Şimdi Ara

PROBLEMİ DE ONU MÜFREDATA KOYANI DA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Allah belasını versin sinir krizi geçirecem

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• +1 hocam lanet olsun lanet her gün lanet okuyorum problemlere
  • Gerçekten illet bi konu ya bitirdim diyorsun bi soru görüyorsun çözemiyorsun üzülüyorsun falan insanın içine oturuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne istiyorsunuz uslu köklü sayılar mi sorsunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: MvMLegenD

Ne istiyorsunuz uslu köklü sayılar mi sorsunlar

Matematikde problemden başka sadece üslü köklü mü var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Monster v1 -- 18 Şubat 2018; 15:05:22 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Monster v1 M kullanıcısına yanıt
    Sen anca onları çözersin eheuehehehhehe

• Keşke bütün sorular problem olsa andaval

• Problemler aslında gerçek matematik. Sonuçta sayısal ağırlık bir işte çalışacağınız zaman size toplama ya da bir ifadenin türevini sormayacaklar. Şöyle şöyle problemimiz var. Nasıl çözeriz diye soracaklar. İyi cevap verirseniz iyi kazanacaksınız.
  • Problemler matematiğin kendisidir.Yanlış anlamayın ama matematik kafası olan adamı buradan anlayabilirsiniz.En iyi olduğum ve okulda benden daha iyisini olmadığını düşündüğüm ve yüzde 98 doğru olan durumun sahibi konudur.Sana şöyle söyleyeyim her soruyu denklemle çözme.Kafan çalışıyor büyük ihtimalle mesela şöyle düşün bir soru üzerinden örnek vereyim.10 15 20 yaşlarında ve her yaştan en az 1 tane olacak şekilde 10 çocuğun yaş ortalaması 16 ise 15 yaşında en fazla kaç kişi olabilir.Denklemle yaparsın 1.5 dakikanı falan alır.Kafadan çözersen ve mantığı oturtursan 30 saniyeyi geçmez.Mesela şöyle düşünelim çocuklardan 8 tanesi 15 2 tanesi 20 yaşında olursa ortalama 16 olur.İstediğimiz ortalamayı sağladık ama 10 yaşında kimse olmadı.O zaman şöyle yapalım ortalamanın değişmemesi lazım ben de diyorum ki madem ortalama değişmeyecek ve 15 yaşında en fazla kişi olacak 1 tane 10 yaşına 1 tane 20 yaşına eklerim.Geriye 6 tane 15 yaşında kişi kalır gibi.Yani analitik düşünme kabiliyeti verileri kullanma step by step ilerleme mantığını sende ilerletir problemler.Her yerde denklem yazma mantıklı düşün bu soruda şıklardan gitmek mi mantıklı denklem yazmak mı kafadan çözmek mi diye.Püf noktalar ise çözdüğüm sorularda saat-dakika kavramına dikkat et.Onun dışında yol sorularında veya daireli sorularda şekli çiz hıza göre git gibi.n.(n+1)/2 gibi formülleri biliyorsan daha da sorun yok.Bu arada yapamadığın problem sorularını en sona bırak süren az kalınca kafan daha iyi çalışır. Başarılar

• florasanhasan kullanıcısına yanıt
    Üstad üzülmeyeceksin işte olasılık kombinasyon binom problemler bunlar o tarz konular değil.Yanlış anlama ama bunlar da çalışkan adamların arasından daha zekilerini ayırt etmek için veya daha analitik düşünenleri ayırt etmek için.Sonuçta köklü üslü çalışıp yapamayan adam az ama problemler ve komb.per.olasılık anlık olaylar.Bana kalırsa ilk sınavı bu konulardan yapsınlar.Analitik düşünen adamın en az çalışkan bir öğrenci kadar iyi ünide okunma hakkı olmalı :)
  • bu konuları iyi yapabilen liseli beyanı. hangi okul/okullarda kombinasyon permütasyon formüllerinin ispatı yapılıyor? Bak dostum ben de senin yanlış anlamanı istemem ama bu ilk sınav tamamen zekayı ölçen bir sınav değil.Bu sınav o soruları kimin en kısa sürede en doğru şekilde çözebildiğini ölçen bir sınav.Her soruda zekayı kullanmıyor millet sınava hazırlanırken pratik yapa yapa kitapları seri çöze çöze hız kazanıyor.Sınavda da şansı yanında olursa fulleyip çıkıyor.Ne adamlar gördüm zehir gibi adamlar gel gör ki verilen sürede sınavın tamamını çözemediler.Sınav anı faktörü diye de bir şey var ne kadar soğukkanlı olursan o kadar etkili düşünür o kadar hızlı işlem yaparsın.
  • Ben zaten mühendislik yazacagim ayrica 10 bine giren adamlarin cogu analitik dusundugunden degil duzgun ders calistigindan giriyor

