Şimdi Ara

PRINS LPG FiLTRE BAKIM ARALIĞI: Çifte standardın nedeni nedir? 20 bin/75 bin km??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
2
Favori
29.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Buradaki esas sorun yakıttan ziyade araçlardaki lpg tanklarındaki paslardan kaynaklanıyor. Bu pas sorunu nedeniyle 3-4 kere filtre değişimi yaptım(garanti kapsamında).
    Aracın çekişi düşüp benzine geçiyordu.
    Çıkan filtrelerde topak topak pas oluyordu. (Her değişim öncesi aynı yerden yakıt aldım,filtre değişiktikten sonra yakıt aldığım yeri değiştirdim..Yakıt aldığım yer de ya po ya da shelldi )En sonunda evas markı tankı usta söktü yerine step taktı. Büyük filtrenin içinde inanılmaz miktarda kum gibi pas dolmuştu.Sıfır tankın içine parmağımı soktuğumda yine pas vardı.
    Şimdi 7-8bin km oldu yeni tank takılalı.Bakalım filtre ne zaman tıkanacak.
    Eski araçlarımızda ucuz lpg sistemlerini kullandık ama bu filtre tıkanma olayını hiç yaşamadık.En ucuz benzinlikten lpgyi aldığımız halde.. Lpgli bir taksiciyle muhabbetimde de filtresini hiç değiştirmediğini duyunca şok olmuştum.(uzun bir süre kullandığı halde)
    İlk 30bin kmde 3kere filtre değişiktikten sonra tankta da pas kalmayacaktır.Ondan sonra uzun süre filtre değiştirmeye gerek kalmayacağını düşünüyorum .

• Ben hiç rastlamadım o pasa ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: çapultra

Ben hiç rastlamadım o pasa ..

Ben ilk defa MİLANGAZ'da rastlamıştım.

Bundan bir kaç yıl önce tüm Türkiye'de Demirören Milangaz istasyonları diğer markalara göre %20 kadar ucuza gaz satarlarken oradan ben ve arkadaşlarım bir kaç kez otogaz almıştık. Kilometre başına düşen maliyet %20 değil de %5-7 gibi az bir şey fark etmişti ve araçlarımızın çekişleri hissedilir biçimde düşmüştü. Emin olmak için bir kaç depo daha aldım ve bir daha da almadım. Sonraki bakımda ilk defa filtrenin bu kadar kirlendiğini gördüm. Arkadaşımın Focus'taki BRC filtresinin içinden de siyah siyah pislikler ve küçük metal çapaklar çıktı. Gaz filtrelerimiz ilk defa o kadar kirli çıkmıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: çapultra

Dünyanın en kötü yakıtlarından birini en pahalıya aldığımız için olması kuvvetle muhtemel.
    Araçlarınızın periyodik bakımlarına bakın,mesela Corsa'nın periyodik bakımı 2 yıl/30 bin km olsa gerek Almanya'da.LPG periyodik bakım fiyatları abartılmadığı sürece 20 bin km oldukça makul bir sayı.

bu meseleler birazda ülkemizdeki servislerin bunu bir avantaj olarak kullanılmasından kaynaklanıyor bence yakıt kalitesi eskisi kadar kötü değil sonuçta euro5 motorlar ciddi anlamda sorunsuz yürüyor ülkedeki kötü yakıtın en büyük sebebi münferit istasyonlar eğer getirebilirlerse kaçak getirip istasyonlarda satılıyor bakım km ve zaman aralıkları ne kadar kısalırsa servislerin o kadar işine geliyor çünkü bir özel servis günde 10 adet bakım için araç aldığında zahmetsiz tatlı para kazanıyor parçalarıda kendi satıyorsa

yetkili servisin 15000 km yada yılda bir geleceksin dediği araca özel servisler 10.000 km veya yıl diyerek müşteriyi daha erken bakıma zorluyor günümüz teknolojilerinde hem mekanik hemde yağ vs gibi petrol türevi ürünler bence çok gelişti ve araçlar okadar nazlı değil burada bir komşum var citroen nemo 1.4 hdi araç kullanıyor aracını ilk bakıma 2.yıl 26000 km de soktu 2.bakım 54.000 km de girdi aynı araç çok umursayan ve anlayan biri değil o aracı tabiri caiz ise eşşek niyetine kullanıyor bunu şunun için yazdım normalde 20.000 yada yılda girmesi gerekiyor fakat bu süreler uzadığındada o kadar çıt kırıldım değil araçlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sengsm -- 17 Haziran 2013; 20:42:52 >

• sengsm S kullanıcısına yanıt
    Benim aracım şu anda 47000 de. Ben 37000 de aLdım. 17000 de lpg takılmış. Bu aralar sanki rölanti dalgalanması oluyor. Bu bakıma ihtiyaç duyduğu anlamına mı geliyor prins var bende de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. Ankarada önerebileceğiniz prins servisi neresi? İx35 sıvı sistem taktıralı 2 yılı ve 25000 km yi geçti.Filitre değişimi masrafı ne kadar tutar?

• quote:

Orijinalden alıntı: yılmaz38

Arkadaşlar merhaba. Ankarada önerebileceğiniz prins servisi neresi? İx35 sıvı sistem taktıralı 2 yılı ve 25000 km yi geçti.Filitre değişimi masrafı ne kadar tutar?

