Şimdi Ara

pratik kripto para saklama ve nakite çevirme yolları üzerine sorular

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2
Cevap
0
Favori
502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba öncellikle kripto para saklama üzerine temel bir kaç soru sormak istiyorum.

1- cüzdan türlerinden soğuk depo dediğimiz flash bellek tarzı bir cihazda sakladığımız şey aslında kripto paramız değil ama onun private key (şifresi) yani değil mi ?

1.1 O zaman bizim kripto paramız nerde duruyor ?

1.2 Bu kripto para elinde bu flash (soğuk depo) olmayan biri tarafından hackelenebilir mi?

1.3 elimizdeki flash(soğuk depo) kaybolursa kripto paramızda gider mi yoksa private key e bir yere not aldık ama elimeizde soğuk depo yok bu durumda kripto paramıza ulaşabilir başka bir cüzdana transfer edebilir miyiz?

2- Soğuk depomuzdaki kripto paramızı sıcak cüzdana ya da borsadaki cüzdana transfer etmek istediğimizde bu soğuk depoya ait şirketin programı filan mı var onu mu kullanmak zorundayız ? yani 5 yıl sonra çekmek istiyorum soğuk depodan kripto paramı ama bu soğuk depo şirketi battı ya da yazılım desteği artık yok. Böyle bir durum olabilir mi?

2.1 En çok kullanılan soğuk depo markası nedir acaba ?

2.2 cüzdandan cüzdana transferde başarısızlık ya da paranın kaybolması olası mı ?

3- Hot wallet olarak exodus ya da electrum gibi büyük şirketlerden hot wallet aldım yani privat key aldım bu şirketler 5 yıl sonra batarsa , kepenk kapatırsa benim hot wallet da yalan olur mu ? yani kriptolar da memintoymuş olur mu? :)

şimdiler cevaplar için teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.