Yüzbaşı
10 Temmuz 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 19 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar. Sistem bileşenlerim aşağıdaki gibidir. Bu bileşenlere Marantz 5023 nasıl gider? Fiyatı 1000 TL. Subwofer aktif olduğu için, Marantz'da subwofer çıkışı olan tek modelin bu olduğunu söylediler. Yoksa HK 3390 mı almalıyım bir türlü karar veremedim. Sadece müzik dinleyeceğim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Harman Kardon Dvd 37 Dvd Player:

# Kullanılabilen Diskler Disk Formatları: 5-inç (12cm) yada 3-inç (8cm) DVD-Video veya DVD-Audio, Standart DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW,VCD, CD, CD-R, CD-RW yada MP3 diskleri
# Bölge Kodu: Yalnızca 2. veya 0. bölge
# DVD-Video Disk DVD-Katmanları: Tek yüz/Çift Yüz, Tek Yüz/Çift Katman
# Tek Yüz/Çift Katman Audio Formatları: DVD-Audio MLP Lossless, Linear PCM, MPEG, Windows Media 9
# Dolby Digital yada DTS Audio Diskleri Still image format: JPEG
# Video Sinyal Sistemi NTSC / PAL
# HDMI™ Çıkışı Video: 480p, 576p, 720p, 1080i HDMI Versiyon 1.0-compliant HDCP Versiyon 1.1-compliant
# Komposit Video Çıkışı 1V p-p/75 ohm, negatif senkronizasyon polaritesi
# S-Video Çıkışı Y/Luminance: 1V p-p/75 ohms, negatif senkronizasyon polaritesi C/Chrominance: 0.286V p-p
# Bileşen Video Çıkışı Y: 1V p-p/75 ohm, negatif senkronizasyon polaritesi Pr: 0.7V p-p/75 ohms Pb: 0.7V p-p/75 ohms
# Analog Audio Çıkışı 2V RMS (1kHz, 0dB)
# Frekans Tepkisi DVD (Linear PCM): 2Hz – 22kHz +0/–0.5dB (48kHz örnekleme) DVD (Linear PCM): 2Hz – 44kHz +0/–1.5dB (96kHz örnekleme) CD: 2Hz – 20kHz +0/–0.5dB
# Gürültü Sinyal Oranı 105dB
# Dinamik aralık DVD: 100dB (18-bit)/105dB (20bit) CD/DVD: 96dB (16-bit)
# Toplam Harmonik Distorsiyon DVD/CD: 0.0025% ( 1kHz )
# Bozulma ve Dalgalanma Ölçülebilir sınırların altındadır
# Güç Şartı 110 – 240V AC/50 – 60Hz
# Güç Tüketimi 1 Watt (açık/bekleme kipi)/13 Watts (maksimum)
# Boyutlar (Y x G x D) 41mm x 440mm x 276mm

Quadral Maxi330 Front - Rear Speaker (2 Adet)

Type: 2-way
Design principle: closed
Nominal/music power (W): 100/150 W
Frequency response (Hz): 50...24.000 Hz
Crossover frequency (Hz): 3.000 Hz
Efficiency (dB/1W/1m): 87 dB
Impedance (Ohm): 4...8
Tweeter: 13 mm Ø dome
Woofer: 120 mm
Cabinet size (h*w*d): 200x132x132 mm
Weight: 2,1 kg
Warrenty: 5 years

Quadral SUB 60 DV Active

Type: active subwoofer
Design principle: bass reflex, downfire
Nominal/music power (W): 60/100 W
Frequency response (Hz): 30...150 Hz
Crossover frequency (Hz): 60...150 Hz variable
Input sensitivity (mV): 200 mV
Woofer: 210 mm
Cabinet size (h*w*d): 409x242x318 mm
Weight: 9,25 kg
Standby connection: yes, power-saving
Phase: 0...180°
Supply voltage (V): 230 ~
Arkadaşlar bu haftasonu bu iki televizyondan birini alacağım. Araştırmaktan sıkıldım iyice. Bu ikisi arasında kaldım. Kullanım alanı uydudan sd yayın usb den alt yazılı avi, mkv.. usb den oynatma olayı olmasada farketmez. Bilgisayardan hdmi la bağlarım artık. Siz hangisini alırdınız ?

