Şimdi Ara

Predestination (2014) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
5
Favori
17.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alt tarafı film. Niye bu kadar önemsiyorsun ki? Zevk almaya bak. Seyirciye niye hakaret olsun ki hem? Kamu spotu mu bu.
  • Alt tarafı film orası ayrıda bu kadar salak bir filmin bu kadar yüksek bir puan alması anormal geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

Hayatımda izlediğim en aptal film.Birde herkes yok efsane yok çok iyi yok mind.. demez mi ayar oldum valla.O kadar büyük mantık hatası var ki filmin içinde kimse değinmemiş.Sadece benim gibi düşünen var mıdır diye ekşisözlüğü karıştırırken 1 kişiyle aynı fikirde olduğumu gördüm.Bundan sonrası spoiler.

Ya arkadaş bu kadın yani Jane, Jim ile tanışıp sevişmiyor mu? Evet.Hatta hamile kalıyor değil mi? Evet.. Peki soruyorum.Barmen, Jim'i alıp onu geçmişe yani Jane'in yanına götürdüğü zaman Jim demiyor mu "Lan bu benim kadınkenki halim??" diye?? Bu bir.

İkincisi ise ekşisözlükte bahsedilen olay.Jane herşeyi atlattıktan sonra erkek yani Jim olmuyor mu? oluyor.. İyide aynadaki haline bakıpta "lan benim yüzüm,geçmişte hayatıma girip beni hamile bırakan adama ne kadar benziyor?" demiyor mu? Kendini hamile bırakan adamın yüzünü unutabilir mi bir kadın? Üstelik onu deli gibi sevmişken?

Buyrun ekşisözlük entrysi.
    https://eksisozluk.com/entry/48674517

Böyle şeyleri özenle aradığında 'saçma' olmayan film kalmayacaktır diye düşünüyorum.Hemen her filmde buna benzer şeyler veya mantık hataları mevcut.

• Salak film değil bu. O sadece senin bakış açın. Ona bakarsan Interstellar filminde de mantık hataları var. Fakat film güzel mi güzel. Zevk aldım mı aldım. Gerisi traş.
  • izledim ve güzel filmdi.
  • Film baya güzel, bende etki bıraktı. Kısa zamanda 2 kere izledim ve daha da izlerim birçok defa.

Benim şöyle bir düşüncem, zamanda yolculuk yaparsan bulunduğun evren içinde yapamazsın ve geçmişi değiştiremezsin. Yani bu evrende doğduğun yıla gidip anneni öldürüp doğumunu engelleyemezsin. Bu evrende sen artık doğmuşsundur ve bu kaçınılmaz. Eğer doğduğun tarihe gidersen bu farklı bir evren oluşturur; paralel evren. Bu evrende anneni öldürüp doğumunu engellersin. Ama sana bir şey olmaz çünkü 2 farklı evrenden söz ediyoruz. Filmdeki paradoksta bundan kaynaklı. Mevzu paralel evrene girseydi paradoks oluşmazdı diye düşünüyorum naçizane.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kankator -- 26 Mart 2015; 3:18:42 >

• quote:

Alt tarafı film orası ayrıda bu kadar salak bir filmin bu kadar yüksek bir puan alması anormal geliyor.

Senin bu düşüncene bakarak bizim Türk filmi düğün derneğin de yorumunu alabilir miyim? Nasıl bir film sence?

• quote:

Orijinalden alıntı: F355 Berlinetta

quote:

Hayatımda izlediğim en aptal film.Birde herkes yok efsane yok çok iyi yok mind.. demez mi ayar oldum valla.O kadar büyük mantık hatası var ki filmin içinde kimse değinmemiş.Sadece benim gibi düşünen var mıdır diye ekşisözlüğü karıştırırken 1 kişiyle aynı fikirde olduğumu gördüm.Bundan sonrası spoiler.

Ya arkadaş bu kadın yani Jane, Jim ile tanışıp sevişmiyor mu? Evet.Hatta hamile kalıyor değil mi? Evet.. Peki soruyorum.Barmen, Jim'i alıp onu geçmişe yani Jane'in yanına götürdüğü zaman Jim demiyor mu "Lan bu benim kadınkenki halim??" diye?? Bu bir.

İkincisi ise ekşisözlükte bahsedilen olay.Jane herşeyi atlattıktan sonra erkek yani Jim olmuyor mu? oluyor.. İyide aynadaki haline bakıpta "lan benim yüzüm,geçmişte hayatıma girip beni hamile bırakan adama ne kadar benziyor?" demiyor mu? Kendini hamile bırakan adamın yüzünü unutabilir mi bir kadın? Üstelik onu deli gibi sevmişken?