• Problemler gerçek matematikmiş de bilmem ne. Yok öyle bişey sizin Einstein matematiğinden haberiniz var mı? Neymiş gerçek hayatta bunlar çıkıyormuş karşınıza bekle çıkıyor, ilerde sanki bakkal olacaksınız. Hiç bir mühendislikte ösym tipi problem falan yoktur. Gerçek matematik türev, integral, einstein matematiği, 3 boyutlu matematiktir.
  • sem9809 S kullanıcısına yanıt
    Zaten ösym tipi mühendislik olmaz.Adam sana gidip müdürünün yaşını x cinsinden verip çocuğunun yaşını bul demeyecek.Sadece az çok mantık kurmanı sağlar.İleride gerçek hayatta problemlerle karşılaştığında 1'den fazla çözüm yolu olma ihtimali oldukça yüksektir ama sen bunlardan en mantıklı ve en sağlam olanını seçmelisin.İşte problem mantığındada olay budur.İster denklem yaz ister şıklardan çöz ister kafandan çöz bu kararları doğru verdikçe problem çözme yeteneğinde artacaktır. Gerçek matematik dediğimiz bilimsel matematikten bahsetmiyoruz burada.Türev integral üslü köklü gibi konulara göre gerçek hayatımızda daha çok işimize yarayacak şeyler olduğunu inkar edemezsiniz
  • Hocam ben de ilk sınav zekayı ölçen bir sınav demedim ama problemlerin ve kombinasyon permütasyon gibi konuların diğer konulardan daha fazla sayısal zekayı ölçtüğü bir gerçek.Bu arada çok zeki arkadaşlarınız yapamamış olabilirler belki bizde yapamayız bunlar anlık şeyler.Zaten 7 tane zeka türü var çoklu zeka kuramına göre.Sadece 1'inin yüksek olması hiç bir işe yaramaz.Ondan yanlış anlamayın dediklerimi :)
  • Mühendislik yazacağım.Bana göre gelişim başlangıçtan önemlidir.
  • al işte ya adam bilmiyor laf sallıyor.Türevi hayatımızda nerede kullanacaz mühendis olursak diyor.O senin harmonik hareketteki formüller var ya ezberliyorsun işte hızı konumu vb veren sinwt li formüller işte onların birinin türevini alınca hızı hızın türevini alınca ivme formülü falan geliyor ya hani sen bunu farketmemişsindir kabul.elektrik elektronik mühendisliğinde en başta bölümü bitirmek için türev integral kullanabiliyor olman gerekli. Bütün o otomasyon sistemleri, kontrol sistemleri, görüntü işleme tabanlı sistemler, EMT tabanlı sistemler türlü türlü integral transformlar kullanılarak tasarlanıyor.Bilmeden laf atma analitik takmışssın kafaya çok zekisin bunu dememizi mi bekliyorsun amaç ne anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Olicityy

al işte ya adam bilmiyor laf sallıyor.Türevi hayatımızda nerede kullanacaz mühendis olursak diyor.O senin harmonik hareketteki formüller var ya ezberliyorsun işte hızı konumu vb veren sinwt li formüller işte onların birinin türevini alınca hızı hızın türevini alınca ivme formülü falan geliyor ya hani sen bunu farketmemişsindir kabul.elektrik elektronik mühendisliğinde en başta bölümü bitirmek için türev integral kullanabiliyor olman gerekli. Bütün o otomasyon sistemleri, kontrol sistemleri, görüntü işleme tabanlı sistemler, EMT tabanlı sistemler türlü türlü integral transformlar kullanılarak tasarlanıyor.Bilmeden laf atma analitik takmışssın kafaya çok zekisin bunu dememizi mi bekliyorsun amaç ne anlamadım

Ya kardeş bunun gibi bencil kibirli insanları kafana takma. Bunların inceden demek istedikleri : ''Ben zekiyim problem çözebiliyorum ama siz gerizekalı olduğunuz için problemleri çözemiyorsunuz.''
    Ayrıca konu hakkında evet problemler konusundan nefret ediyorum apotemi problemler kitabını hazırlayanında ...

• Sağır Kurbağa S kullanıcısına yanıt
    Kibirli bir insan değilim emin ol gerçekte tanısan böyle demezsin.Zeki olduğumu söylemedim ayrıca çoklu zeka kuramı diye bir şey var.Lise seviyesindeki problem sorularını çözmek zeka belirtisi olamaz.Kusura bakmayın ama söylediklerimi ya anlamaya çalışmıyorsunuz ya da anlayamıyorsunuz. Zekanıza laf edecek kadar önemli birisi değilim.
  • Merak etme elektrik elektronik kodlama alanlarını oldukça iyi biliyorum.Plc s 200 300 1200 1500 programlamayı biliyorum aynı zamanda elektronik devre tasarımı asenkron motor ve orta miktarda c# ve mikrodenetleyici programlama biliyorum. Zekiyim gibi bir şey demedim dediklerimi anlamıyorsunuz bile.Çünkü yorumlama denilen olayı bilmiyorsunuz galiba.Size yorum yapıyorum siz bana sert bir dönüt veriyorsunuz. Cümlemi okumamışsınız bile. Türev integral harmonik gibi matematik ve fizik becerileri tabii ki mühendislikte problemler denilen konudan kat be kat fazla işe yarayacak.En kötü ihtimalle taban aritmetiği bile 2'lik sistemde kod yazmak için çok fazla kullanılıyor. Sadece gerçek hayattan bahsettim. Meslek iş olarak düşünmeyin dediklerimi. Yazdıklarımı anlamadan da yorum yapmayın lütfen. Sonuç olarak problemlerin en basitinden bir sorunu çözmede bile bize yardımcı olduğu bir gerçek.Olaylara çok somut bakıyorsunuz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.