Yüzbaşı
01 Temmuz 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 43 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Bütçemi duruma göre 4000e kadar esnetebilirim.Son 3 haftadır araştırıyorum özellik olarak şöyle bi alt sınır koymak istiyorum:

İşlemci : en az 7. nesil i5-i7
Ekran kartı : 970-980-1050-1050ti-1060
ram: en az 8gb
bellek: ssd gerek yok hdd olarak 1 tb yeterli

windows key alırım heralde ve dvd-bluray kullanmıyorum yani mümkünse freedos ve mediaplayersız olsun

Piyasada şu markalar gözüme çarptı : Acer Asus Dell Msi Monster

Amazondan daha önce hiç alışveriş yapmadığım için çok sıcak bakmıyorum ama hem amazon hem laptop anlamında tavsiyelere açığım

2.el olarak piyasayı gözden geçirdim 2.el riskini göze aldıracak sadece tek ürün buldum : ACER PREDATOR 15 G9-591-71JN 3800TL 5 ay garantisi kalmış her ne kadar işlemci ve ekran kartı 1 nesil geri olsa da ekran kartının gtx980 olması beni ciddi ikilemde bıraktı sizce riske girmeli miyim ?

Acer-Asus-Dell, Monstera kıyasla biraz tuzlu geldi bu üç marka için vereceğim yaklaşık 600tl fark değer mi ?

Monster konusunda bazı şüphelerim var f/p anlamında çok daha uygun ürünleri acaba altında bi bit yeniği var mıdır ? Teknik servislerinin kaliteli olduğunu duydum peki parça kaliteleri nasıldır sürekli servisle uğraşır mıyım kullanan arkadaşlar tecrübelerini aktarırlarsa sevinirim. Eğer monster almaya karar verirsem şu 3 ürün gözüme çarptı :
https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V12-1-2.html
https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V9-3.html
https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V9-2.html

Biraz uzun olmuş şimdiden teşekkürler
Evde 2 Masaüstü 1 Laptop ve çok sayıda tablet,telefon vs bulunmakta.Eğer laptop veya telefonlar aktif olarak kullanılmakta ise masaüstünün hızında ciddi bir düşüş oluyor.Konu hakkında çok az bilgiye sahibim ancak genel anlamda bir hız sınırlandırması yapmak istiyorum.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.(konunun gidişatına göre modemin qos arayüzünün fotolarını atabilirim)
Uzun zamandır Geforce Experience kullanmıyordum bi aralar sıkıntı çıkmıştı açılmıyordu geçenlerde rasgele açıldı.Açılınca baktım yeni sürücü var mı diye.Güncelleme yaptırdım buldu bi sürücü indirdi.Yüklemeyi yaptıktan sonra doğal olarak bilgisayarı yeniden başlatmamı istedi ancak yeniden başlattıktan sonra çözünürlük hala 800/600 şeklinde kalınca kafam karıştı.Kod 37 hatası görüyorum aygıt yöneticisinde birçok kez internetten kendi sitesinden indirmeyi ve sürücüyü silip tekrar yüklemeyi denedim ancak her yeniden başlattığımda bilgisayarı aynı hatayı alıyorum.Bari sistemi geri yükleyip kurtulayım dedim orda da işte aksilik yerel disk c de hatalar var diyor.Diski denetle diyorum yeniden başlatıyorum.Aşama 1 biter bitmez kendiliğinden reset atıyor bilgisayar ama sonrasında tekrar aşama 1 den devam ediyor.Ne yapacağımı şaşırdım Lütfen yardımlarınızı bekliyorum , şimdiden teşekkürler
Muhtemelen evdeki tüm bilgisayar ve flash belleklerde var bu virüs.Babamın flashındaki klasörler gizli klasöre dönüştü.Bazı klasörler uygulamaya dönüştü belgelerime yönlendiriyor.Dosya kaybı yaşanmaması lazım zira önemliymiş flashdaki dosyalar.Flashların hepsinde bi ara System Volume Information vardı belki bi alakası vardır.Ayrıca bazen uygulamaya dönüşmüş klasörler explorer.exe hatası veriyor.Virüs bu şekilde de bulaşmış olabilir.

Pc'de şuan halihazırda Panda 2014,360,Advanced System Care 8 (sadece panda lisanslı) gibi antivirüsler var.Babam flashı bilgisayara yedeklemiş onun üzerinden uğraşıyoruz.Antivirüsler genellikle sorunlu dosyaları siliyor ancak bize dosyalar lazım.Format pek mümkün görünmüyor şu sıralar.

Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler
0-100 lira arası genelde oyun için kullanılacak (mikrofon gerekli değil, atmosferi artırması için kulaklık arıyorum) kaliteli bir kulaklık arıyorum.Ürün D&R ,teknosa,bimeks,mediamarkt gibi şubesi olan yerlerden olursa (ankara içi) daha uygun olur.Görünüş ve rahatlığından çok malzeme ve ses kalitesi güzel olursa benim için iyi olur.Şimdiden teşekkürler
Çok telefon kullanan birisi değilim ancak 6300'ım yavaş yavaş ben ölüyorum sinyalleri vermeye başlayınca ben de artık akıllı telefona geçmem gerektiğini düşündüm.Normalde sadece konuşmak için kullanıyorum telefonları ancak akıllı telefonlarda bazen ciddi derecede yardımcı olabilen uygulamalar var.Bu nedenle hem genel olarak gerekli uygulamalrı kullanabilen bir telefon olmasını istiyorum hem de ortalama bir kameraya sahip olmasını.Önereceğiniz telefonların yanında internetten alışveriş yağabileceğim siteleri de paylaşırsanız sevinirim dediğim gibi telefon piyasasına uzağım.Bütçem 300-400 lira civarında.Şimdiden teşekkür ederim

Not: Merak ettiğim bir konu daha var tüm akıllı telefonlar ekran kartı yerine işlemciyi mi kullanıyorlar ? Çok garip geldi de hazır telefon demişken soruyum dedim.
Yeni pc topladım ama Windows 7 kurulumunda bir sorun yaşıyorum.Kurulumda benden Windows'u nereye yüklemek istediğimi soruyor ama hiç bir aygıt sürücüsü bulunamadı diyor.Benden sürücüyü göstermemi istiyor ben de ana kartın cd'sini taktım oradan driverı buldum ama yüklemiyor.Hard Disk gitmiştir diye bios'tan baktım hard disk'te de sorun yok lütfen yardım edin.
Nova Bilgisayardan alacağım sistem :

CPU:
INTEL i5 3570K 3.40 GHz Quad Core Socket 1155 6MB, 22nm, 77W 470 TL + KDV

ANAKART:

ASUS P8Z77-V LX, Z77, DDR3, 2x PCIExp, Socket 1155, 2400Mhz 280 TL + KDV

BELLEK - RAM:

KINGSTON 8 GB DDR3 1600 MHZ CL11 (KVR16N11/8G) 135 TL + KDV

HARD DISK:

SEAGATE 500 GB HDD SATA III 16 MB 7200 rpm ST500DM0025 117 TL + KDV

EKRAN KARTI:

ASUS GTX660-DC2-2GD5, 2048 MB, PCIExp Ekran Kartı, GDDR5, 192 bit, 980/6008 Mhz 470 TL + KDV

KASA:
COOLER MASTER RC-334U-KKN1 ELITE RC-334 600W KASA 250 TL + KDV

Toplam : 2030 TL

Siparişi bugün vermeyi düşünüyorum en son burada da bi konu açayım dedim ekran kartı konusunda düşündüm 7870 almayacağım.Kasa iş görür mü psu nasıldır hard diski ucuz diye aldım bi sorun olur mu gibi hala kafamda soru işaretleri olduğu için bu konuyu açıyorum.Birkaç yorum sonrasında kararımı vereceğim şimdiden teşekkürler
Böyle bir sorunum var kredi kartım olmadığı için henüz steam'den alamıyorum (mobil çok pahalı,cidden pahalı) ve almak istediğim tonla oyun var : Neverwinter Nights 1-2, Vampire The Masquerade,Baldurs Gate 1-2,Planescape Torment gibi daha da uzuyor liste.Benim bildiğim 3 yer var Teknosa-Media markt-D&R.Ve genelde Aramdan aldıkları için listeleri aynı.Media Markt'ta biraz farklı oyunlar gördüm bir de yeni Gothic falan getirmeye başlanınca açıkçası biraz umutlandım.İnşallah başka yere gerek kalmaz.Ankara Batıkentteyim.Eğer yakın yerlerde olup da oyununuzu satmak isterseniz görüşebilirim makul bir fiyat için.Şimdiden teşekkürler
Selamün Aleyküm,

Bütçem 2000 lira uzun süredir araştırma yapıyorum :

İşlemci : İ5 3570K

RAM : Kingston 2x4 8 gb

Ekran Kartı : Powercolor HD 7870 düşünüyorum (Gtx 660 konusunda kararsızım bu konuda da yardım edebilirseniz sevinirim.Ayrıca PCS+ modelinin öyle aman aman bi farkı var mı çünkü 100 lira fark var normal model ile.Gerçekten etkiliyorsa belki alabilirim)

Anakart : Z77 olan bir anakart önerirseniz sevinirim Teknobiyotik'te Asrock düşünüyordum ama şuan büyük ihtimalle Asus alacağım.Çok tuzlu olmasın(Novapc'den önerirseniz sevinirim)

Kasa : En az 600W, Midtower bir normal/oyun kasası arıyorum.250-300 lira bütçe ayırdım kasaya

Uygun bir kasa arıyorum güç kaynağı ile birlikte fiyatı uçmasın 250-300 civarında arıyorum.Anakart konusunda şöyle bir sıkıntı var Teknobiyotik'te Extreme 3'ü düşünmüştüm ama Nova bilgisayardan alacağım büyük ihtimal 2000 lira gibi büyük bir mevlayı internette riske atmak istemiyorum.Bu nedenle Anakartı Novabilgisayarın internet sitesinden bakarak önerirseniz sevinirim.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.
Hakkında
Meslek: Öğrenci
Hakkımda:
e72f4cc7d4b316144dd7a882276bf84f7.jpg
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 701
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 7.554 (Bu ay: 10)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 202 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.