Şimdi Ara

PRINS DIRECT LIQUI MAX SISTEMI MONTAJ RESIMLERI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
644
Cevap
2
Favori
80.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ve prinsin takan ustalara.

bizim 5,28 imiz var üzerinde prins var, almanya tr arası gidip geliyoruz hiç başımız ağrımadı.

eğer başarılı oluyorsa çok iş yaparsınız.
    tsi motor ile lpg süper olur.
  • Biz de şu direct liqui max sistemini hyundai ix35 1.6 gdi motor arabam için dört gözle bekliyoruz.. SAyın kayseri bayi.. ix 35 icin yapacagınız montaj var mı test edecekmisiniz yok sa hep volkswagen grubu mu??
  • ( Prins Direct Liqui Max sistemi
    Prins Direct Liqui Max, tek yakıt veya çift yakıtla kullanım için aracın standart yakıt sistemiyle paralel olarak çalışan, master-slave bir sistemdir.
    Prins Direct Liqui Max sistemi direkt yakıt enjeksiyonlu motorlar için dizayn edilmiştir. Direkt enjeksiyon; yakıtın, manifold yerine (port yakıt enjeksiyonu), yüksek basınç (20-200 bar) altında direkt silindir içine enjekte edilmesi demektir. Sistem, sıvı LPG’yi yüksek basınç altında silindirin içine enjekte etmek için; modifiye edilmiş bir yüksek basınç yakıt pompası ile benzin sisteminin yakıt enjektörlerini kullanır. Böylece emme manifoldunun ayrıca delinmesine gerek kalmaz
    Direct Liqui Max sistemi, orijinal benzin enjeksiyonu ile eşdeğer bir teknolojide olup ve mevcut elektronik düzenler ve bileşenlerden maksimum derecede faydalanmayı sağlar . Direct Liqui Max sistemi ile sürücü, benzin veya LPG ile sürüş arasında fark hissetmez.
    Prins’in Hollanda üniversiteleri ile yaptığı detaylı araştırmalar, LPG’nin direkt yakıt enjeksiyonlu motorlar için çok elverişli bir yakıt olduğunu göstermiştir. LPG kullanımı motor verimini bariz şekilde arttırmaktadır. Bu durumda CO2 salınımını ekstra bir %10 oranında daha azaltmaktadır. Motor verimindeki artış LPG ‘nin kimyasal ve fiziksel özelliklerinin bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. )

merak ettim bu sıvı lpg yi, nerden alacağımızı ?
    anladığım kadarıyla bu sistem normal lpg için değil ?? doğrumu

• sistemin adı sıvı lpg sistemi.. yani aldıgın yakıtla alakalı degil..Sen dışardan normal lpg ni alıyorsun... direkt yakıt enjeksiyonlu motorlar icin ancak sıvı lpg sistemli lpg takılabilior..( 10 yıldır bunun üzerinde arge yapılıyordu sonunda prins yaptı)
  • Açıklama için teşekkür ederim.

( nolmal her yerde satılan sıralı sisteme ait lpg yi alıp kullanıcaz. )
  • quote:

Orijinalden alıntı: mybestfriendim

Biz de şu direct liqui max sistemini hyundai ix35 1.6 gdi motor arabam için dört gözle bekliyoruz.. SAyın kayseri bayi.. ix 35 icin yapacagınız montaj var mı test edecekmisiniz yok sa hep volkswagen grubu mu??

sistem üreticisi Prins Hollan da bu tip yeni sıvı araçların çoğuna montaj yapmış ve denemektedir. Bu listede sizin aracınız da var kia sportage da var.
    Bizim testimiz sadece yakıt oranlarını test etmek,varsa sorunları iletmektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakansol

( Prins Direct Liqui Max sistemi
    Prins Direct Liqui Max, tek yakıt veya çift yakıtla kullanım için aracın standart yakıt sistemiyle paralel olarak çalışan, master-slave bir sistemdir.
    Prins Direct Liqui Max sistemi direkt yakıt enjeksiyonlu motorlar için dizayn edilmiştir. Direkt enjeksiyon; yakıtın, manifold yerine (port yakıt enjeksiyonu), yüksek basınç (20-200 bar) altında direkt silindir içine enjekte edilmesi demektir. Sistem, sıvı LPG’yi yüksek basınç altında silindirin içine enjekte etmek için; modifiye edilmiş bir yüksek basınç yakıt pompası ile benzin sisteminin yakıt enjektörlerini kullanır. Böylece emme manifoldunun ayrıca delinmesine gerek kalmaz
    Direct Liqui Max sistemi, orijinal benzin enjeksiyonu ile eşdeğer bir teknolojide olup ve mevcut elektronik düzenler ve bileşenlerden maksimum derecede faydalanmayı sağlar . Direct Liqui Max sistemi ile sürücü, benzin veya LPG ile sürüş arasında fark hissetmez.
    Prins’in Hollanda üniversiteleri ile yaptığı detaylı araştırmalar, LPG’nin direkt yakıt enjeksiyonlu motorlar için çok elverişli bir yakıt olduğunu göstermiştir. LPG kullanımı motor verimini bariz şekilde arttırmaktadır. Bu durumda CO2 salınımını ekstra bir %10 oranında daha azaltmaktadır. Motor verimindeki artış LPG ‘nin kimyasal ve fiziksel özelliklerinin bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. )

merak ettim bu sıvı lpg yi, nerden alacağımızı ?
    anladığım kadarıyla bu sistem normal lpg için değil ?? doğrumu

evet hakan bey, normal motor diye adlandırdığınız atmosferik motorlara uygulanmamaktadır.

