Yüzbaşı
16 Mayıs 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 19 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar,

GoDaddy sunucularında sorun mu var acaba? Moldova'dan bağlanamıyorum. Sizde de gopuk mu acaba?
Arkadaşlar **** tam çıkış yüzeyinde oluşan meme beni bugünlerde çok korkutuyor. Normal cilt renginde olan bu mercimek tanesi kadar olan şişkinlik hayata bakış açımı değiştirmiş durumda. Bütün gün bilgisayar başında oturmaktan olduğunu düşünmeye başladım. Açıklamalardan biri de bu yöndeydi zaten. Şimdi al başına belayı..

Daha önce hiç kimsenin düşünmeyi akıl edemediği bi komplo teorisi atıyorum ortaya: Bill Gates ve Bilgisayar şirketleri bütün dünyayı **** üstünde oturtarak yeryüzünde bir koas yaratma çabası içerisindeler. Diğer bir gezendeki koloninin etkisi altına giren bu şirketler insan oğlunun zaman içinde basur olmasına neden olarak yaşama sevincini yok etmeyi amaçlıyolar... Böylece evreni ele geçirmek çok daha kolay ve direnişsiz olacak..! Ama bunu dünya kamuoyuna sunmak istesem kim sesimi duyacak..?! Kimse kulak asmaz.. Uyanın diyorum size...!!!
Arkadaşlar sorunumun çözümü için forumu arayıp bakmadığım mesaj kalmadı fakat kimse net olarak "şunu yap" dememiş. Sorunu çözdüm ben diyip s.trip gitmiş topicten, ayrıntı vermemiş. Benim problemim şu:

Elimde Asus A7N8X-e Deluxe anakart var ve bu anakarttın ses çipinden ses alamıyorum. Ne yaptıysam STEREO hoparlörlerimden çıkış alamadım. Bu can sıkıcı sorunun çözümü nedir size soruyorum..? Campır mampır bişiler tak çıkar bilemem ne yap diye yazanları okudum fakat lütfen biri bana net olarak anlatsın. Sorunun çözümü için ne yapmalıyım..? 2 saat 45 dakikadır uğraşıyorum, hadi gözünüzü seviyim, lütfen...
Arkadaşlar benzer konulara baktım fakat net bi cevap bulamadım. Tecrübelerinize dayanarak; bana Soket A tipi işlemcileri destekleyen ve OverClock için biçilmiş kaftan olarak düşündüğünüz bir anakart tavsiyesinde bulunur musunuz..? Tek amacım Soket A tipi işlemcileri anasını ağlatana kadar zorlamak. Bi el atın da alıyım hıncımı şunlardan...
Arkadaşlar sabit iki mıknatısın birbiri ile etkileşiminden doğan kuvveti ve enerjiyi hangi formül aracılığıyla hesaplarız..? Benim yapmak istediğim şey iki aynı kutbu birbirine yaklaştırırken kullanacağım enerjiyi bulmak. İki mıknatısı sonsuzdan "0" uzunluklu aralığa kadar yaklaştırmam için gereken enerji yani...

Uzaklığın karesine bağlı olarak azalan bi kuvvetle birbirlerini iteceklerdir. Bu durumda içinde integral barındıran bi formül olması gerekiyor sanırım. Bu formülü bir türlü bulamadım. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim... Teşekkürler...
Merhaba benim merak ettiğim şey step motorun akımı kesilince diğer normal motorlar gibi bir süre daha dönmeye devam edip etmediği... Yani baştan aldığı dönme hızının etkisiyle akımı kestiğim anda bile kısa süreli olarak dönme hareketi yapar mı?

Merak ettiğim 2. konu ise step motoru durdurmak istediğimde akımı kesmemin yeterli olup olmayacağı. Yani belirli bir adım sonrasında durmak istediğimde akımı kesmeli miyim..? Yoksa step motor çalışma prensibi gereği durma anında bile enerji mi yiyor? Yani bu durumda akımı kesmemeliyim? Akım motoru frenlemek için de kullanılıyor olabilir mi?

Çok rica ediyorum, bu konuda ne biliyorsanız dökün buraya.. Şimdiden teşekkürler...
Elimde Audigy LS ses kartı var ama şu ana kadar ağız tadıyla mp3 dinleyebilmiş değilim.. Lütfen biri bana 24bitlik ya da 96khzlik mp3 nasıl dinlerim söyler mi..? Ya da adres verin mp3 indiriyim ordan 24bitlik..?
Elimde Audigy LS ses kartı var ama şu ana kadar ağız tadıyla mp3 dinleyebilmiş değilim.. Lütfen biri bana 24bitlik ya da 96khzlik mp3 nasıl dinlerim söyler mi..? Ya da adres verin mp3 indiriyim ordan 24bitlik..?
Hakkında
Konum: İstênbul
Meslek: feylezof
İlgi Alanları: yanık deri soyumu..
Forum İmzası:
Dové, cildinizi sabun gibin gurutmaz..
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 8 yıl
Mesaj Sayısı: 254
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 309
İkinci El Bölümü Mesajları: 8
Konularının görüntülenme sayısı: 12.321 (Bu ay: 123)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.