok uygun geldi 4720hq+gtx950m kombinasyonuna göre, boş ram slotu için 70-80liraya bir 4gb alınsa yeter de artar, belki ileride ssd.

Edit:Neden bu kadar ucuz diye açmıştım başlığı

http://www.sadecenotebook.com/asus-x550jx-xx171d-pmu400805
Merhaba arkadaşlar. HP 24xw monitör almak istiyorum. Şu anda Webdenal'da 604 lira. Mat ekranlı ve iyi bir tasarıma sahip monitör arıyordum. Bu monitör hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Dizi-film izleyen biriyim fakat ekseriyetle web browsing ve Office işleri göreceğim. Cumartesi akşamları 2 saat Wolfteam oynuyorum sadece, yani çok çok akıcı bir monitör olmasına gerek yok fakat çok göz yormaması ve tasarım öncelikli.

Bu bağlamda tavsiye eder misiniz? Alternatifler de 650 lirayı geçmemeli, az az arttıkça sonu gelmiyor

Bu akşam sipariş geçmek istiyorum, biraz acil karar vermem gerek.
Merhaba arkadaşlar.

Bir tanıdığım için kasa toplamam gerekiyor, daha önce hiç bakmadım. Daha doğrusu 5-6 yıldır. Yapılacak işler: Çok sayıda sekmeden haber okumak vs., muhasebe programları, video izleme.

Sadece kasa gerekli, inventus'tan 1342 liraya şöyle bir şey toplayabildim:

Nasıldır, parçalar uyumlu mu, daha ucuza daha ideal bir şey bulabilir miyim sıfıra, bu işleri sorunsuz halledebilecek?
Merhaba arkadaşlar,

Windows tabletler ile ikinci bir ekranda çalışmak için işlemci ve ram kombinasyonu olarak nasıl bir şey seçilmelidir? Demek istediğim bir 3735g&1Gb ram bu işin altından kalkabilir mi? Yoksa 3775&2Gb?

Yapılacak en ağır iş 23" full hd ekranda 1080p Youtube videosu izlemek veya 1440p video izlemek olarak varsayabilirsiniz. Aslında Cherry Trail'ler ertelenmese biraz bekler en azından bir x5 serisinden tablet alırdım fakat Surface 4 çıkacak herhalde ki Intel diğer tablet üreticilerinin musluğunu biraz kısıyor
Merhaba.
Sahibinden'de 50 tanesi 39-50 lira arası tam seri Pokemon 1 tasoları var fakat pek mantıklı değil bu fiyat. Daha önce alan oldu mu, replika mıdır?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 9 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 282
İkinci El Bölümü Mesajları: 62
Konularının görüntülenme sayısı: 23.427 (Bu ay: 186)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 41 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.