Şimdi Ara

PRO2000 Kasa NİGA MOD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
12.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba bu forumda ilk mesajım ve ilk mod denemem olacak resimleri yarın koyacağım ilk önce yan kapak kesiminden başlayacağım tavsiyelerinizi bekliyorum
    Yan kapaga Plexi koyacağım üzerine böyle bir yazı yazmayı düşünüyorum nasıl olur sizce

PRO2000 Kasa NİGA MOD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bboy_niga -- 11 Temmuz 2009; 1:53:34 >

• Güzel olur.Kasanın resminide koysana bi fikrimiz olsun...
    Bende de varda pro2000 aynı mı acaba?
  • birazdan resimleri koyacağım card reader okumama gibi bir arızası cık :D uyuzluk yapıyor
  • bende birkaç sefer pro2000 modlamıştım tx71 serisiydi kasa CODEGEN 3306-CA modeliydi hardmod yaptım ilk halini görenler son haliyle bağlantı kuramazlar eğer aynı kasadan varsa elinde kesmeye başlamadan önce burda bir beyin fırtınası yapalım istersen çünki o kasada geri dönüşü olmayan pişman olacağın şeyler yapman mümkün tam olarak yapacaklarını anlatırsan hata yapmamanı sağlarım

onun dışında başlangıç için kasa seçimi güzel ve foruma hoş geldin
  • Öncelikle teşekkür ederim hoşbulduk diyelim :D
    kafamda tasarladığım şeyler var ama bakalım nasıl olacak tabiki sizlerinde fikirleriyle kapak kesim şeklini veriyom acil cvp verin geç kalmayın :P
    sabahın ilk saatlerinde başlayacağım :D

PRO2000 Kasa NİGA MOD

PRO2000 Kasa NİGA MOD

PRO2000 Kasa NİGA MOD

PRO2000 Kasa NİGA MOD

PRO2000 Kasa NİGA MOD

PRO2000 Kasa NİGA MOD

PRO2000 Kasa NİGA MOD

Evet ilk şemam yan kapak kesimi bu şekilde düşünüyorum...
     PRO2000 Kasa NİGA MOD

• bu CODEGEN 3306-CA değilmiş o yüzden net ölçüleri veremiycem ama ölçmene yardımcı olabilirim en önemli yer ise kasanın arka tarafı ,burda ölçüyü olması gereken en az ölçünün altına indirdiğin taktirde kapağın açılıp kapanması imkansız olacağı için kapağı bir daha kullanman mümkün olmayacak (daha önce 2 sefer yaşadım ) yapman gereken şey ise;

pc kapakları herkezin bildiği gibi açılmadan önce bir miktar geriye itiliyor bunun ölçüsünü bulacaksın
    kasanın arka tarafında kapağa temas eden altta ince üstte kalın olan yerin kalın olan ölçüsünü bulacaksın ve ikisini birbiriyle toplayacaksın

daha sonra 3 cm ilave ediceksin 2 cmsi plexiyi monte edebilmen için 1 cmde kapağın açılabilmesi için bu ölçü kasa kapağının arka tarafında bırakacağın en düşük ölçü daha yüksek olabilir ama daha düşük olamaz ! (yaklaşık 5 cm kadar olması lazım ama yinede ölçmeden kesmeye kalkışmamanı tavsiye ederim) diğer kenerlar çok basit içerdeki tırnaktan sonra 2 cm bırakırsan yeterli olur arkada kasa kapağını tutabilmen için kapak üzerinde yaptıkları bir çukurluk varsa ve ölçü içine giriyorsa onuda kapağa dahil edip kesmeden bırakabilirsin güzel bir görüntü oluryine etrafında plexiyi monte edebilmen için 2 cm bırakman gerekecek

kesimi neyle yapıcaksın ve plexi montajı için ne müşünüyorsun?

• Verdiğin bilgiler için çok teşşekkür ederim kesimi spiral taş ile yapacağım montaj içinde m1 yapıştırıcısı düşünüyorum bu yapıştırıcı demiri demire bile yapıştıracak güçte
  • spral taş dediğin alet eğer resimdekiyse kesmeden önce iyi düşün derim hassas kesimler için oldukça zor bir alet

PRO2000 Kasa NİGA MOD
  • bişey olmaz ben bunu kullanmakta ustayım :D elektrikçiyim ve cok mekanik işlerle uğraşıyorum :D bir zarar gelmez birazdan göreceksin ztn ölçüler tmm kesecem şimdi
  • kesmeden önce nasıl bir kesim yapacağını bir görseydik
  • Kesince Görürsünüz Kapak siyah oldugundan çizim gözükmüyor keserken çekecem resim ama standart kenarları oval kare yapacam sol alt köşesindeki delikler yüzün den N harfini çıkaramıyorum bu yüzden kestikten sonra bir ayar cekip n harfini yapacam
  • evt kesime başladık

PRO2000 Kasa NİGA MOD

PRO2000 Kasa NİGA MOD

kestikten sonraki hali

PRO2000 Kasa NİGA MOD

PRO2000 Kasa NİGA MOD

Sıra taşlamada çapakları filan alalım

PRO2000 Kasa NİGA MOD

Sıra kenarlarını ovalleştirmede
     PRO2000 Kasa NİGA MOD

ovalleştirme bitti

PRO2000 Kasa NİGA MOD

kapak N harfi gibi olacagından kapaktan artan bparçaları kullandım ve kaynattım
    üzerine çelik macunu çekerek pürüzleri düzelttim

PRO2000 Kasa NİGA MOD

Devamı yarın kasanın iskeletini söküp portakal rendine boyamak istiyorum sizce nasıl görünüz bir fikir veririmisiniz....

• kapak ölçülerinin tam olduğuna eminmisin? bana biraz dar gibi geldi kaynağı neyle ve nasıl yaptın? renge gelince turuncu güzel olur tek başınada olabilir ama çok sade gibi durabilir birde yardımcı renk düşünebilirsin mesela kendi kasamda ana renk kırmızı yardımcı rek siyah olarak düşündüm ama siyah hiçbişi kendini göstermedi sadece kırmızı kaldı orasıda işin ayrı bir yönü

turuncuyla gidecek renk yeşil gibi geliyor bana ama zevkler ve renkler tartışılmaz
  • Kolay gelsin hocam, güzel olacağa benziyor, ama neden NİGA ?

Nigga olsa daha güzel olmaz mı?
  • kaynağı normal elektrik kaynağı ile yaptım dar değil deneme yaptım süper oldu turuncuyu sadece kasanın iskeletinde kullanacam dışı siyah sarı olacak
    araadaşlar bana niga diyor ondan aslı nigga oldugunu biliyom ama öle dediler öle gidiyor
    valla 10 senedir niga bu mod biraz uzun sürecek ama bakalım bende merak ediyom nasıl olacak bakarsınız güzel oluyo belki ticarete bile dökerim

• Kolay gelsin çalışmalarının resimlerini bekliyoruz
  • kolay gelsin devamını sabırsızlıkla bekliyoruz
  • beklediğinize deyecek eminim yarın yorucu bir gün olacak kasayı atölyeye götürmem lazım bakalım cok değişik düşüncelerim var
  • bir tane daha proje üzerindeyim bu çok değişik olacak malzeme siparişi verdik bakalım gelsin onuda başlatacam
  • bekleyin birazdan yeni resimler burada
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.