Buyrun ekşisözlük entrysi.
    https://eksisozluk.com/entry/48674517

Böyle şeyleri özenle aradığında 'saçma' olmayan film kalmayacaktır diye düşünüyorum.Hemen her filmde buna benzer şeyler veya mantık hataları mevcut.

Özenle aramaya gerek var mı sence? Filmin en can alıcı noktası burası zaten.Sen burda mantık hatası yaparsan film filmlikten çıkar.

Geçmişe yolculuk ediyorsun,geçmişte kendinle karşılaşıyorsun ama kendini tanımıyorsun veya tanıyamıyorsun.Sence mümkün mü? Yüzün değişmiş dahi olsa insan kendini tanıyamaz mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: CheckVizoR

quote:

Alt tarafı film orası ayrıda bu kadar salak bir filmin bu kadar yüksek bir puan alması anormal geliyor.

Senin bu düşüncene bakarak bizim Türk filmi düğün derneğin de yorumunu alabilir miyim? Nasıl bir film sence?

Leş Türk filmlerini izlemiyorum.Yeşilçam harici Türk filmleriyle işim olmaz.
  • quote:

quote:

quote:

İlginç. Ben de öyle düşünüyorum. Şimdi senin yüzünden bu filmden soğudum. Tam da indirmiştim full HD, bugün izleyecektim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

İlginç. Ben de öyle düşünüyorum. Şimdi senin yüzünden bu filmden soğudum. Tam da indirmiştim full HD, bugün izleyecektim.

İndirdiysen izle.Ama beklentin yüksek olmasın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İndirdiysen izle.Ama beklentin yüksek olmasın.

Beklentiden ziyade filmi izlerken saçmalık arayacam hep. Orası kötü

• Bu filme mi benziyor arkadaşlar?
  • Film izlenmez diyenlere aldırmayın mükemmel bir film, özelliklede ekşisözlükteki dahileri pek takmayın bence. Malum o adamlar evrenin sırrını çoktan çözmüş adamlar, bizsek sadece takılıyoruz bu hayatta
  • Detaylara bu kadar takılmayın ve kafanıza da takmayın. Fazla yaşamazsınız ve ömrünüz hastane köşelerinde geçer. 1 liralık ilaca da 100 lira verirsiniz.

• Filmi az önce izledim. Benim anlamadığım nokta şu:

Şimdi bütün paradoks gerçekleşiyor tamam. Ama bizim barmen yani olayların hepsini bilen ve oradan oraya zaman atlaması yapan insan, neden olayları tekrar ettiriyor? Sonsuz bir döngü olabileceğini biliyor, kendini hiç doğmamış bir hale niye getirmiyor? Yani john'u neden öldürmüyor? veya john'un çocuk yapmamasını sağlamıyor?

Peki bunları yapsa, o çocuk yani kendisi hiç doğmamış olsa, john ve barmen olan john kayıp mı olacak? Yoksa farklı bir evren zamanında oldukları için yaşamları devam mı edecek? Eğer yaşamları devam edecekse niye ilk dediğim şeyi yapmıyor? İlk dediğim şeyi yapmıyorsa barmenin amacı ney?

• quote:

Orijinalden alıntı: Rodin

Filmi az önce izledim. Benim anlamadığım nokta şu:

Şimdi bütün paradoks gerçekleşiyor tamam. Ama bizim barmen yani olayların hepsini bilen ve oradan oraya zaman atlaması yapan insan, neden olayları tekrar ettiriyor? Sonsuz bir döngü olabileceğini biliyor, kendini hiç doğmamış bir hale niye getirmiyor? Yani john'u neden öldürmüyor? veya john'un çocuk yapmamasını sağlamıyor?

Peki bunları yapsa, o çocuk yani kendisi hiç doğmamış olsa, john ve barmen olan john kayıp mı olacak? Yoksa farklı bir evren zamanında oldukları için yaşamları devam mı edecek? Eğer yaşamları devam edecekse niye ilk dediğim şeyi yapmıyor? İlk dediğim şeyi yapmıyorsa barmenin amacı ney?

Aptal saptal bir film olduğu için kafanıza takmayın derim.

• Aptal bir film ise neden bu kadar kafayı taktın bu filme ve konu başlığına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selodonanımhaber -- 27 Mart 2015; 18:09:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selodonanımhaber

Aptal bir film ise neden bu kadar kafayı taktın bu filme ve konu başlığına.

Bu başlık filmi övmek için mi açıldı? Olumsuz fikrimizi söyleyemeyecek miyiz?

• Başkaları da olumsuz yorum yaptı burada, sorun olmadı. Fakat seninkinde ısrarlı bir durum var. Artniyetli gibi algılanıyor yani. Durum bu. Daha da seni muhatap almayacağım.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.