Sğer şuan lpgli bir araç kullanıyorsanız aldığınız lpg zaten sıvı fazda.

• şu an aracımıza montaj yapıyormusunuz gdi motorlar için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ataber06

şu an aracımıza montaj yapıyormusunuz gdi motorlar için...

gdi motora da uygun bu kit.. Tahminime göre haziran gibi işlemler biter türkiye de montajlar başlar.. Bu kite uygun depo lar burda yok ithal gelecek ondan dolayı prosedürler hallolduktan sonra başlarlar..

ix35 ve sportage gdi motorlara uygun kit..yurtdışındaki sitesinde bizim araçları gördüm montaj yapılmış hatta resimlerini de gördüm nasıl yaptıklarını tek tek anlatıyordu..
  • takip
  • Merhabalar, öncelikle size kolay gelsin diyor ve başarılar temenni ediyorum...

Yapılacak olan uygulamayla elde edilecek tasarruf oranı % 40 cidden büyük bir rakam. Ne kadar bir test süresi sonunda bunu piyasadaki araçlara uygulayacaksınız?
    Uygulamayı yapacağınız araçların üreticisi yada yetkili distribütörler bu konuya nasıl yaklaşıyor? Garanti şartlarını bozmadan takılmasına izin verecekler mi? Onlarla birlikte bir çalışmanız olacak mı?
    Selamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Merhabalar, öncelikle size kolay gelsin diyor ve başarılar temenni ediyorum...

Yapılacak olan uygulamayla elde edilecek tasarruf oranı % 40 cidden büyük bir rakam. Ne kadar bir test süresi sonunda bunu piyasadaki araçlara uygulayacaksınız?
    Uygulamayı yapacağınız araçların üreticisi yada yetkili distribütörler bu konuya nasıl yaklaşıyor? Garanti şartlarını bozmadan takılmasına izin verecekler mi? Onlarla birlikte bir çalışmanız olacak mı?
    Selamlar...

Yüzde 40 olması normal çünkü benzini hiç kullanmayacak... Garanti mecbur bozulacak ama yakıttan kaynaklanan garanti..Diğer parçaların garantisi devam ediyor...Mutlaka ileriki zamanda üretici firmalarla çalışma olur anlaşırlar ama bu iş 5 yılı bulur gibime geliyor..1 yıldır yurtdışında direct liqui max montajı yapılıyor bizde daha başlayamadı... prosedüler bürokrasi vs

• quote:

quote:

Selamlar...

Yüzde 40 olması normal çünkü benzini hiç kullanmayacak... Garanti mecbur bozulacak ama yakıttan kaynaklanan garanti..Diğer parçaların garantisi devam ediyor...Mutlaka ileriki zamanda üretici firmalarla çalışma olur anlaşırlar ama bu iş 5 yılı bulur gibime geliyor..1 yıldır yurtdışında direct liqui max montajı yapılıyor bizde daha başlayamadı... prosedüler bürokrasi vs

Cevaplar için teşekkürler ama ben aradığım cevapları uygulamayı yapan arkadaşlardan, ilk ağızdan almak isterim.

• quote:

quote:

quote:

Selamlar...

Cevaplar için teşekkürler ama ben aradığım cevapları uygulamayı yapan arkadaşlardan, ilk ağızdan almak isterim.

Araba aldıgında da arabayla ilgili sorularını o konuda bilgi sahibi olan birilerine mi soruyorsun yoksa arabayı üreten firmanın fabrikasındaki mühendisleri mi arıyorsun?

• Ustam sizi kutluyorum hayırlı olur inşallah
    maliyet ortlama ne kadar olacak birde VW BSE kodlu motorlara uygulanıyormu
  • Eğer sorularımı tam olarak okusaydınız kime hitap ettiğimi ve neler öğrenmek istediğimi anlardınız ve cevap vermezdiniz. Hitabımdan bile soruları kime sorduğum belliyken herkesin bildiği cevapları yazmanızın ne gereği var?
  • Üstelik sizin verdiğiniz gereksiz cevaba bile teşekkür etmişken...

" Cevaplar için teşekkürler ama ben aradığım cevapları uygulamayı yapan arkadaşlardan, ilk ağızdan almak isterim."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 29 Aralık 2011; 12:22:02 >
  • mybestfriendim

hemen hemen online olarak gözüküyorsunuz ve iyi bir takipçsiniz, sizi tanıyabilirmiyiz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prins Lpg Kayseri

mybestfriendim

hemen hemen online olarak gözüküyorsunuz ve iyi bir takipçsiniz, sizi tanıyabilirmiyiz ?

Tabi tanıyabilirsiniz..verin telefonunuzu arayayım sizi..
  • ix35 1.6 gdi aldığımdan beri bu tür arabalara neden lpg olmuyor diye çok araştırdım..Sonunda prinsin bunu ürettiğini duyduktan sonra yaklaşık 7-8 aydır hollandaya çok mail attım..onlar da gdi motor icin uyumlu olduğunu 1 yıl içerisinde türkiyede başlayacaklarını söylüyorlardı..O yüzden bu forumlara sürekli bakar oldum..pc de açık oldugundan hep online gözüküyorum..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.