Çavuş
04 Kasım 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 20 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar, sürekli iletimde olması gereken 2 bağlantı var. Switch kontrolüyle isteğim bağlantı akımını ölçmek istiyorum.
Yani switch için istediğim özellik ölçmek istediğim bağlantıyı seçtiğimde diğer bağlantıyı kısa devre yapacak, ölçmek istediğim bağlantıyı ise ampermetreye dallandıracak. Diğer bağlantıyı ölçmek istersem de az önce ölçtüğüm bağlantıyı kısa devre yapıp ölçmek istediğim 2. bağlantıyı ampermetreye dallandıracak. Aslında röle ile yapılabilir ancak fazla kompleks olmaması gerekiyor o yüzden röle olmaz.

Bunu yapabilecek bir switch arıyorum, böyle bir şey var mı?
Var ise nereden bulabilirim?
İstediğim işlemi yapabilecek başka bir yöntem var mı?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
Arkadaşlar çok küçük boyutlarda çizgi izleyen yapmam gerekiyor.Linkte verdiğim motor 20.000 rpm 2n7000 mosfet ile motor sürücü yapmayı düşünüyorum.
20.000 rpm i düşürebileceğim bir sınır var mı?
Mesela: PWM ile 200 rpm e düşürürsen motor stabil çalışmaz gibi...
AtTiny 45- 25 QRD1114 Kontrast sensörü kullanacağım,
başka önerilerinizde varsa bekliyorum.

(Redüktörlü küçük motorlar gereğinden fazla büyük)

http://www.robotpark.com.tr/Mikro-Dc-Motor-20000-Rpm-3-7Volt-En-Kucuk-Dc-Motor
Merhaba arkadaşlar, yeni bir eğitim öğretim yılına başladık malum, çıkanlar Kyk da kalıyor, yedekler ise sıralarını bekliyor.

Günümüzde internetin gerekliliğini tartışmaya gerek yok.Kyk da bu yıl itibarı ile ücretsiz internet uygulaması kaldırılmış durumda yurt ücretlerine zam yapıldı bu zam internet ücreti oluyor.

Kalan arkadaşlar biliyordur ki Kyk İnterneti 144p videoları açarken bile donar, internet sitelerini dakikalar içinde açar.

"Altı üstü internet canım ne olacak" diyen geri kafalı cahiller tabiki mevcut ancak internetin neredeyse eğitim hakkıyla eşit tutulması gerekirken 3. Dünya ülkelerinde bile karşılaşamayacağınız inanılmaz yavaş İnterneti kullanmak mecburiyetindeyiz.
Ve bu zulüm ücretli(enteresan).
Defalarca mailler atmama, müdürle konuşmama rağmen tabiki değişen birşey olmadı, olmayacakta üzgünüm, sadece meydanlarda "süper hızlı bedava İnterneti Yurtlarımıza getirdik" diyecekler.

Yeni gelecek arkadaşları bekleyen rezalet budur.Tabiki maddi durumumu düzeltip buradan kaçacağım çoğu kişide bunu planlıyordur zaten.

Mühendis olacağız internet 1 mbit Allah sizden razı olsun süper fiber beleş interneti sağlayanlar...(tazminat ödememek, belki yurttan atılıp sokakta kalmamak için ironi yaptım)

edit:İnternet kullanımının evrensel hizmet kapsamından çıkarılmasının kararlaştırıldı yönetmelik
(2016/9104 maddesi 29806 sayılı Resmi gazete)
ten yola çıkarak yaptığım 'internet ücretinin yurt ücret zammına yansıtıldığı' iddiası bana ait bir yorumdur.
Arkadaşlar, merhaba.

Bundan 2 ay önce rafine şekerli besinleri tamamen bırakma kararı aldım.
En ufak bisküvi, gazlı içecek kesinlikle kullanmıyorum.

Fakat iştahım inanılmaz derecede arttı bazen 2 öğünle günü geçirebilirken, kahvaltı+ dolu dolu 4 öğün rahatlıkla yiyorum daha doğrusu zorunda kalıyorum çünkü acıkıyorum.

Basit bir nedeni var mıdır acaba?
Yaşım 21
Klasik gitara yapıştıracağım bir mikrofondan doğrudan ses almak istiyorum yani ben çalarken ampli ye bağlı hoparlörlerden ses gelmeli, bunun için ne tür mikrofon ve ne tür bir ampli devresini ihtiyacım var?

+-2 8W civarı yeterli.

(İnternette gördüğüm çoğu ampli devresi aux la telefon, bilgisayar vs kaynaktan sinyal alıyor ben mikrofondan almak istiyorum.)
Arkadaşlar merhaba, 25 Temmuz tarihinde internet paketi almak için TürkTelekom hattıma 15tl yükleme yaptım fakat daha önceden tanımlı 15 tl lik konusma ve mesajlaşma paketim mevcut bakiyemden kesildi ancak böyle bir paketimin olduğunu bilmiyordum.Müşteri hizmetlerini aradım, paket iadesi talebimin olduğunu, kullanmadığım bu hizmet/mal ı iade etmek istediğimi belirttim, böyle bir işlemin gerçekleşmesinin mümkün olmadığı cevabını aldım.Hukuksal olarak derin bir konu olduğunu müşteri hizmetleri yetkilisinin gerekli bilgiye sahip olmadığını düşünerek teşekkür edip telefonu kapattım.
Daha sonra TürkTelekom firmasına,kullanmadığım hizmet/mal ın iadesini talep ettiğimi, mümkün değilse yasal dayanağını öğrenmek isteğimi belirttim.Biz sizi ararız tarzı bir geri dönüş aldım.
İade hakkımı kullanamamın yasal bir dayanağı var mıdır?


Özel not:Çok sıkışık bir dönemdeydim 5 liraya bile ihtiyacım vardı.Bu durum bana çok koydu.He, Lanet olası kapitalizm diyip durumum düzelince firmayı protesto mu ettim hayır tıpış tıpış 30 Tl mi yükledim o ayrı
Arkadaşlar ben tm ögrencisiyim bu sene son senem Lys konularında pek başarılı değilim, ygs-6 dan alan Boğaziçi Yönetim bilisim sistemleri var ,sisce Lys riske edip ygs çalışsam mantıklı olurmu ? 22.000 girebilirmiyim ?
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Mesaj Sayısı: 54
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 69
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 862 (Bu ay: 7)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 10 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.