Ankara ilinde Prins konusunda en deneyimli kişilerden birisi Memduh Usta'dır. Yeri de Şaşmaz'da İstanbul istikametinde hareket ederken bulvarın sol tarafında kalır.

ÖZ ZİRVE OTOGAZ (PRINS Yetkili Servisi)
    Adres: Şaşmaz Bulvarı 2.567. Sokak No:36, Etimesgut
    Telefon: 0 (312) 278 17 24
    GSM : 0 533 3389257

Atmosferik motorlarda Prins VSI kit için periyodik bakım yazılım güncelleme, filtre değişimi 160 - 180 TL civarında tutar. Ben TSI & sıvı sistemi kullanmadığım için sizin masrafınızın ne olacağına pek de emin değilim. Gitmeden kendisi ile görüşmenizde fayda vardır.

Kolaylıklar.

• 2017 11 02 itibari ile kırıkkalede prins marka filitre değişimi iki parça alt üst 200 tl verdim.prins i taktırıldığından beri 32 ay boyunca hiç bakım görmemişti. arabam gaza geçmiyordu.
  • Hort the konu

65binde taktığım prinsi 15bin km kullandım 80binde ilk değişimi yaptım 120TL tutunca bi yutkundum km oldu 150bin 5 bin km sonra filtreyi değiştireceğim bakalım farklılık hissedecek miyim?

Bu arada marka ayırt etmedim şimdiye kadar en ucuzunu nerde bulduysam ordan aldım. Silverline kit var.
  • Prins'te periyodik bakım anlamında 20.ooo Km kullanımda önce görsel uyarı verir yaklaşık 1.ooo Km sonra da sistem kendiliğinden benzine geçer ve sürekli uyarı sesi ile karşılaşırsınız. Filtreleri hiç değiştirmeden nasıl 75.ooo Km gidebildiğinizi çözemedim açıkçası.

Benim merak ettiğim de bu diyaframın ne sürede temizlenmesi veya değişmesi gerektiği, aracıma 25.ooo Km'de LPG uygulandı, şu an 105.ooo Km ve herhangi bir sorunu yok ancak diyafram yırtılması halinde riskli bir parça olduğundan acaba değiştirmemiz gerekirmi diye düşünüyorum.

Yanıtlayan ustalara şimdiden teşekkürler.
  • vermiş olduğunuz bilgiler için hepinize teşekkür ederim. konuyu dağıtmadan net bilgiler verdiniz çok işime yaradı sağolun.
  • Prins teknomax filtre.20.000km kullanılmış. Lpg sürekli aygaz. 15 ay önce takıldı. Garanti muhabbetine değiştirdim.
     PRINS LPG FiLTRE BAKIM ARALIĞI:  Çifte standardın nedeni nedir? 20 bin/75 bin km???

• merhaba pirins silverline lpg göstergesinde sarı ünlem işareti çıkıyor bakımla alakalı galiba bakım ücretleri yüksek geldi bana diğer markalar 50 liraya yaptırıyor biz mıçı kırık iki filtreye 200 küsür lira mi verecez? yaptırmıycam kendi kendine söner mi o ünlem işareti ya da başka türlü nasıl söndürebiliriz? yardımcı olursanız çok sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yiğitpusat -- 6 Mayıs 2020; 12:13:45 >
  • mflasher M kullanıcısına yanıt
    bakım yapmadan pcyle uyarı kapatılabiliyor mu hocam?

• +++

• yiğitpusat Y kullanıcısına yanıt
    Geçen gün 68 bin km sonra yeter artık şu filtreyi değiştireyim dedim. Çıkarıp baktım her ikisi temiz idi. Neyse ki s.m.f almıştım 79 liraya onları taktım, değişen bir şey olmadı. Filtreler için istenen fiyat 300 TL diye biliyorum.
    Sizin sistem sanırım km ayarlı 20 bin km sonra kendiliğinden yanıyordur. Bilgisayar ile bağlanabilirseniz her şeyi halledebilirsiniz. Fakat filtre kirli ise pc ile çözemezsiniz onun yerine yan sanayi filtre takabilirsiniz. 16/11 veya 16/12 diye geçiyor. n11 den almıştım. Umarım işinize yarar.
  • Dreamerrrr D kullanıcısına yanıt
    Galiba km ayarlı.Haklısınız bakalım öyle yapcaz artık teşekkür ediyorum.

• Prins marka lpg taktırdım çok pişmanım. Parçaları çok pahalı. 260 tl tecnomax filitresine para verdim.

• Dreamerrrr D kullanıcısına yanıt
    Yan Sanayi filtre bakım alarmını kesmiyor yani kapattamıyoruz dedi bir usta siz nasıl çözdünüz bu problemi?

• quote:

Orijinalden alıntı: yiğitpusat

Yan Sanayi filtre bakım alarmını kesmiyor yani kapattamıyoruz dedi bir usta siz nasıl çözdünüz bu problemi?
    Bende alarm hiç olmadı. Zannımca lpg ayarı yaparken 20 bin bakımı için ayar kısmındaki özelliği etkinleştirmiş. Ayrıca usta yalan söylemiş. Sonuçta bir bakım 300 TL. 300 lira için çok şey yaparlar.
    Dipnot: Araç sahibi olmadan önce sanayidekilerin bir şey bildiklerini sanırdım. % 90' tırişka çıktı.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.