Sharp LC32LE320E 1400 TL civarı

Philips 32PFL5606 1400 TL civarı

Philips 32PFL5605 1200 TL civarı

?????????????????
Arkadaşlar Plantronics Explorer 320 bluetooth kulaklığın şarj cihazını kaybettim. Orjinalini bulmak imkansız gibi. Aynı şarj cihazı veya muadili cihazların üzerinde yazan ÇIKIŞ VOLTAJ VE AKIM DEĞERLERİNİ yazabilir mi?
Arkadaşlar kafam allak pullak oldu 3 gündür. Zamanda kısıtlı önümüzdeki 3-5 gün içinde almam lazım. Kullanım alanı genellikle KABLO TV olacak. İstanbul da kablo tv yayını SD mi HD mi, yakında HD ye geçer mi bilmiyorum. Bide USB den Divx falan seyredilecek. Daha bırakın markayı modeli LCD mi Plazma mı, HD mi FULL HD mi ona bile tam karar veremedim. 32" ve 100 Hz olayı kesin sadece Ayırdığım bütçe max. 1750 TL. Tavsiyelerinizi veya en azından kriterler hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Çok fonksiyonlu bir yazıcı almayı düşünüyorum ama bir türlü karar veremedim. Öncelikli amacım evdeki fotoları tarattırmak. Arada sırada da olsa çıktı içinde kullanıcam. CANON MP 520 i beğendim aslında ama bunun için ayırdığım bütçeyi aşıyor. Aklımda ki modeller şunlar;

CANON MP 210

CANON MP220

HP C4280

HP F4180

Tarama kalitesi, çıktı kalitesi, ekonomikliği, kartuş dolumu vs. açısından en sorunsuz cihaz sizce hangisi arkadaşlar ???
Arkadaşlar çok fonksiyonlu bir yazıcı almayı düşünüyorum. Cihazdan beklentilerim şöyle;

- Evdeki eski 10x15 boyutlu fotoğraflar vb. tarama işlemlerinde başarılı,

- Her ne kadar fazla kullanmayacak olsamda çıktı kaliteside yeterli,

- Kartuşlarını evde doldurabileceğim,

- Uzun süre sorun çıkartmayacak ( püskürme kafası, floresan, vs. gibi),

- Ve son olarak uygun fiyatlı (max. 200 YTL civarı fiyatı olan).

Çok şeymi istiyorum bilmiyorum açıkçası. Bu kadar özelliği bir arada bulunduran bildiğiniz ve özellikle kullandığınız bir cihaz var mı acaba arkadaşlar ?
Arkadaşlar, telefonun görüşmelerde falan kullandığı normal hoparlörünün ses seviyesini yükseltmenin bi yolu var mı bildiğiniz ? FAR ile olur herhalde ama hangi dosyada ne gibi bi değişiklik yapmak gerekiyor bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevineceğim.
Arkadaşlar elimde yurt dışından hediye gelmiş bir Samsung SGH-J600 var. İlgili adres aşağıdaki gibi :

http://www.samsung.com/uk/consumer/detail/detail.do?group=mobilephones&type=mobilephones&subtype=slide&model_cd=SGH-J600OSASFR

Eğer çok uğraştırmayacak bir işlemse cihaza kendim türkçe menü yüklemeyi düşünüyorum. Bu mümkünse eğer gerekli program ve tel. dosyasını nerden bulabilirim ?
Arkadaşlar imzamdaki dizüstünü kullanmaktayım. İşlemcisi Sonama tek çekirdek 1.7 GHZ, Rami 512 MB DDR2 533 MHZ lik ram. 1 GB lık DDR2 533 lük ram almaya karar verdim ama bi türlü alamadım. Uygun fiyatlı yerlerde stok yok, diğer yerler de varsada 20-30 YTL daha pahalı. Forumun 2. el bölümünde de 1 hafta civarı ilan verdim ama dizüstünden çıkma garantisiz ramler için nerdeyse sıfır fiyatı istiyorlar.

Aklıma bişey geldi ama denemeden önce belki içinizde deneyenler olmuştur diye sizlerede bir sorayım dedim. Kafamdaki fikir şu. 533 MHZ lik sisteme 667 MHZ lik ram takarsam çalışır mı ? Normalde masaüstü sistemlerde sorunsuz olabilecek birşey. Ama dizüstü sistemde çalışır mı bilmiyorum. Denesem diyorum ama bi arıza yaparsa kötü olur, dizüstünün garantisi biteli baya oldu. Bu yüzden denemeden sizlerede bi sorayım dedim. Çalışır mı, çalışmaz mı, ne olur ???
Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
DELL VOSTRO 3350 _ LG M2280DF _ LOGITECH X-230
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 8 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.566
İkinci El Bölümü Mesajları: 586
Konularının görüntülenme sayısı: 124.968 (Bu ay: 310)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.