Şimdi Ara

Pratik kullanımlı HD Media Player..?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ağırlıklı olarak film izlemek için HD Media Player almayı düşünüyorum... Benim için önemli özellikler:
    1- Alt yazıları sorunsuz açması
    2- Hemen tüm video formatları göstermesi
    3- Software desteğinin iyi olması
    4- Kumandanın kullanışlı olması
    5- Uygun fiyatlı olması

Aradığım özelliklere uygun olarak aşağıdaki modelleri gördüm:
    Forex R6A
    Egreat R6B
    Ezcool HD Box
    Dark CineManiaXS
    Philips HMP3000
    Tecrübesi olanlar tavsiyede bulunabilir mi acaba..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxx64 -- 7 Ağustos 2011; 17:30:44 >

• 2 hafta kadar önce teknosa'daki indirimle LG LW4500 55" LED TV aldım(3.599 TL). Daha önce kullandığımız 32" LCD yanında devasa kaldı tabii hemen. Cihazla gelen 7 adet polarize gözlüğü hemen gözümüze takıp cihazın 2D'den 3D çevirme fonksiyonunu denedik tabii haliyle eşimle. Eviçin mükemmel bir televizyon ve pasif gözlük de harika bir olay. Bu arada göz doktoruyum ve stereopsisin( 3 boyutlu görme diyelim) önemini çok iyi biliyorum. Aktif gözlükler bir hayli yorucu, her iki göze gönderilen polarize ışığın eş zamanlı algılanması ile TV keyfi üst noktaya çıkıyor. Fakat TV'nin kendi aklına göre çevirdiği 2D canlı yayın görüntüsü elbetteki gerçek bir üç boyutlu film hissi vermiyor. Fakat yine de ne yalan söyleyeyim heyecanlandık ikimiz de.

Daha sonra hemen internetten Avatar'ın 3 boyutlu 20 GB'lık mkv'sini indirdim. Daha sonraki günde bir arkadaşımdan Smartmedis HD player'ını ödünç alarak eve geldim. Allah'tan bu forumu takip ederek media player'lar hakkında biraz bilgi edinmiştim. Adı geçen mediaplayer mediamarket'te de en çok satan media player'dı ve iyi ki de sadece ödünç almıştım. Arkadaşlar o üç boyutlu filmi ne yaptımsa bu alette seyredemedim. Diğer filmlerde bir sorun yoktu ve arayüz de yeterince basitti fakat ısınmasın diye arkadşım altına bir notebook soğutucusu koymamı önermişti ve çok da haklıymış. Aletin üstünde yumurta yapabilirsiniz. Smartmedia HD'yi arkadaşıma iade ettim ve arayışlara girdim hemen.

Dün yine B.düzü mediamarket'a gittim ve yanımda kendi harddiskimi götürerek orada 5 tane mediaplayer test ettim philips'e gelinceye kadar. Asus fos çıktı, darkmedia 'da, WD2ın küçük bi modeli var o da. Ben philips'ten bu performansı hiç beklemiyordum doğrusu. 20 GB'lık filmi tak diye açtı. Ben de daha fazla uğraşmadan 139 TL'ye eve getirdim aleti.

2 günde neler söyleyebilirim bilmiyorum fakat 1-2 defa cihaz kitlendi elimde. Hızla filmler arasında play yapıp sonra diğer filme geçerken aniden durdu. elimdei mpg-avi- mkv tüm filmleri sorunsuz oynattı. Altyazı özellikleri çok basit-kullanışlı yani benim için mükemmel. wmv dosyalarımıçalıştırmadı zaten bunları da desteklemiyor. Sesle ilgili problem yaşamadım daha 5.1 ses sistemlerini araştırmadığımdan bir tane almadım fakat optik çıkışı olması güzel. Cihazla birlikte HDMI kablo gelmemesi bir eksi. Bilmeyen hevesli biri cihazı evine götürüp tüm gece öylece sinirden çıldırarak bakabilir. 20Gb'lık half sbs avatar'ı sorunsuz oynattı ama sadece x2 ileri sarabiliyor ve geri saramıyor. Diğer 8 GB'a kadar mkvlerde bunu yaşamadım. Bence mükemel bir ufaklık. İnternet-youtube-torrent derdim yok zaten netbook'umu bağlayıp o işlerimi çok rahat da oradan görebilirim. Ben annemlerin evine bile almak istiyorum bu cihazdan çünkü çok basit ve performanslı bir cihaz. LG LW 4500 serisi sahiplerine de şiddetle öneririm. Ben hard diskimi TV'ye taktığımda oynattığım 720p filmlerde filin akışında doğal olmayan bir yavaşlama ve sonra hızlanma oluyordu. Bilgisayarda kare atlaması olur bazen ama bu farlı bişi. Aynı zamanda DTS de desteklemiyordu ve yine AVATAR'dan bi görüntü alamamıştım.

Neyse dün akşam itibari ile Avatar ve Hubble'ı 3D seyredebildim. Şimdi sırada Resident Evil var müsaadenizle.

• Seçeneklerinin arasında sadece Egreat R6B ve Philips HMP3000 yeni versiyon realtek 1055 - 500mhz hızlı işlemciyi kullanıyor
    Ve iki marka da sadece Türkiye de değil, dünyaca tanınmış global ürünlerdir..
    Fakat Egreat R6B'nin kumandasında algılama sorunu var ve kumandanın yapısı Philips HMP3000'e göre kalitesiz.. R6B tercih edersen bir de yanında akıllı kumanda satın alman gerekebilir..
    Philips daha stabil çalışan bir media player ve kumandası ters yönden bile algılıyor.. Tercih senin.. Her iki cihazın konularını iyice incele ve kendin karar ver..
  • Dark cinemania xs ideal fiyat performans bir tercih olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frux

Seçeneklerinin arasında sadece Egreat R6B ve Philips HMP3000 yeni versiyon realtek 1055 - 500mhz hızlı işlemciyi kullanıyor
    Ve iki marka da sadece Türkiye de değil, dünyaca tanınmış global ürünlerdir..
    Fakat Egreat R6B'nin kumandasında algılama sorunu var ve kumandanın yapısı Philips HMP3000'e göre kalitesiz.. R6B tercih edersen bir de yanında akıllı kumanda satın alman gerekebilir..
    Philips daha stabil çalışan bir media player ve kumandası ters yönden bile algılıyor.. Tercih senin.. Her iki cihazın konularını iyice incele ve kendin karar ver..

ben de bu ikisinden birini al diyecektim, arkadaş açıklama da yapmış.

• frux bende de Egreat R6B var ve kumandasında en ufak bir sorun yok , bilgin olsun
  • İkisi arasında Hmp3000 derim (Egreat ve Philips arasında). Fakat Egreat alsanda pişman olacağını sanmıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.